Android canlı duvar kağıdı uygulamaları
En İyiler, Mobil Cihazlar, Önerilen

Android İçin En İyi 10 Canlı Duvar Kâğıdı Uygulaması

Android işletim sistemi; kullanıcıların, ara yüzü tamamen özelleştirmesine olanak tanır. İnsanlar akıllı telefonlarını kişiselleştirmek için çeşitli başlatıcılar, temalar ve simge paketleri kullanır. En popüler özelleştirme seçeneklerinden biri ana ekran ve kilit ekranı duvar kağıdıdır.

Android canlı duvar kağıdı uygulamaları
Android canlı duvar kağıdı uygulamaları

İnsanlar ana ekranları için kendi fotoğrafları, doğal manzaraları veya en sevdikleri süper kahramanın bir görüntüsü de dahil olmak üzere farklı duvar kağıtları kullanır. Günümüzde kullanıcılar, artan pil tüketimine rağmen canlı duvar kağıtları uygulamalarını android ana ekranlarında kullanmaya daha yatkınlar. Genellikle bir JPEG görüntüsü olan canlı bir duvar kâğıdı veya hareketli bir duvar kâğıdı, belirli hareketlere tepki verir veya kullanıcı tepkisi olmadan da hareket edebilir.

Canlı duvar kağıtlarından bazıları özelleştirilebilir. Kullanıcılar, duvar kağıtlarında gereksinimlerine göre değişiklik yapabilir. Google Play Store’da Android telefonlar için en iyi canlı duvar kağıtlarını sağlayan bir dizi uygulama bulunmaktadır.

Android İçin En İyi Canlı Duvar Kâğıdı Uygulamalası

1. Wave Live Wallpapers

Wave Live Wallpapers
Wave Live Wallpapers

Bu uygulama, Android için harika tasarım ve konseptlere sahip bir dizi canlı duvar kağıdından oluşur. Yunuslar, kediler, ekranınızı kıran ölümcül bir köpekbalığı gibi çeşitli hayvanların canlı duvar kağıtlarını ve daha fazlasını bulabilirsiniz. Yeni canlı duvar kâğıdı tasarımları, uygulamada düzenli olarak yayınlanır.

Wave Live Wallpaper uygulaması, çok daha az pil tüketecek şekilde geliştirilmiştir. Uygulama arka planda animasyonu durdurduğu için pil kullanımı azalır. Uygulama ayrıca seçilen canlı duvar kağıtları için eşleşen klavye temaları sağlar. Bu ücretsiz bir canlı duvar kâğıdı uygulamasıdır.

Öte yandan, bazı kullanıcılar hareketli duvar kağıtlarının bazen çöktüğünü ve ekranın karardığını söylüyor.

Fiyat: Ücretsiz | Uygulama içi satın alımlar mevcut

2. Forest Live Wallpaper

Forest Live Wallpaper
Forest Live Wallpaper

En rahatlatıcı canlı duvar kâğıdı uygulamalarından biridir. Forest Live Wallpaper uygulaması, Android için birkaç güzel, hareketli duvar kâğıdı da dahil olmak üzere bir dizi özelleştirilebilir seçenek sunar.

Uygulama, duvar kağıdındaki ağaçların ve tepelerin geceleri daha parlak görünmesini sağlayan ‘Night time multiplier’ adlı benzersiz bir ayarla birlikte gelir. Geliştirici, hareketli duvar kağıtlarına gerçeğe daha yakın bir efekt eklemek için yakında uygulamaya bir yıldırım özelliğinin ekleneceğini iddia etti.

Ancak, birkaç uygulama kullanıcısı, incelemelerdeki düşük güncelleme sıklığından memnun değil. Bununla birlikte, seçeneklerin sayısı göz önüne alındığında, 2022’de kullanabileceğiniz en iyi canlı duvar kâğıdı uygulamalarından biridir.

Fiyat: Ücretsiz | Uygulama içi satın alımlar mevcut.

3. Muzei Live Wallpaper

Muzei Live Wallpaper
Muzei Live Wallpaper

Muzei, her gün en yeni sanat eserleriyle kilit ekranınızı yenileyen bir canlı duvar kâğıdı uygulamasıdır. Uygulama, duvar kağıdını birkaç saatte bir kullanıcıların favori fotoğrafları arasında değiştirir.

Muzei Android canlı duvar kâğıdı uygulamasının en benzersiz yanı, geliştirici dostu bir uygulama olmasıdır. Uygulamanın kaynak kodu code.muzei.co adresinde mevcuttur. Kodlama konusunda bilgili olan kullanıcılar, kendi duvar kağıtlarını geliştirmek için kaynak kodunu kullanabilirler.

Uygulamaya eklenen en son özellik, çeşitli Android akıllı saatler için bir saat wallpaperde sağlar. Bu özelliği kullanarak, kullanıcılar seçtikleri duvar kağıdını akıllı saatlerinde de görebilirler.

Fiyat: Ücretsiz | Uygulama içi satın alımlar mevcut.

4. Paperland Live Wallpaper

Paperland Live Wallpaper
Paperland Live Wallpaper

Telefonunuzun ekranında adeta kâğıttan kesilmiş bir manzara gibi görünüyor. Paperland Live Wallpaper’da kullanıcılar, uygulamada gün doğumu ve gün batımı zamanını ayarlayabilir.

Uygulama ayrıca hava durumuna göre canlı duvar kağıdını değiştiren bir özelliğe sahiptir ve bu özellik AccuWeather tarafından desteklenmektedir. Uygulamanın ücretsiz sürümünde kullanıcılar, sessiz gece, çimenli veya çöl göçü olmak üzere üç tema arasından seçim yapabilir.

Paperland Live Wallpaper uygulamasının geliştiricisi olan Joko Interactive, Google Play Store’da çok sayıda ücretli ve ücretsiz canlı duvar kağıdı uygulamasına sahiptir.

Fiyat: Ücretsiz | Uygulama içi satın alımlar mevcut.

5. ZENTALED Live Wallpaper

ZENTALED Live Wallpaper
ZENTALED Live Wallpaper

Bu uygulama, Google Play Store’da bulunan Android için en benzersiz canlı duvar kâğıdı uygulamalarından biridir. Kullanıcılar, gerçek zamanlı hareket eden duvar kağıtlarıyla 3D animasyonlara sahip olma seçeneklerine sahiptir.

ZENTALED Live Wallpaper uygulaması, türünün tek örneği renk kombinasyonlarıyla çok sayıda benzersiz tasarımla birlikte gelir. Android için bu hareketli duvar kâğıdı uygulamasının en iyi yanı, duvar kağıdının koyu arka planının pil kullanımını azaltmasıdır.

ZENTALED Live Wallpaper uygulaması, çoğunlukla OLED ekrana sahip akıllı telefonlarla uyumludur. Uygulamanın geliştiricisi maxelus.net, Google Play Store’da farklı tasarım ve desenlere sahip daha fazla hareketli duvar kâğıdı uygulamasına sahiptir.

Fiyat: Ücretsiz | Satın alma mevcut

6. 4D Live Wallpaper

4D Live Wallpaper
4D Live Wallpaper

Bu uygulama, en iyi AMOLED 4D canlı duvar kağıtlarından oluşan bir koleksiyona sahiptir. Bu uygulamadaki duvar kağıtları, benzersiz bir 3D derinlik efektiyle birlikte gelir. Uygulama, farklı zevklere sahip insanlar için duvar kağıtları içeren zengin bir koleksiyona sahiptir. Bir teknoloji meraklısıysanız, akıllı telefonunuzun sensörleri tarafından kontrol edilebilen bir duvar kâğıdı alabilirsiniz.

Uygulama, AMOLED ekranlı akıllı telefonlarla uyumludur ve çok düşük miktarda pil kullanır. Bu hareketli duvar kâğıdı uygulaması, şüphesiz, kullanıcılar için mevcut en iyi duvar kâğıdı seçeneklerinden birine sahiptir.

Fiyat: Ücretsiz

7. W. Engine – Canlı Duvar Kağıtları, Ekran Kilidi, Zil Sesleri

W. Engine
W. Engine

Google Play Store’da bulunan en iyi canlı duvar kâğıdı motorlarından biri W. Engine’dir. Bu uygulamada, kullanıcılar kilit ekranları ve ana ekranları için canlı duvar kâğıdı kullanabilirler. Uygulama ayrıca, canlı duvar kağıdını otomatik olarak değiştiren bir otomatik duvar kâğıdı değiştirici ile birlikte gelir.

Bu ücretsiz duvar kâğıdı uygulamasının benzersiz bir özelliği ise, kullanıcıların kişisel videolarını ana ekran veya kilit ekranı için canlı duvar kâğıdı olarak kullanabilmeleridir. Ayrıca, uygulamada kendi duvar kağıtlarınızı paylaşma seçeneği de vardır.

Uygulama, alıntılar, hayvanlar, uzay, video oyunları ve daha fazlasını içeren 30’dan fazla farklı canlı duvar kâğıdı kategorisiyle birlikte gelir.

Fiyat: Ücretsiz | Premium sürüm mevcut

8. ASTEROID Uygulaması

Asteroid Uygulaması
Asteroid Uygulaması

Astronomi severler için mükemmel bir uygulama olan ASTEROID uygulaması, gök cismini ana ekranınıza veya kilit ekranınıza yerleştirir. Gösterilen asteroidin şeklinden rengine kadar, onu isteğinize göre özelleştirebilirsiniz.

Ayrıca, canlı duvar kâğıdı yerine her 10 saniyede bir hareketsiz görüntü görüntüleyen bir ‘Static İmage’ modu da vardır. Geliştiriciye göre bu, telefonunuzun pilini varsayılan moda kıyasla daha iyi korumanıza yardımcı olur.

Fiyat: Ücretsiz | Premium sürüm mevcut

9. Cartogram – Canlı Harita Duvar Kağıtları ve Arka Planlar

Cartogram
Cartogram

Cartogram tam olarak göründüğü gibi haritalara dayalı bir uygulama. GPS konumunuza göre değişen canlı duvar kağıdını ayarlamanıza olanak tanır. İstediğiniz harita şablonunu seçebilir veya sadece belirli bir renk seçebilirsiniz.

Bu, gezginler için ilginç bir uygulamadır, çünkü ana ekran ve duvar kâğıdın da, haritada tam olarak nerede olduğunuzu gösterir. Konum işaretçinizi ayarlardan özelleştirebilirsiniz. Ayrıca, uygulama aynı zamanda favori haritalarınızı başkalarıyla paylaşmanıza da olanak tanır.

Fiyat: Ücretsiz

10. Material Islands – Yarı Canlı Duvar Kağıtları

Material Islands
Material Islands

Minimalist sanatla ilgileniyorsanız, Material Islands uygulamasını kesinlikle seveceksiniz. Tac Mahal, Kolezyum ve Eyfel Kulesi gibi birçok ikonik yerin yarı canlı duvar kağıtlarını doğrudan ana ekranınızda görüntülemenizi sağlar.

Yarı canlı bir arka plan olduğu için kısa sürede değişmek yerine gün içinde kademeli olarak değişir. Bu, listedeki diğer uygulamalardan çok daha az pil tüketmesini sağlar. Bunun da ötesinde, enerji tüketimini daha da azaltabilen bir AMOLED Gece Modu ile birlikte gelir.

Fiyat: Ücretsiz | Uygulama içi satın alımlar mevcut

Bizim Önerimiz

Mevcut özellikleri, çeşitli duvar kağıtlarını ve genel performansı göz önünde bulundurarak, “Canlı Duvar Kağıtları, Ekran Kilidi, Zil Sesleri – W.Engine”i öneriyoruz. Her durum için canlı bir duvar kağıdına sahiptir ve hatta isterseniz kendi canlı arka planınızı kullanmanıza izin verir. Ek olarak, canlı bir duvar kâğıdı yükleyebilir veya sizinle paylaşılanı da indirebilirsiniz.

Ayrıca, özel ayarınıza göre duvar kağıtlarını otomatik olarak değiştirme olanağı da sunar. Kullanılan enerjiye gelince, bu uygulama aynı zamanda oldukça pil tasarrufu sağlar.

Android İçin En İyi Canlı Duvar Kâğıdı Uygulamasını Seçme

Android için yukarıda belirtilen ücretsiz canlı duvar kâğıdı uygulamaları listesi kapsamlı değildir ve internette kullanılabilen birkaç başka uygulama da vardır. Ancak, bu uygulamalar özenle seçilmiştir ve en iyi canlı duvar kâğıdı uygulamasını seçmek büyük ölçüde gereksinimlerinize bağlıdır. Örneğin, bir 4D duvar kâğıdı istiyorsanız, en iyi deneyim için 4D Live Wallpaper duvar kâğıdı uygulamasını tercih edebilirsiniz. Benzer şekilde, sanatsal canlı duvar kağıtlarından hoşlanıyorsanız, Paperland Canlı Duvar Kâğıdı uygulaması sizin için ideal seçim olabilir.

Bu listenin Android cihazınız için en iyi canlı duvar kağıdını seçmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Android’de canlı bir duvar kâğıdı ekleyebilir miyim?

Ana ekranınıza canlı bir duvar kâğıdı ayarlayabilir ve ekranı manuel olarak veya özel bir uygulama kullanarak kilitleyebilirsiniz.

Canlı duvar kağıtları pil tüketir mi?

Ekranınızda görüntülenen diğer her şey gibi, canlı duvar kağıtları da telefonunuzun pilini tüketir. Yarı canlı duvar kağıtları, canlı duvar kağıtlarından daha az pil tüketir. Ancak bunların ikisi de durgun olanlardan daha fazla pil tüketir.

Önerilen İçerik: iPhone için en iyi 12 Duvar Kağıdı Uygulaması

Canlı duvar kağıtları telefonumu yavaşlatır mı?

Canlı bir duvar kağıdının sabit bir aralıktan sonra grafikleri canlandırması gerektiğinden, statik bir duvar kağıdından daha fazla kaynak tüketir. Telefonunuzun özellikleri zayıfsa, muhtemelen cihazı yavaşlatır.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[3 kişinin oyu: 5]
Posted by
Teknoloji Editörü

Gündelik hayatında kitap okumayı, çimlere uzanmayı ve kahve içmeyi seven yazar, teknoloji hakkında araştırmayı ve yazmayı da ihmal etmiyor. Fırsat buldukça liste içerikleri üretmeye ve farklı teknoloji konularında bloglamaya bayılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.