En iyi 10 Arayan Kim Uygulaması Android ✔️ iOS 2023

Birçok insan, numara bilinmiyorsa onları kimin aradığını bilmek istiyor. İnsanların kendilerini kimin aradığını bilmesine yardımcı olmak için Android ve iOS kullanıcıları için Play Store ve App Store’da birkaç arayan kimliği uygulaması vardır. Sahte veya spam aramaları tanımlamalarına ve engellemelerine yardımcı olmaktadır. Kullanıcılar ayrıca bu uygulamaların spam mesajları otomatik olarak engellemesine izin verebilmektedir.

Android ve iOS için En İyi 10 Arayan Kim Uygulaması
Android ve iOS için En İyi 10 Arayan Kim Uygulaması

Birçok insan, numara bilinmiyorsa onları kimin aradığını bilmek istiyor. İnsanların kendilerini kimin aradığını bilmesine yardımcı olmak için Android ve iOS kullanıcıları için Play Store ve App Store’da birkaç arayan kimliği uygulaması vardır. Sahte veya spam aramaları tanımlamalarına ve engellemelerine yardımcı olmaktadır. Kullanıcılar ayrıca bu uygulamaların spam mesajları otomatik olarak engellemesine izin verebilmektedir.

Gelen Aramaları Tanımlamak İçin En İyi 10 Arayan Kim Uygulaması

1. TrueCaller

TrueCaller
TrueCaller

En popüler çevirici değiştirmelerinden ve ücretsiz arayan kimliği uygulamasından biri olan Truecaller, ilk olarak 2009 yılında Blackberry telefonlar için piyasaya sürüldü. Başarısından kısa bir süre sonra, uygulama bir Android sürümü aldı. Hindistan’da en çok kullanılan arayan kimliği uygulamalarından biridir ve 150 milyondan fazla kullanıcı tabanına sahiptir.

Truecaller, dünya çapında 200 milyon kullanıcının yardımıyla oluşturulan büyük bir spam listesiyle desteklendiği için en iyi arayan kimliği uygulaması olarak adlandırılabilir. Uygulama, kullanıcıya kimin aradığını bildirmek için hemen hemen her numarayı uygun bilgilerle tanımlayabilir.

Kullanıcılar ayrıca arama yapmak ve doğrudan mesaj göndermek için uygulamayı kullanabilir. Uygulama, kullanıcının arkadaşlarının konuşmak için özgür olup olmadığını görmesine izin verilir. Truecaller, uygulama çağrı bağlanmadan önce bile bir çağrı bildirimi sağladığı için dikkat odağıydı.

Eksi Yönler

 • Birçok kullanıcının karşılaştığı güvenlik sorunları
 • Arayan kullanıcının uygulama tarafından görüntülenen bilgileri bazen yanlış olabilir.
 • Arayan kimliği özelliğinin özellik geliştirmek yerine kullanıcı ihtiyaç odaklanması gerekir.

İndir: Android, iOS

2. Hiya Caller ID and Block

Hiya Caller ID and Block
Hiya Caller ID and Block

Hiya, çağrıları tanımlayan ve kullanıcının çağrıya katılmak isteyip istemediğini seçmesine izin veren bir arayan kimliği uygulamasıdır. Uygulama, spam numaralarını ve sahte aramaları kara listeye almak için kullanılabilir. Bu uygulama bunu gerçekleştirmek için ters telefon arama özelliğini kullanır. Hiya, Google Play Store’da 4.4 yıldızlı derecelendirme ile 10 milyondan fazla indirmeye sahiptir.

Hiya, kullanıcıları için her ay yaklaşık 400 milyon çağrı tespit ediyor ve şimdiye kadar 1 milyar spam çağrı tespit etti. Uygulama ayrıca bir mesajın içeriğini kontrol eder ve virüs veya kötü amaçlı yazılım olup olmadığını tanır.

Eksi Yönler

 • Uygulamada karşılaşılan hız sorunları
 • Yeni Android sürümleri için kullanılamayan bir sayı özelliğini bildirme

İndir: Android, iOS

3. Should I Answer?

Should I Answer
Should I Answer

Adından da anlaşılacağı gibi, kullanıcının aramayı tanımlamasına ve çağrıyı yanıtlaması gerekip gerekmediğine karar vermesine yardımcı olur.

Uygulamayla ilgili benzersiz olan şey, yabancı numaralardan ve gizli numaralardan gelen çağrıları otomatik olarak engellemesidir. Bu uygulama internet olmadan bile çalışır ve bu da onu Google Play Store’da bulunan en iyi arayan kimliği uygulamasından biri yapar.

Eksi Yönler

 • Kullanıcının çağrı alamamasını sağlayan hatalar
 • Tipik kullanıcı arabirimi
 • Kullanıcılardan anlık geri bildirim istemesi

İndir: Android

4. Mr. Number

Mr. Number
Mr. Number

Android için en iyi arayan kimliği uygulamalarından biridir. Kullanıcılar istenmeyen mesajları, sahtekarlıkları ve spam aramaları engelleyebilir. Mr. Number ayrıca bilinmeyen gelen aramaların kimliğini de sağlar. Uygulama, kullanıcılar tarafından bildirilen numaralara dayanarak tüm dolandırıcılık çağrılarını ve spam mesajlarını engeller.

Uygulama bir kişiden, alan kodundan veya ülkeden gelen aramaları engelleyebilir. Mr. Number ayrıca kullanıcının telefon geçmişindeki son aramalara da bakarak numaranın engellenip engellenmemesi gerektiğini önerir.

Eksi Yönler

 • Ücretsiz sürüm daha az verimlidir.
 • Normal çağrıları da otomatik olarak reddeder.
 • Uygulamanın ücretli sürümü, yalnızca çağrı engelleme sunduğu için hayal kırıklığı yaratıyor.

İndir: Android, iOS

5. Showcaller

Showcaller
Showcaller

Showcaller, kullanıcının kendilerine kimin ulaşmaya çalıştığını bilmesine yardımcı olur. Ayrıca arayanın neredeyse doğru bir konumunu sağlar. Truecaller gibi, Showcaller da spam arayanları tanımlar ve numarayı veritabanına ekler.

Uygulama ayrıca belirli numaraları kara listeye alma seçeneği sunar ve rahatsız edici çağrıları kolayca görmezden gelmenize yardımcı olur. Aramalar uygulamayla da kaydedilebilir, ancak bulunduğunuz ülkenin kanunen izin verdiğinden emin olun.

Eksi Yönler

 • Çok fazla pil tüketir
 • Kurulumdan sonra akıllı telefonun yanıt verme hızı azalır
 • Uygulamanın pro sürümü kişi aramasını desteklemiyor

İndir: Android

6. Whoscall

Whoscall
Whoscall

70 milyondan fazla küresel indirme ile Whoscall, 1 milyardan fazla spam ve aldatmaca aramasından oluşan bir veritabanına sahiptir. Arayan kimliği uygulaması yerleşik bir çevirici ve bir konuşma sayfası ile birlikte gelir. Uygulama çevrimdışı bir veritabanına sahip olduğu için numara internet olmadan uygulama kullanılabilir.

Uygulama o kadar güvenilir ki, Tayvan Ulusal Polis İdaresi’nin resmi ortağı olarak hizmet vermiştir. Whoscall kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir ve cevaplama, reddetme ve çağrıyı hoparlöre koyma dahil olmak üzere tüm özelliklere sahiptir.

Eksi Yönler

 • Yalnızca arama anında numaraları görüntüler, bu da kullanıcının kimin aradığını belirlemesini zorlaştırır
 • Temel sürüm için güncelleştirme yoktur; kullanıcıların aynı şekilde uygulamanın pro sürümünü satın almaları gerekir.
 • Normal iletiler ve spam iletileri aynı klasördedir ve bu da kafa karışıklığı yaratır.

İndir: Android, iOS

7. CIA

CIA
CIA

Bu uygulama, kullanıcının istenmeyen çağrıları engellemesine yardımcı olduğu için en iyi Truecaller alternatiflerinden biridir. CIA’in yaklaşık 1 milyon spam numarasından oluşan bir veritabanı vardır. Uygulama, bir ad, adres veya bilinmeyen bir numarayla ilgili daha fazla bilgi bulmak için ters telefon araması için kullanılabilir.

Uygulama, doğru bilgi sağlamak için Sarı Sayfalar, Facebook, Beyaz Sayfalar ve Trip Advisor dahil olmak üzere birden fazla veri kaynağıyla bağlantılıdır.

Eksi Yönler

 • Genel aramalar da bazen engellenmektedir.
 • Uygulamadaki geç bildirimler
 • Uygulama zaman zaman yerel numaraları tanıyamıyor.

İndir: Android

8. Sync.ME

Sync.ME
Sync.ME

Sync.ME sadece sizi kimin aradığını görmenizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda birkaç kullanışlı özellik de sunar. Kişilerinizin iletişim görüntülerini, sosyal medyalarında bulunanları kullanarak senkronize edebilir. Ayrıca aramaları kaydetme ve cihazınıza kaydetme seçeneği de sağlarken ücretli sürüm kişilerinizi Google Drive ile senkronize etme olanağı sağlar.

İstenmeyen aramalarla mücadele söz konusu olduğunda, bu uygulama pazarlama ajansları gibi kaynaklardan gelen spam çağrılarını otomatik olarak engeller. Ayrıca SMS gelen kutunuzu tarayabilir ve spam mesajları işaretleyebilir. Alternatif olarak, kimliklerini de kontrol etmek için numaralara bakabilir ve blok listesine istenmeyen arayanlar ekleyebilirsiniz.

Eksi Yönler

 • Bazen arama engellemesi doğru çalışmamaktadır.
 • Facebook ve Instagram kişi senkronizasyonu herkes için çalışmayabilir.

İndir: iOS

9. CallApp

CallApp
CallApp

CallApp, arayanın kimliğini göstererek bilinmeyen bir çağrı aldığınızda sizi uyarır. İster telefonla pazarlamacı ister bilinmeyen bir arayan olsun, aramanın diğer ucunda kimin olduğunu önceden bileceksiniz. Bunun yanı sıra, gelecekte istenmeyen numaraların sizi aramasını engelleyebilirsiniz.

Doğum günleri, sosyal medya, konum vb. dahil olmak üzere kaydedilen numaralar için özel videoları zil sesi olarak ayarlamanıza izin veren “Kişiselleştirilmiş Video Zil Sesleri” adlı benzersiz bir özellik sağlar. Böyle bir videonuz yoksa, kullanmak için önceden yüklenmiş video zil sesleri vardır.

Ayrıca, arama sesini kaydetmek ve cihaz depolama alanına kaydetmek için bir özellik vardır. Buna ek olarak, kaydı sosyal medya platformlarında paylaşmak için yerleşik bir seçenek vardır.

Eksi Yönler

 • Arama kaydı her zaman çalışabilir
 • Kullanıcı arabirimi meslekten olmayanlar için kafa karıştırıcı olabilir.

İndir: Android

10. Caller ID

Caller ID
Caller ID

Bu uygulama size her zamanki gibi şunları sunar: arayan kimlikleri, ters telefon numarası araması ve arama engelleme listesi. Ancak, bunların yanı sıra, arama günlüğünüzü tarayabilir ve şüpheli dolandırıcılık veya spam numaralarını da tanımlayabilir.

Uygulamayı kullanırken kullanışlı olan yerleşik bir çeviriciye sahiptir. Ayrıca, kişi verilerinizi Google Drive’a yedekleyerek kaybetmeyi de önleyebilirsiniz.

Eksi Yönler

 • Arama engelleme zaman zaman düzgün çalışmayabilir
 • Arayan kimlikleri belirli kullanıcılar için gösterilemiyor.
 • Bu listedeki diğer uygulamalar kadar zengin özellikli değil.

İndir: Android

Özetle

Arayan kimliği uygulamasına izin verdiğinizde, hizmeti en iyi şekilde kullanma karşılığında kişisel bilgilerinizin belirli kısmının paylaşılmasına izin verirsiniz. Bu nedenle birkaç gizlilik endişesini bir kenara bırakırsak, bize sorarsanız hem Android hem de iOS için en iyi arayan kimliği uygulaması TrueCaller olacaktır.

Arayan Numara Yok Ne Anlama Geliyor?

TrueCaller, büyük veritabanından doğru ve güvenilir bilgiler kullanırken bir arayan kimliği uygulamasının tüm temel yönlerini sunar ve bu da onu bilinmeyen numaraları tanımlamak için en iyi uygulama yapar. Seçiminiz bizimkinden farklıysa, aşağıdaki yorumlar bölümüne fikrinizi yazmaktan çekinmeyin.

En İyi Arayan Kim Uygulamaları için SSS

Arayan kim uygulamaları size arayanın kim olduğunu söyleyen uygulamalardır. Bununla ilgili pek çok soru ve yanıt bulunur. Bu sorulardan bazılarını sizler için bu bölümde listeliyoruz…

Ücretsiz ters telefon arama hizmeti var mı?

Bilinmeyen bir arayan hakkında doğru bilgi sağlamak için Google Play mağazasında bir dizi ters telefon arama aracı mevcuttur. Kullanıcı tarafından gereksinimlerine göre satın alınabilen ters telefon arama araçlarının ücretli abonelikleri vardır. Ücretsiz olanlar için yukarıda belirtilen uygulamalara başvurabilirsiniz.

En iyi ücretsiz ters telefon arama uygulaması nedir?

Kullanıcı ilgisine ve Google Play mağazasındaki indirme sayısına göre TrueCaller, dünyanın dört bir yanındaki insanlar tarafından kullanılan en güvenilir ve kullanılan ters telefon arama uygulamalarından biridir.

Birinin adını telefon numarasına göre ücretsiz bulabilir misiniz?

Evet, birkaç ters telefon arama aracı numarayı kullanarak ad, adres ve taşıyıcılar gibi gerekli tüm ayrıntıları sağlar. Kullanıcılar, taleplerine göre bir numaradaki tüm bilgileri bilmek için uygulamaların premium aboneliklerini satın alabilir.

Hindistan’daki en iyi arayan kimliği uygulaması hangisidir?

Hindistan’da, en güvenilir ve yüksek puan alan arayan kimliği uygulaması TrueCaller’dır. Bilinmeyen ve spam çağrılarını belirlemek için kullanılan büyük bir veritabanına sahiptir. 2021 itibarıyla, Hindistan’daki kullanıcı sayısı 220 milyon aktif kullanıcıya dokundu ve ülkenin Truecaller’ın en büyük pazarı haline geldi.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın