PUBG Mobile Benzeri En iyi 10 Oyun ✔️ 2023

Hint hükümetinin, Hint siber ağının egemenliğini ve bütünlüğünü gerekçe göstererek 59 Çin uygulamasını yasakladığını hatırlıyor musunuz? Bundan dolayı, gelişmiş gizlilik için bir dizi Çince uygulama alternatifi önermiştik. Ve şimdi Hindistan hükümeti, diğer 117 Çin uygulamasıyla birlikte popüler battle royale oyunu PUBG Mobile’ı da yasakladı. Hindistan, Tencent Game için en büyük pazarlardan biri olduğu için kesinlikle büyük bir şok yaşandı. Her neyse, şimdi hükümet resmen oyuna izin vermediğine göre, biz bazı PUBG alternatifleri bulduk. Bu yüzden oyalanmadan Android ve iOS’ta PUBG Mobile gibi en iyi oyunları listemize devam edelim.

PUBG Mobile Gibi En İyi Battle Royale Oyunları

Hem Android hem de iOS için PUBG Mobile gibi en iyi 10 oyunu dikkatlice araştırmasını yaptık. Aşağıdaki listeyi PUBG’nin bu kadar popüler olduğu hayatta kalma kategorisinde ki oyunları çeşitli cihazlarda uyumluluğa göre sıraladık. Sorunsuz gezinmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilir ve PUBG Mobile’a benzer oyunlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

1. Call of Duty: Mobile

Geçen yıl Call of Duty: Mobile, PUBG Mobile’a sert bir rekabet sağlamak için hem Android hem de iOS için piyasaya sürüldü. Oyun tıpkı PUBG Mobile gibi Hindistan’da sağlıklı bir topluluk topladı. Ve şimdi PUBG yasaklandı, dolayısıyla bu inanılmaz battle royale oyununu denemek için mükemmel bir zaman.

Call of Duty: Mobile, ABD merkezli bir stüdyo olan Activision tarafından yayınlandığından bahsetmiyorum bile, bu yüzden oyunun ilerde yasaklanması için hiçbir neden yok. Call of Duty: Mobile’ın en iyi yanı, PUBG’de oynamayı sevdiğiniz her şeyi sunmasıdır. 100 oyunculu battle royale modu, 5v5 ölüm maçı, CoD Black Ops gibi çok oyunculu modlar ve çok daha fazlası var.

Bununla birlikte, karakterinizi, silahlarınızı sonsuz bir şekilde özelleştirebilir, yeni karakterlerin kilidini açabilir, ödüller kazanabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Hepsinden iyisi, oyun yaklaşık 2GB depolama alanı kaplar ve hindistan pazarında PUBG Mobile’ın yerini yeterince alabilmesi için Android cihazlarda oldukça iyi çalışır. Basitçe söylemek gerekirse, bu noktada Call of Duty: Mobile en iyi PUBG alternatifidir.

Artıları:

 • 100 oyunculu battle royale
 • Diğer çok oyunculu oyunlar da var
 • Hem eski hem de üst düzey cihazlarla uyumludur
 • 2GB depolama alanı kaplar

Eksileri:

 • Topluluğu PUBG’den nispeten daha küçüktür

İndirAndroidiOS (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar sunar)

2. Fortnite

Fortnite’ın Apple’ın App Store’undan çıkarılması ve PUBG’nin Hindistan’da yasaklanmasıyla, Epic’in Hindistan pazarına girme zamanı geldi. Hintli akıllı telefon kullanıcılarının % 75’inden fazlası Android kullandığından, Fortnite burada büyüme fırsatına sahiptir. Ancak, ikinci sıraya koymamı sağlayan bir şey var ve o da devasa indirme boyutu ve uyumluluk gereksinimleri.

Unutmamak gerekirse, Fortnite da Play Store’dan kaldırıldı, ancak oyunu kendi mağazası üzerinden yükleme seçeneğiniz var. Kurulum süreci oldukça sorunsuzdur. Ana şikayetime gelince Fortnite, özellikle Hindistan’da düşük Android cihazlar için büyük bir gereksinim olan yaklaşık 8GB depolama alanı kaplıyor.

