En iyi +8 Arama Engelleme Programı ✔️ 2023

En iyi arama engelleme programı hakkında bilgiler verdiğimiz bu içerikte sizler için mesaj engelleme ve arama engelleme gibi işlemlerin nasıl yapıldığını anlatıyor olacağız.

Her birimiz, tele-pazarlama ajansları veya dolandırıcıların yaptığı gibi istenmeyen aramalardan rahatsız oluruz. Neyse ki, herhangi bir numaranın cihazlarımızı aramasını her zaman engelleyebiliriz. Bazı Android telefonlar, engelleme işlevini yerleşik bir özellik olarak sunar, ancak çoğunda bu özellik yoktur.

Birçok üçüncü taraf arama engelleme uygulamasının numaranızı istenmeyen aramalardan koruyabileceğini ve ayrıca bilinmeyen numaraları tanımanıza yardımcı olabileceğini bilmek son derece iyidir. Bu konuda seçilebilecek en iyi arama engelleme programı liste olarak bu içerikte yer alıyor olacak:

Bu nedenle, Android için hem etkili hem de güvenilir olan en iyi arama engelleme programı ve uygulamaların bir listesini şu şekilde çıkardık:

2022 Android için en iyi arama engelleme programı listesi:

1Call Blacklist – Call Blocker650,000+4.5
2Hiya- Caller ID & Block230,000+4.3
3Mr. Number- Block calls & spam200,000+3.5
4Should I Answer?27,000+4.7
5Truecaller13,295,000+4.4
6Call Control100,000+4.3
7Call Blocker Free- Blacklist160,000+4.1
8Whoscall – Caller ID & Block610,000+4.3
Arama ve Mesaj Engelleme Uygulamaları

Not: Bu liste tercih sırasına göre değildir. En iyi bulduğunuz herhangi birini seçebilirsiniz.

2022 yılı için yapılan araştırmamıza göre en iyi arama engelleme programı Truecaller olarak belirlenmiştir. Kişisel tercihlere göre en iyi arama engelleme uygulamaları değişkenlik gösterebilir. Bu yüzden en iyi mesaj engelleme uygulamaları ve programlarını da listeye ekleyerek tüm arama engelleme programlarını detayları ile birlikte listeledik. En iyi arama engelleme programlarının yer aldığı listemiz ise şu şekildedir:

1. Call Blacklist – Call Blocker

1. Call Blacklist – Call Blocker
en iyi arama engelleme programı 2021

Call Blacklist – Call Blocker, spam, arama engelleyici hem de SMS engelleyici olarak çalışan güçlü bir Android arama engelleme programı olarak biliniyor. Kişilerinizde saklayamadığınız belirli, özel veya gizli numaralardan başka herhangi bir numaradan gelen aramaları ve mesajları engelleyebilirsiniz.

Uygulama içinden bir kara liste ve beyaz liste oluşturmanıza olanak tanır. Dahası, uygulama şifre ile kontrol edilebilir ve ayrıca aramaları ve mesajları engellemek için belirli bir zaman planlayabilirsiniz. Kara listeyi istediğiniz gibi açabilir kapatabilirsiniz.

Uygulama ücretsiz ve düşük boyutludur. Reklam desteklidir ve bazı uygulama içi satın alımlar içerir.

2. Hiya- Caller ID & Block

hiya call blocker
en iyi arama engelleme uygulaması 2021

Hiya- Caller ID & Block, Android için başka bir kullanışlı arama engelleme programı olarak bilinir. Aramaları veya mesajları kara listeye alma, numaraları engellemenin yanı sıra, telefon numarası arama ve arayan kimliği güvenlik koruması gibi özellikler içerir.

Uygulama, sahte veya meşru bir arayan olup olmadığını öğrenmek için bilinmeyen bir numarada telefon araması yapabilir. Gelen bir arama istenmediğinde sizi uyarması için otomatik uyarıları etkinleştirebilirsiniz. Arayanları ve bilinmeyen metin habercilerini tanımlayabilir. Ayrıca uygulama içinden arama yapmanızı sağlar.

Uygulama reklamsızdır ve ücretsizdir.

3. Mr. Number-Caller ID & Spam Protection

mr number
en iyi arama engelleme uygulaması 2021

Mr. Number-Caller & Spam, Android için reklamsız ücretsiz olan en iyi spam arama engelleme programlarından biridir. İstenmeyen aramaları engellemenin yanı sıra istenmeyen aramaları ve mesajları tanımlamanıza ve durdurmanıza izin verir. Kişi listenizden numara seçebilir veya manuel olarak girebilirsiniz.

