Başlangıç Mobil Cihazlar Android Bildirim Sorunu Nasıl Çözülür?

Android Bildirim Sorunu Nasıl Çözülür?

0

Android bildirim sorunu nasıl çözülür? Pek çoğumuzun kullandığı Android işletim sistemi zaman zaman çeşitli sorunları beraberinde getirmektedir. Bu sorunların başında ise android bildirim sorunu gelmektedir.

Android Bildirim Sorunu Nasıl Çözülür?
Android Bildirim Sorunu Nasıl Çözülür?

Android Bildirim Sorunu Nasıl Çözülür? Detaylar

Telefon üreticilerinin cihazlarda %80 oranında Android kullandığı bilinmektedir. Android işletim sistemi hayatımızı pek çok açıdan kolaylaştırmaktadır. Sosyal ağlar, e-postalar ve haberler sürekli takip halinde kalınması gereken mecralar arasındadır.

Ancak bir insanın gündelik hayatın gerekliliklerini yerine getirirken bu platformları önemli detayları kaçırmadan takip etmesi mümkün değildir. Hal böyle olunca akıllı telefon üreticileri bireylerin önemli gelişmeleri kaçırmaması adına android cihazlarda bildirim özelliğini aktif hale getirmiştir. Ancak kullanıcıların android cihazlarda bildirim sorunuyla karşılaştıklarını görmekteyiz.

Bildirim Sorunu Nasıl Çözülür?

Android cihazlarda bildirim sorunu, bildirimin hiç gelmemesi ya da geç gelmesini ifade etmektedir. Bu durum maddi ve manevi anlamda çeşitli kayıplara neden olmaktadır. Oysaki android bildirim sorununun çözümü oldukça basittir. Akıllı telefon üreticileri kullanıcılara daha uzun pil ömrü sunmak için güç tasarrufu modunu geliştirmiştir.

Önerilen İçerik: Android Arka Planda Çalışan Uygulamaları Kapatma

Bu özellik şarj azaldığında hayat kurtarıcı bir rol üstleniyor ancak bireyler cihazların bu özelliğini sürekli kullanma alışkanlığı edinmeye başladılar. Cihazın sürekli güç tasarrufu modunda çalıştırılması arka plan verilerini kısıtlamaktadır. Dolayısıyla kullanıcı telefonun ekranını açana kadar bildirimden haber olamamaktadır. Hatta bazı akıllı telefonlar güç tasarruf modu kapatılana kadar bildirimi kullanıcısına sunmamaktadır.

Bazı durumlarda ise android cihaz güç tasarrufunda olmamasına rağmen arka plan çalışmalarını engelleyebiliyor. Bunun önüne geçmek için ayarlar menüsünden pil kısmında yer alan uygulama başlatma seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Burada yer alan tümünü otomatik olarak yönet seçeneğini devre dışı bıraktıktan sonra manuel olarak toplu yönet seçeneğine girin. Bu seçenekte otomatik başlatma kısmında ikincil başlatma mevcut.

Bu bölümde ise arka planda çalışma seçeneklerinin tamamını aktif hale getirerek sorunu kolaylıkla çözebilirsiniz. Android bildirim sorununun bir diğer çözüm yolu ise uygulama bildirimleri aktif etmektir. Bu özellik telefonlarda genellikle açıktır ancak yine de kontrol etmekte fayda görüyoruz. Bunun için ayarlar menüsünden uygulamalar ve bildirim seçeneğine gelin.

Daha sonra bildirim yönetimi kısmına tıklayın ve bildirimini almak istediğiniz uygulamayı seçip bildirimlere izin ver özelliğini aktif hale getirerek android bildirim sorununu çözebilirsiniz.

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!