Ayrıca Fortnite’ın, Android 8 veya daha yüksek bir Android cihaza, en az 4GB RAM’e, Adreno 530 / Mali G71 veya daha yüksek bir donanıma sahip GPU’ya ve son olarak orta ila yüksek seviyeli bir işlemciye ihtiyacı var. Diğer bir deyişle, Android cihazınız Snapdragon 8 serisi bir işlemci ile geliyorsa, oynamaya hazırsınız demektir. Bununla birlikte, şimdi bazı 6 serisi işlemciler de Fortnite’ı oldukça iyi idare edebiliyor.

Oynanışa geçersek Fortnite, PUBG Mobile’a çok benzeyen bir oyundur. Dört farklı modu vardır: 100 oyunculu battle royale, Party Royale, Creative ve Save the World. Party Royal tıpkı PUBG’nin Cheer Park’ı gibidir; Creative ve Save the World, kendi adanızı yaratabileceğiniz ve Dünyayı kurtarabileceğiniz bir kooperatif kule savunma hayatta kalma oyunudur.

PUBG Hesap Çalma: Hesap Nasıl Çalınır?

İlgini çekebilir

Oyun açısından, Fortnite’ın aslında PUBG Mobile’dan daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Ve şimdi yeni bir Fornite sezonu başladığına göre, bu fırsatı kaçırmayı göze alamazsınız.

Artıları:

 • Yüksek kaliteli grafikler
 • 100 oyunculu battle royale
 • Birden fazla oyun modu
 • Oynanış mükemmel

Eksileri:

 • Yüksek depolamaya ihtiyaç duyar
 • Tüm cihazlarla uyumlu değil

İndirAndroidSamsung Galaxy Store (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar sunar)

3. Garena Free Fire: Evolution

Yüksek kapasiteli bir oyuna katılmakta henüz hazır değilseniz, Free Fire – Battlegrounds ilk olarak denemek istediğiniz oyun olabilir. Tüm kontroller ekranda ve gezinmesi kolaydır, ancak sizin için en önemli nokta, sonuna kadar hayatta kalmak için 10 dakikalık bir pencerede diğer 49 kullanıcıya karşı savaşmak zorundasınız. Bu, yoğun bir savaştan önce tüm becerilerinizi geliştirmek için hızlı bir oyundur.

Garena Free Fire Evolution
Garena Free Fire Evolution

Battle royale modunun temelleri aynı kalır. Uzak bir adaya düşeceksiniz ve iyi silahların yanı sıra medkitler bulmak ve savaşı kazanmak için güvenli bölgede kalmak zorunda kalacaksınız.

Ayrıca 4 kişilik kadrolar kurabilir ve oyun içi sesli sohbet ile bir strateji planlamak için kendi aranızda konuşabilirsiniz. Grafikleri pürüzsüzdür, bu nedenle oyun sırasında herhangi bir gecikmeyle karşılaşmazsınız.

Artıları:

 • 49 oyunculu battle royale
 • Yağmala ve ateş et
 • Oyun içi sesli sohbeti destekler
 • Oldukça iyi grafikler

Eksileri:

 • Silahlar sınırlıdır.
 • Hile karşıtı sistem çalışmıyor gibi görünüyor

İndirAndroidiOS (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar sunar)

4. Hopeless Land: Fight for Survival

Hopeless Land: Fight for Survival, PUBG gibi mobil oyun topluluğundan övgü dolu yorumlar alan bir başka oyundur. Ana teması hayatta kalma olan potansiyel bir PUBG alternatifidir. Oyun, 121 oyuncuya karşı oynayabileceğiniz bir hayatta kalma moduna sahiptir ve ayakta kalan son adam maçı kazanır.

Hopeless Land: Fight for Survival
Hopeless Land: Fight for Survival

Bir helikopter sürebilir, yeni yerlere inebilir ve ölüm maçını kazanmak için ölümcül savaş alanıyla yüzleşebilirsiniz. Ve oyun sadece silah ve silahlarla ilgili değil, aynı zamanda turu kazanmak için PUBG gibi keskin stratejik becerilere ihtiyacınız var.