Herhangi bir belirli alan kodunu veya herhangi bir uluslararası numarayı engellemenize bile izin verir. Rehberinizdekiler dışındaki tüm diğer numaraları engellemeyi de seçebilirsiniz. Uygulamanın yapılandırılması oldukça kolaydır ve tam koruma sağlar.

İlgili İçerik: Rehberde Olmayan Numaraları Engelleme

Uygulama ücretsizdir.

4. Should I Answer?

Should I answer best android call blocker
en iyi arama engelleme uygulaması 2021

Should I Answer?, size gelen bir aramayı cevaplarken gerekli olan tam bilgileri sağlar. Tele-market dolandırıcılar ve diğer istenmeyen aramaları kategorilere ayrılır ve derecelendirmelere atar. Bilinmeyen bir numaradan arama aldığınızda uygulama telefon numarası derecelendirmesini görüntüler.

Ayrıca, belirli numaraları engelleyebilir veya hatta kişi listenizde olmayan numaralardan gelen tüm aramaları engelleyebilirsiniz. Ayrıca, veritabanına hangi bilgileri göndereceğinize karar vermenizi sağlar. Kişilerinizi yüklemez ve ayrıca çevrimdışı çalışır, bu da onu Android için en iyi arama engelleme programlarından biri yapar.

Should I Answer? Uygulaması reklamsızdır.

5. Truecaller

true caller
en iyi arama engelleme uygulaması 2021

Truecaller uygulaması, şüphesiz, reklamlar ve uygulama içi satın alımlarla ücretsiz olarak gelen en iyi arama engelleme programlarından biridir. Truecaller uygulaması genelde en iyi kim arıyor uygulaması olarak bilinir. İçerisinde milyonlarca telefon bilgisine erişmek ücretsizdir. Bu sayede istenmeyen filtresi yapmak kolaydır. Truecaller veritabanında numaranız yer alıyor ise Truecaller numara silme içeriğimize göz atmanızda fayda var.

6. Call Control

arama engelleme
en iyi arama engelleme programı 2020

Call Control, can sıkıcı robocall’lardan, telefon pazarlamacılardan ve spamlar’dan kaçınmanıza yardımcı olan Android arama engelleme uygulamasıdır. Ayrıca hiçbir arama veya metin mesajı almak istemiyor iseniz sizin için en iyi mesaj engelleme uygulaması da olabilir.

Arayanın kim olduğunu bilmenizi sağlamak için gelişmiş çeviriciyi ve Arayan Kimliği özelliğini de destekler. En iyi yanı, arama kontrolünün, dağınık olmayan bir gelen kutusu elde etmek için bilinmeyen kişilerden veya telefon pazarlamacılarından gelen metin mesajlarını engellemenize de yardımcı olmasıdır.

Ücretsizdir ve reklamlar içerir.

7. Call Blocker Free – Blacklist

call blocker free
en iyi arama engelleme programı 2021

Call Blocker free – Blacklisit, istenmeyen ve spam aramaları engelleyen Android için ücretsiz arama engelleyici uygulamalarından biridir. Kara liste ve beyaz liste ile kişilerinizi tutabilirsiniz. Engellenen numaralar artık mesaj gönderemeyecek veya telefonunuza arama yapamayacak şekilde kara listeye alınır.

Ayrıca, uygulama gelen engellenen bir arama hakkında sizi bilgilendirecek şekilde yapılandırabilir ve bilinmeyen numaraları belirlemenize yardımcı olması için ‘arama hatırlatma’ seçeneğini etkinleştirebilirsiniz.

Uygulama ücretsizdir ve reklam desteklidir.

8. Whoscall – Caller ID & Block

en iyi arama engelleme programı 2020

Whoscall – Caller ID & Block, istenmeyen aramaları, otomatik aramaları veya telemarket aramalarını tanımlayacak ve sizi gereksiz aramalara katılma zahmetinden kurtarmak için bunları otomatik olarak engellemenize olanak tanıyacak olan arama engelleme programlarından biridir.

Arayan kimliği öğrenme özelliğine sahiptir ve en iyi özelliklerinden biri, kullanıcıların kendi kimliklerini kişiselleştirmek için bir Whoscall kartı alabiliyor olmalarıdır.

Uygulama düşük boyutludur, ücretsizdir ve reklamlar içerir.

