Ana sayfa Teknoloji Dizüstü Bilgisayarlarda Ses Kalitesi Arttırma

Dizüstü Bilgisayarlarda Ses Kalitesi Arttırma

0

Dizüstü bilgisayarlarda ses kalitesi nasıl artar? Dizüstü bilgisayarında kullanıcıların en çok karşısına çıkan problemlerden birisi de ses kalitesinin düşük olmasıdır. Önereceğimiz birkaç ayarla birlikte bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Diz Üstü Bilgisayarlarda Ses Kalitesi Arttırma
Dizüstü Bilgisayarlarda Ses Kalitesi Arttırma

Dizüstü Bilgisayarlarda Ses Kalitesi Arttırma Detaylar

Bilgisayarınızın ses kalitesinden memnun değilseniz, yeni bir dizüstü bilgisayar almak istemiyor ve var olan bilgisayarınızda cihaz değişimi yapmadan ses kalitesinin performansını artırmayı hedefliyorsanız bu konuda size birkaç önerimiz olacak. Öncelikle Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayarınız varsa ses kalitesini artırmak için bilgisayarınızın ayarlar kısmından denetim masasına girin.

Oradan ses sekmesine tıkladığınızda hoparlör kısmına rahatlıkla ulaşabileceksiniz. Hoparlöre tıkladığınızda ise karşınıza gelen seçeneklerden gelişmiş seçenekler kısmından ayarları yükseltmeniz durumunda yüksek ses performansına tıklayarak ayarlarını yapabilirsiniz. Böylelikle performansınızı bir nebze olsun artırmış olacaksınız.

Önerilen İçerik: 2000 TL 4000 TL Arası Laptoplar

İşletim sisteminizde yaptığınız ayarlamalarla ses hala yükselmediyse çeşitli uygulamalarla ses kalitesi artırma işlemi yapabilirsiniz. Kullandığınız işletim sistemine göre farklılaşan bu uygulamalardan Windows işletim sistemine sahip olanlara tavsiyemiz DFX Audio Enhancer uygulamasıdır.

Eğer Macbook kullanıcı iseniz BitPerfect veyahut Boom2 sizlere tavsiye edebiliriz. Unutulmamalıdır ki her iki işletim sisteminin ayrı ayrı olabileceği gibi ortak uygulamaları da vardır. Hear uygulaması her iki işletim sistemine sahip cihazlarda da ortak kullanılabilecek bir uygulamadır.

Ekstra Bir Donanım

İşletim sistemi üzerinden yaptığınız ayarlamalarla birlikte hala istediğiniz kalitede sese ulaşamadıysanız birçok problemde olduğu gibi ses kalitesini artırmanın birden fazla yöntemi vardır. Bunlardan biri ise harici donanımlarla ses kalitesi artırma.

Yapmanız gereken, harici cihazlar kullanarak ses kalitesini artırmaktır. Araştırmalar sonunda dizüstü bilgisayarlarınıza uyumlu olan bir kulaklık veya ses sistemi seçenekleriyle fazla maliyete gerek kalmadan kaliteli bir ses seviyesine ulaşabilirsiniz.

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte dilerseniz kablolu, kablosuz veya bluetooth ile ayarlanabilen bir donanım edinmenizde yarar var.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!