Burada da sizi bir tehlike bölgesi takip ediyor ve oyuna devam etmek için güvenli bölgenin içinde olmanız gerekir. Ve en iyi yanı, bir dizi Android cihazla uyumlu olmasıdır. Sonuç olarak, sadece Play Store’da 50M’den fazla indirme ile Hopeless Land, hem Android hem de iOS’ta PUBG Mobile için uygun bir alternatiftir.

Artıları:

 • 121 oyunculu battle royale
 • Helikopterlerle kullanma
 • PUBG gibi stratejik oyun

Eksileri

 • Hile karşıtı sistem çalışmıyor gibi görünüyor

İndir: AndroidiOS (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar sunar)

5. Battlelands Royale

Adından da anlaşılacağı gibi Battlelands Royale, PUBG Mobile’a benzer, ancak çılgın eğlenceli bir birleşim ile bir battle royale oyunudur. Sıradan kan dolu nişancı oyunu değil, sevimli karakterler ve karikatürize oynanış ortamı getiriyor. Ancak ana tema katliamın durmadığı 32 oyunculu bir battle royale oyunudur.

Ayrıca Battlelands Royale’in en sevdiğim yanı, burada oyuna başlamak için lobilerde beklemek zorunda kalmamanız. Sadece oynat düğmesine dokunun ve bir paraşüttesiniz şimdi gidin ve yağmalayın, ateş edin ve hayatta kalın. Battle royale oyunu süresi 3 ila 5 dakikadan fazla sürmez.

Oyunu tek veya ikili modda oynayabilirsiniz ve arenanıza her yönden hakim olmanız gerekir. Harita da biraz büyük ve çeşitli pozisyonlar hakkında bilgi edinmek için oyunu oynamak zorunda kalacaksınız. Sonuç olarak, Battlelands Royale PUBG Mobile gibi eğlence dolu bir oyundur ve  hızlı bir şekilde eğlenmek için oynayabilirsiniz.

Artıları:

 • Eğlenceli ve zararsız battle royale
 • Hızlı ölüm maçı
 • Tek veya ikili modu destekler
 • Detaylı harita özellikleri

Eksileri:

 • Hardcore oyuncular için değil

İndir: AndroidiOS (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar sunar)

6. ScarFall : The Royale Combat

ScarFall : The Royale Combat bu listede benzersiz bir ayrıma sahiptir. Bir Hint stüdyosu tarafından geliştirilen birkaç battle royale oyunundan biridir. YourStory’ye göre, “ScarFall, Başbakan Narendra Modi tarafından başlatılan son AatmaNirbhar Bharat Uygulama İnovasyon Mücadelesinde oyun kategorisinde Hindistan’da yapılan en iyi uygulamalardan biri olarak ortaya çıktı.

ScarFall: The Royale Combat
ScarFall: The Royale Combat

Yani Çin destekli battle royale oyunlarını tamamen terk etmek istiyorsanız, ScarFall uygun bir seçim olacaktır. Oyun, hem çevrimiçi hem de çevrimdışı çok oyunculu oyun modlarına sahiptir. Daralan güvenli bölgede hayatta kalmak zorunda kalacaksınız ve oyunu kazanmak için 3 şansınız olacak.

Tek başına veya 4v4 takım modunda oynamak istiyorsanız, bunu da yapabilirsiniz. Bilginiz olsun, ScarFall hem üçüncü şahıs hem de birinci şahıs nişancı modu sunar. Temel olarak, tema ve oyun açısından, ScarFall tıpkı PUBG Mobile gibi görünüyor ve Play Store’da 1M indirmesi bulunuyor.

Artıları:

 • Grafikler oldukça iyi
 • Hem çevrimdışı hem de çevrimiçi çok oyunculu mod
 • FPS ve TPS’yi destekler
 • Büyüyen topluluk

Eksileri:

 • Bazı hatalar var.
 • Oyuncularla bağlantı kurmak zaman alır

İndir: AndroidiOS (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar sunar)

7. Pixel’s Unkown Battle Grounds

Minecraft meraklısı mısınız? Piksel tarzı retro görsellerin gerçek bir hayranıysanız Pixel’in Unkown Battle Grounds’u cep telefonunuzda battle royale dövüşlerinin tadını çıkarmak için mükemmel bir fırsat olabilir.