En iyi arama engelleme programı ve mesaj engelleme uygulaması hakkında merak ettiğiniz tüm detayları ele almaya çalıştığımız bu yazının da sonuna geldik. Bu tür içeriklerin devamı için lütfen blog dizinimize abone olmayı ihmal etmeyin.

Arama Engelleme ile ilgili sıkça sorulan sorular;

Telefonumuza gelen aramaları bazı durumlarda engellemek isteyebiliriz. Bu gibi durumlarda ne yapacağımızı bilmediğimizde sorular sormaya başlarız. Bu soruları sizin için yanıtlıyor ve hemen aşağıdaki bölüme ekliyoruz. Kendi soru, görüş ve önerileriniz için sayfanın sonundaki alanı kullanarak yorum yapabilirsiniz.

WhatsApp Arama Engelleme işlemi nasıl yapılır?

WhatsApp üzerinde arama engelleme yapabileceğiniz özel bir ayar bölümü bulunmaz. WhatsApp bilinmeyen numaralar hakkında daha fazla bilgi edinin.

Arama engelleme kaldırma işlemi nasıl yapılır?

Arama engelleme işlemini telefon üzerinden yapmışsanız ayarlardan arama engelini kaldırmanız gerekir. Eğer bir uygulama ile arama engellediyseniz aynı uygulama üzerinden arama engelini kaldırmanız gerekir.

Eğer sizi engelleyen birinin engelini kaldırmak istiyorsanız bunun için bir yöntem bulunmuyor. Ayrıca bir yolu olsa bile bu yöntemi hem etik hem de doğru olmadığı için paylaşmak doğru olmayacaktır.

Arama engelleme şifresi nedir?

Telefonunuzdan yapılacak aramaları engellemek için biz dizi işlem yapmanız gerekir. Bu işlemler ise operatörünüze göre değişiklik gösterebilir.

Turkcell Çağrı Kısıtlama;

Telefonunuzun menüsünden “Çağrı Kısıtlama”yı seçerek karşınıza çıkan seçeneklere göre kısıtlama ayarlarınızı yapabilirsiniz. Eğer telefonunuzun menüsünde “Çağrı Kısıtlama” seçeneği yoksa;

  • Tüm aramaları kısıtla: *33*şifre# tuşlayıp YES’e basarak
  • Tüm uluslararası giden aramaları kısıtla: *331*şifre# tuşlayıp YES’e basarak
  • Tüm gelen aramaları kısıtla: *35*şifre# tuşlayıp YES’e basarak ayarlayabilirsiniz.

Arama engelleme işlemini şifre ile değil de telefon menüsü üzerinden yapmak daha basit ve etkilidir. Sizi arayan herhangi bir numaranın çağrı geçmişine girdiğinizde ilgili numarayı engelleyebilir ya da engelini kaldırabilirsiniz. Bunun için bir şifreye gerek yoktur.

iPhone arama engelleme yöntemi önerir misiniz?

iPhone için arama engelleme yöntemi oldukça basittir. Çağrı listenize girip aramasını engellemek istediğiniz numaranın çağrı detaylarına girin ve sağ üst köşeden düzenle ikonuna dokunun.

Daha sonra ise en altta bulunan “Bu Arayanı Engelle” yazısına dokunup onay verin.

Spam arama engelleme işlemi nasıl yapılır?

Spam aramaları engellemek için çeşitli uygulamalar kullanıyoruz. Bu uygulamalar rehberimizde olmayan numaraları engellediği gibi spam olarak bilinen yaygın dolandırıcılık numaralarını da otomatik olarak engeller. Bu yazı içerisindeki arama engelleme uygulamalarını inceleyerek size en uygun olan arama engelleme yöntemini seçebilirsiniz.

Gizli arama engelleme işlemi nasıl yapılır?

Gizli Arama Nasıl Yapılır? Android ve iOS için Numara Gizleme adlı içeriğimizde bu konu ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

Gizliden arama engelleme işlemi nasıl yapılır?

Gizli Arama Nasıl Yapılır? Android ve iOS için Numara Gizleme adlı içeriğimizde bu konu ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda istenmeyen arama uygulamalarını inceledik, sizin bu konu hakkında görüşleriniz neler buradan belirtebilirsiniz.

Photo of author

Mehmet Çoban

`TURKEY 🇹🇷 ▪︎`Edit ▪︎`Decup ▪︎`Photoshop ▪︎`Content Producer ▪︎`Social Media Management

“En iyi +8 Arama Engelleme Programı ✔️ 2023” üzerine bir yorum

Yorum yapın