Android için En İyi 9 Arama Kaydedici Uygulama ✔️ 2023

Bir çağrıyı sonlandırdıktan sonra, memnuniyetsizlik içinde kendimize sık sık şöyle deriz: “Ah! Keşke telefon konuşmasını kaydetseydim.” Anında çözebileceğimiz ama aylarca veya bazen yıllarca duraksayabileceğimiz küçük sorunlardan biridir. Ancak artık sorun değil, Android kullanıcıları için en iyi Arama Kayıt uygulamalarının ve android arama kaydedici uygulama listesi içeren bir içerik yazırladık.

2022'de Kullanmanız Gereken Android İçin En İyi 9 Çağrı Kayıt Uygulaması
2022’de Kullanmanız Gereken Android İçin En İyi 9 Arama Kayıt Uygulaması

Akıllı telefonlar artık işle ilgili aramalardan tutun sevdiklerimizle yapılan aramalara kadar, kısa veya uzun olsun, konuşmalarımızı kaydetmemize izin veriyor. Ancak, tüm Android cihazlar bu işlevselliği barındırmıyor.

Android’de telefon görüşmesi nasıl kaydedilir?

Android’de bir telefon görüşmesini kaydetmenin birkaç yolu vardır. En kolay ve en güvenilir yöntem, çağrı içi kayıt özelliğini kullanmaktır. Xiaomi, Huawei gibi çeşitli üreticilerin çağrı çevirici uygulamasında bir Arama Kayıt düğmesi vardır.

Android'de telefon görüşmesi nasıl kaydedilir?
Android’de telefon görüşmesi nasıl kaydedilir?

Akıllı telefonunuzda bir arama kayıt özelliği yoksa, varsayılan ekran kaydedicinin aramaları kaydedip kaydetmeyeceğine bakın. Örneğin, Android 11’in yerleşik ekran kaydedicisi aramaları kaydetmek için kullanılabilir. Ancak, telefonun karşı tarafın sesini yakalaması için çağrının hoparlöre alınması gerekiyor.

Android 11'de telefon görüşmesi nasıl kaydedilir?
Android 11’de telefon görüşmesi nasıl kaydedilir?

Arama Kayıt uygulamasını kullanmanın yanı sıra, bir aramayı hoparlöre alarak ve başka bir akıllı telefonun ses kayıt uygulamasını kullanarak bir telefon görüşmesini de kaydedebilirsiniz. Ancak, bu şekilde telefon görüşmelerini ‘kaydetme’ yöntemi biraz güç olup, netlik sağlamayabilir.

Yukarıdakilerden hiçbiri sizin için işe yaramazsa, mümkün olan en iyi yol üçüncü taraf uygulamaları kullanmaktır; bu nedenle, telefon konuşmalarının bir kopyasını (telefon kayıt cihazı kullanımıyla) tutmak için en iyi arama kayıt uygulamalarını sizlere listelemek için buradayız.

Android için En İyi 9 Arama Kaydedici Uygulama 2022

Android telefonlarınız için en iyi arama kayıt uygulamalarının bir listesini sizler için hazırladık. Bu listedeki arama kayıt programları sayesinde android telefonlarınızda yaptığınız görüşmeleri kaydedebilirsiniz.

1. Phone by Google

Google Çağrı Kaydedici
Google Çağrı Kaydedici

Phone by Google uygulamasında arama kaydı özelliği bulunuyor. Uygulama birkaç Android cihaza önceden yüklenmiş olarak gelir ve sizi herhangi bir üçüncü taraf uygulamasını indirmekten kurtarır. Google’dan geldiği için, uygulamanın gizliliğe müdahale eden ihlaller yapmayacağı için de rahatlayabiliriz. En iyi arama kaydedici uygulama listelerinde kendisine sıklıkla yer bulur.