Blok figürünüzün ölüm maçını sona erdirmek için bir AK, Pixel Gun, SMG, çoklu namlu ve diğer silahlarla ateş edebileceği bir blok kentindeki düşmanların gazabından kurtulmanız gerekir.

Pixel’s Unkown Battle Grounds
Pixel’s Unkown Battle Grounds

Bu oyun şu anda geliştiriliyor, bu yüzden oyunda birkaç aksaklıkla karşılaşabilirsiniz. Evlere girmeye / çıkmaya çalışırken veya ateş etmeyi hedeflerken kesinlikle yaptım, ancak diğer tüm işlevler çılgın 3D blok şehirde tereyağı kadar pürüzsüz.

Geliştiriciler ayrıca düşmanları indirmenize yardımcı olmak için bir otomatik ateş moduna başvurarak oyun mekaniğini basitleştirmeye çalışmışlar.

Artıları:

 • Piksel tarzı retro görseller
 • 3D Blok şehir
 • İyi silah koleksiyonu
 • Otomatik ateş modu

Eksileri:

 • Bazı küçük aksaklıklar

İndir: AndroidiOS (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar sunar)

8. Black Survival

PUBG tarzı oyunlara kendi yeteneğini katan Black Survival, şimdi mobil kullanıcılar arasında bir kült oluşturdu. Bu, bir anime karakteri seçtiğiniz ve hastane, plaj, orman dahil olmak üzere 22 farklı alana sahip bir adaya bırakıldığınız hızlı tempolu bir aksiyon oyunudur. Bu konumlar daha sonra savaş alanı daraldıkça kilitlenir, bu yüzden sizi yaklaşık 20 dakikalık bir oyunda kontrolü ele almaya ve en üst sıra için savaşmaya iter.

Black Survival
Black Survival

Benzersiz oynanışı bazılarınız için zor olabilir, çünkü ayaklarınızın üzerinde hızlı olmanız gerekecektir. Farklı karakter türleri size özel yetenekler ve silahlar sağlayacaktır, ancak yaklaşık 600 tür silah, araç ve yiyecek üretmenizi sağlayacak tarifleri de ezberlemeniz gerekiyor, bu kesinlikle bir artıdır. Genel olarak, çılgın bir aksiyon dolu macera olabilir.

Artıları:

 • Anime tabanlı battle royale
 • 10 oyunculu ölüm maçı
 • Büyük silah koleksiyonu
 • Eşsiz ada

Eksileri:

 • Topluluğu küçüktür

İndir: AndroidiOS (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar sunar)

9. Danger Close

Danger Close, yakın geçmişte önemli ölçüde geliştirilmiş başka bir battle royale oyunudur. Tıpkı PUBG gibi, burada da yoğun bir çok oyunculu savaşta oynayabilirsiniz. Danger Close’un en iyi yanı, artık çok daha büyük ve yepyeni bir envanter sistemi gibi yeni mekanikler ekleyen yeni bir haritaya sahip olmasıdır. Harita hakkında konuşurken, artık yabancı gezegenler veya korsan istilası altındaki bir ada gibi sekiz farklı yerde oynamayı seçebilirsiniz.

Bunun dışında, çevrimiçi FPS ölüm maçına katılabilir ve istediğiniz zaman oynayabilirsiniz. Tabii ki, grafikler PUBG’nin mükemmel oyun ortamına yaklaşmıyor, ancak bu kadar küçük bir boyutla, harika olan çevrimiçi bir ölüm maçına hızlı bir şekilde katılabilirsiniz. Basitçe söylemek gerekirse, hızlı bir oyun istiyorsanız, Danger Close PUBG Mobile için iyi bir alternatiftir.

Artıları:

 • Çevrimiçi çok oyunculu ölüm maçı
 • Çok daha büyük harita
 • Çeşitli konumlardan seçim yapabilirsiniz
 • İndirme boyutu oldukça küçük

Eksileri:

 • Grafikler düşüktür

İndirAndroidiOS (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar sunar)

10. Zooba

Zooba bu listedeki son oyunumuz ve bulabileceğiniz en komik battle royale oyunları arasında. Hayvan karakterlerine dayanan Zooba, 20 oyunculu bir ölüm maçında hayatta kalma macera oyunu oynamanızı sağlar.

Kan dolu savaşlara bir mola vermek için oynayabileceğiniz hızlı tempolu, heyecan verici ve kesinlikle eğlenceli bir oyundur. Bazı yönlerden, oyun PUBG gibi yoğun değildir, ancak bir savaş alanı savaşının özünü elde edersiniz.

Bu oyunda sevdiğim şey mükemmel grafik kalitesi. Oyun, benzersiz oyun kontrolleri ve fizik tabanlı aksiyon ile özenle tasarlanmıştır. Oyun içinde kazandığınız ödüllerle karakterinizi özelleştirebilir ve Zoo’nun macera süper starı olabilirsiniz.

Artıları:

 • Mükemmel grafik kalitesi
 • 20 oyunculu ölüm maçı
 • Çevrimiçi çok oyunculu
 • Karakter özelleştirme

Eksileri:

 • Oyun bazen donuyor

İndirAndroidiOS (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar sunar)

Bonus: FAU-G

Teknoloji haberlerini takip ediyorsanız, oyun geliştiricisi n-Core Games’in Ekim 2020’de PUBG Mobile benzeri bir oyun için bir teaser yayınladığını hatırlayabilirsiniz. Fearless ve United Guards olarak adlandırılan mobil oyun, oyunun Kasım ayında ön kayıtları açtığı bir günde 1 milyondan fazla ön kayıt toplamayı başardı.

FAU-G
FAU-G

FAU-G’de bir askeri rol oynuyorsunuz ve oyunun ilk seviyesi Galwan Vadisi’nde geçiyor. Bir asker olarak göreviniz ülkeyi düşman işgalcilerden korumaktır. İlginizi çektiyse aşağıdaki linkten göz atabilirsiniz.

İndir: Android (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar sunar)

Sık Sorulan Sorular

Hangi Oyun Tıpkı PUBG Gibi?

Tema ve oyun açısından Call of Duty: Mobile ve Fortnite tıpkı PUBG gibi oyunlardır. Popüler 100 oyunculu ölüm maçı da dahil olmak üzere birden fazla oyun modu var.

PUBG 2022’de Hala Oynanmaya Değer mi?

Evet derdim. PUBG, özellikle yeni harita güncellemeleri sonrasında 2022’de hala oynamaya değer. Ancak oyun Hindistan’da yasaklandığından, alternatif aramaktan başka seçeneğiniz yok. Android için PUBG ve iOS gibi en iyi oyunları yukarıdaki listemizden bulabilirsiniz.

PUBG Çin’de Yasaklandı mı?

Çin hükümeti uygulamanın uygulama içi satın alma özelliğini onaylamadığı için PUBG’nin Çin’de yasaklandığına dair birden fazla rapor var. Son rapora göre Tencent, PUBG’nin yerini Çin’deki Game of Peace’e bıraktı.

PUBG’yi En Çok Hangi Ülke Oynuyor?

PUBG Mobile kullanıcılarını hesaba katıyorsanız listenin başında Hindistan yer alır. Ancak, hem PC hem de mobil kullanıcıları birleştirirseniz, Çin en üst sırada yer alıyor.

PUBG Hangi Ülkenin Oyunudur?

PUBG, Çin merkezli bir şirket olan Tencent Games tarafından geliştirildi ve yayınlandı. Ancak, oyun Güney Koreli bir video oyunu şirketi Bluehole’dan kaynaklandı. 2017’de Tencent Games, bluehole’dan şirketin %10 hissesiyle haklarını güvence altına aldı.

PUBG Mobile Gibi En İyi Oyunlar

Bunlar PUBG Mobile gibi oynayabileceğiniz en iyi oyunlar. PUBG’ye benzer birçok güçlü battle royale oyunu vardır ve kesinlikle yukarıda belirtilen alternatiflerden birini deneyebilirsiniz. Yıllar geçtikçe, birkaç oyun stüdyosu battle royale türünü çevreleyen hype’a dayandı ve şimdi daha iyi olmasa da oynanışta iyi olan potansiyel PUBG alternatiflerimiz var. Bu nedenle, aşağıda yorumlarda en çok hangi oyun başlığını beğendiğinizi bize söyleyin.

Diğer PUBG içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!

PUBG: New State Çıktı! Yeni Özellikleri Neler? Nasıl İndirilir?

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın