Ana sayfa Mobil Cihazlar Android Telefonlarda 4.5 G Ayarı Nasıl Yapılır?

Android Telefonlarda 4.5 G Ayarı Nasıl Yapılır?

0

Android telefonlarda 4.5 G ayarı nasıl yapılır? 4.5G teknolojisini kullandığımız günümüzde, telefonunuzda 4.5G ayarı doğru bir şekilde nasıl yapılır biliyor musunuz?

Android Telefonlarda 4.5 G Ayarı Nasıl Yapılır?

Android Telefonlarda 4.5 G Ayarı Nasıl Yapılır? Detaylar

2015 yılında yapılan müdahalelerin ardından 2016 yılında 4.5 G teknolojisine geçiş yapma kararı alınmıştı ve 01 Nisan 2016 tarihinde ülkemizde resmen 4.5 G’ye geçiş yapılmış oldu. Yani birkaç yıldan bu yana 4.5 G hızına geçiş yapmış bulunuyoruz.

4.5 G hızına geçiş yapmış olduğumuz andan itibaren mobil internet hızında ortalama 10 kat artış görüldü. Bu işlemler Turkcell, Vodafone, Türk Telekom operatörleri için herhangi bir fark olmaksızın aynı şekilde yapılıyor.

Önerilen İçerik: 5G Teknolojisi Nedir? 

Öncelikli olarak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuzun Ayarlar  kısmına girdikten sonra Mobil ağlar menüsüne giriyorsunuz. Burada yer alan “Şebeke modu” bölümüne 01 Nisan 2016 tarihinden itibaren 4.5 G ayarı de eklendi. Bunun ardından telefonumuzun 4.5 G ayarını yapabiliyor hale geldik.

Android işletim sistemli akıllı cep telefonların için 4.5 G’yi açmak istediğinizde; telefonunuzun ayarlar bölümünde yer alan mobil ağlar kısmına girip oradan şebeke modunu seçmeniz gerekmektedir. Bazı Android işletim sistemine sahip cep telefonlarında bu alanda yapılan isimlendirmelerde ufak tefek farklılıklar bulunabilir.)

Andorid’de Şebeke Seçimi

Şebeke listesinde android telefonlarda 4.5 G ayarı nasıl yapılır sorusuna yanıt bu ve çözüm bularak 4.5 G’yi açmak ve aktif hale getirmek için LTE ibaresinin olduğu bağlantıyı işaretlemeniz gerekmektedir. Seçiminizi yaptığınızda 4.5 G aktif hale gelecektir. Aktif hale gelen 4.5 G bağlantınız için bir hız testi yaparak 4.5 G hızınızı test edebilirsiniz. Böylelikle eski dönemler ile arasındaki farklı bizzat kendiniz deneyimleyerek görebilirsiniz.

4.5 G ayarı ile ilgili görüşlerinizi, sorularınızı bize iletebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!