Büyük bir dezavantajı, özelliğin yalnızca belirli bölgelerdeki belirli telefonlarda kullanılabilir olmasıdır. Telefon görüşmesi kayıt uygulamasıyla ilgili bir başka sorun, alıcıya aramalarının kaydedileceğini bildirmesidir. Bu, diğer kişiye haber vermeden aramaları kaydetmek isteyen kişiler için bir sorun olabilir.

Artıları: Uygulama Google tarafından yapılmıştır. Pixel serisine ve Android bir cihaza önceden yüklenmiş olarak gelir.

Eksileri: Yalnızca bir avuç kullanıcı tarafından kullanılabilir.

Google Play Store Derecelendirmesi: 3.9

İndirme: 500 milyondan fazla

2. Cube ACR

Çağrı Kaydedici Cube ACR, kullanımı kolay bir uygulamadır ve telefon görüşmelerini kaydetmek için en iyi uygulamalardan biridir. Başlatıldıktan sonra, çağrı kaydedicinin nasıl çalışacağı hakkında size bilgi verecektir. En iyi arama kaydedici uygulama listelerinde kendisine sıklıkla yer bulur.

Devam eden bir arama sırasında ekrandaki uygulama widget’ına tıklamanız gerekiyor. Düzenli olarak gelen ve giden WhatsApp, Skype ve Viber aramalarını otomatik olarak kaydeder.

Uygulamaya birkaç izin verdikten ve Cube ACR uygulamasını açtıktan sonra, aramaları kolayca kaydedebilirsiniz. Ne yazık ki, uygulamayı test ederken VoIP aramalarını (WhatsApp, Viber veya Skype) kaydetmek bizim için işe yaramadı.

Artılar: Çağrıları otomatik olarak kaydetme kolaylığı

Eksiler: VoIP çağrılarının olmaması

Google Play Store Derecelendirmesi: 4.3

İndirme: 10 milyondan fazla

3. Call Recorder – ACR

Call Recorder – ACR
Call Recorder – ACR

NLL tarafından yapılan Call Recorder ACR uygulaması başlangıçta arama kaydının ülkenizde yasal olduğunu onaylamanızı gerektiriyor. Uygulamanın telefon numaranıza ihtiyacı yoktur, bu nedenle Call Recorder ACR uygulaması en iyi çağrı kaydedici uygulamaları listemizde yer almaktadır. En iyi arama kaydedici uygulama listelerinde kendisine sıklıkla yer bulur.

Uygulamayı ayarladıktan sonra, aramalar (gelen veya giden) otomatik olarak kaydedilir. Kullanılabilir arama kayıtlarını daha fazla dinleyebilir, düzenleyebilir, paylaşabilir, numaraları değiştirebilir veya daha fazla görev gerçekleştirebilirsiniz. Desteklenen bulut depolama hizmetlerinde aramaları düzenleyebilir, not ekleyebilir veya kayıtları yedekleyebilirsiniz.

Artılar: Kullanım Kolaylığı

Eksiler: Reklamlarla birlikte gelir

Google Play Store Derecelendirmesi: 3.5

İndirme: 10 milyondan fazla

4. Automatic Call Recorder

Automatic Call Recorder
Automatic Call Recorder

Automatic Call Recorder uygulamasının basitliği, Android arama kaydı uygulama listemizin bir parçası olmak için yeterlidir. Tek yapmanız gereken, uygulamaya ses ve arama erişimi vermektir daha sonra telefon konuşmalarını kaydedebileceksiniz. Aramalar, gelen aramalar, giden aramalar, tüm aramalar veya önemli aramalar gibi farklı bölümlerde uygulamaya eklenir. En iyi arama kaydedici uygulama listelerinde kendisine sıklıkla yer bulur.

Ayrıca, arama kayıtlarını silebilir veya paylaşabilir ve çağrı kaydedici uygulamasından birkaç numarayı hariç tutma, uygulama için bir pin ayarlama, kayıt yaparken gösterilecek uygulama simgesini seçme ve daha fazlası gibi birkaç ayar ekleyebilirsiniz.

Artılar: Eklenen ayarlar seçenekleri

Eksileri: Özellikle başlangıçta çok fazla reklam olması

Google Play Store Derecelendirmesi: 3.8

İndirme: 100 milyondan fazla

5. Call Recorder Automatic

Call Recorder Automatic
Call Recorder Automatic

Diğer arama kayıt uygulamaları gibi bir çağrı kaydedici de, akıllı telefonda depolama alanına erişmek, aramaları kaydetmek, aramaları ve kişileri yönetmek için izin ister. Ayrıca, arama kayıtlarının bölgenizde güvenlik amacıyla yasal olması gerekir. En iyi arama kaydedici uygulama listelerinde kendisine sıklıkla yer bulur.

Uygulamanın üç bölümünün bulunduğu basit bir ara yüzü vardır: Gelen aramalar, Tüm aramalar ve Giden aramalar. Arama kayıtlarını silmenin yanı sıra Premium’a yükseltme ve buluta yedekleme seçeneği gibi birkaç ayar daha bulacaksınız.

Anımsatıcı olarak, aramalar yalnızca cihazın hoparlörü açıldığında kaydedilebilir.

Artılar: Bulut depolama alanına yedekleme

Eksiler: Arama kaydı için aramayı hoparlöre almak gerekiyor

Google Play Store Derecelendirmesi: 3.9

İndirme: 50 milyondan fazla

6. Call Recorder

Call Recorder
Call Recorder

Açık kaynaklı bir seçenek arıyorsanız, Call Recorder Android için en iyi Arama Kayıt uygulamalarından biridir. En iyi arama kaydedici uygulama listelerinde kendisine sıklıkla yer bulur.

Uygulamanın reklamı yoktur ve kullanımı kolay düz bir arayüze sahiptir. Uygulama ayarlarında depolama yolunu, kayıt kaynağını, örnekleme hızını ve dosya türünü değiştirebilirsiniz. Sesi filtreleme ve sessiz kısımları atlama özelliği vardır.

Açık kaynaklı bir telefon görüşmesi kayıt uygulaması olduğundan, telefon görüşmesi verilerinizi verme konusunda biraz rahat olabilirsiniz. Uygulamanın yalnızca F-droid’de kullanılabildiğine dikkat edin. Genel olarak, bu Android için denememiz gereken en iyi çağrı kaydedicidir.

Artılar: Açık kaynaklı ve reklamsız

Eksiler: Google Play Store’da mevcut değil

7. BlackBox Call Recorder

BlackBox Call Recorder
BlackBox Call Recorder

Çağrı Kaydedicisi uygulaması başlatıldığında, uygulamanın bazı operatörlerde tek taraflı bir kaydı, diğer ses kayıt uygulamalarıyla uyumsuzluğu, güç tasarrufu modu ve işleme başlamadan önce aldığı birkaç izin gibi bir dizi uyarı alırsınız.

Uygulama tüm kayıtları görüntüler ve sol tarafta bir menüye sahiptir ve burada diğer seçenekler bulunur. Belirli kayıtları hızlı bir şekilde aramak için sağda bir arama düğmesi bulunur. En iyi arama kaydedici uygulama listelerinde kendisine sıklıkla yer bulur.

Önerilen İçerik: En iyi Arama Engelleme Programı & Mesaj Engelleme Uygulaması

Arama kayıtları süreye, tarihe, ada ve daha fazlasına göre sıralanabilir ve işleri kolaylaştırır. Ancak, uygulama WhatsApp, Messenger, Skype, Viber vb. uygulamaları desteklemez. Temiz ve dağınık olmayan bir ara yüzle, hala Android için en iyi telefon görüşmesi kayıt uygulamalarından biridir.

Artılar: Kullanım kolaylığı

Eksiler: Tek taraflı kayıt

Google Play Store Derecelendirmesi: 4.2

İndirme: 5 milyondan fazla

8. Auto Call Recorder

Auto Call Recorder
Auto Call Recorder

Auto Call Recorder uygulaması, listemizdeki en iyi arama kayıt uygulamalarından biridir. Uygulama önce gerekli izinleri ister ve daha sonra kullanıma hazırdır. En iyi arama kaydedici uygulama listelerinde kendisine sıklıkla yer bulur.

Diğer uygulamalar gibi, bu da tüm kayıtları listeleyen bir sayfaya sahiptir, solda Tüm aramalar, Giden aramalar, Gelen aramalar ve Sık Kullanılan aramalar, Ayarlar ve daha fazlası gibi seçeneklere sahip bir menü vardır.

Sağ tarafta ihtiyacınız olan kayıtları aramak için bir arama simgesi vardır. Uygulamanın alt kısmında görüntülenen reklamlar vardır. Kullanımı oldukça basittir. Ancak, daha az reklam olmasını isterdim veya hiç. Reklamsız bir deneyim için, sadece biraz para harcayarak Call Recorder Pro’ya yükseltebilirsiniz.

Artılar: Uygulama kilidi seçeneği

Eksiler: Bolca reklam

Google Play Store Derecelendirmesi: 4.0

İndirme: 5 milyondan fazla

9. Automatic Call Recorder Pro

Automatic Call Recorder Pro
Automatic Call Recorder Pro

Son olarak, Automatic Call Recorder Pro, Android için başka bir en iyi telefon görüşmesi kayıt uygulamasıdır. Ara yüz biraz dağınık ve zor olsa da, sonunda işi hallediyor. En iyi arama kaydedici uygulama listelerinde kendisine sıklıkla yer bulur.

Automatic Call Recorder Pro, her türlü gelen ve giden aramayı kaydedebilir. Kayıtları önemli olarak işaretleyebilir, şifreyle koruyabilir, ses formatını değiştirebilir, ses kalitesini ayarlayabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Genel olarak, aramanızı Android’de kaydetmek istiyorsanız en iyi seçeneklerden biridir.

Artılar: Arayan Kimliklerini Tanımla

Eksiler: Dağınık ara yüz

Google Play Store Derecelendirmesi: 4.3

İndirme: 10 milyondan fazla

Yapılan veya alınan çağrıları kayıt etmek isteyen biriyseniz, yukarıda belirtilen listenin size bir şekilde yardımcı olmasını umuyoruz.

Hızlı bir hatırlatma olarak, Google Play Store’da çok sayıda kaydedici uygulaması vardır. Yukarıda belirtilenleri derecelendirmelere, kişisel deneyime ve kullanıcı yorumlarına göre seçtik. Arama kaydı uygulama listemizde olmasalar bile, istediğiniz kişilere gidebilirsiniz.

Özetle

Her Android telefon kendi varsayılan kaydedicisiyle birlikte gelse de, bu listedeki diğer uygulamalar kadar iyi değildir. Buna karşılık, kullanıcılar bu uygulamalardan bazılarını düzenli telefon görüşmelerinde, Messenger, Skype, Viber gibi diğer uygulamalarda kullanabilir.

Bazı kişisel önerilere gelince, Phone by Google veya Cube ACR kullanmanızı öneririm. Automatic Call Recorder’de ek işlevsellik için mükemmel bir seçenektir.

SSS

Android’de bir telefon görüşmesi kaydedebilir misiniz?

Şirket içi arama kayıt seçeneğini veya üçüncü taraf arama kayıt uygulamasını kullanarak Android’de bir telefon görüşmesi kaydedebilirsiniz.

Hangi çağrı kaydedici uygulaması Android için en iyisidir?

Google tarafından telefon Android için en iyi çağrı kaydedicidir. Bu akıllı telefonunuzda mevcut değilse, bir sonraki en iyi seçenek çağrı kaydedicidir – ACR.

Çağrı kaydedici uygulamaları nelerdir?

Bu uygulamalar, ister ağ üzerinden ister internet üzerinden yapılmış olsun, akıllı telefonlarımızdaki aramaları kaydetmemize yardımcı oluyor.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın