Başlangıç Mobil Cihazlar En iyi Arama Engelleme Programı – Mesaj Engelleme Uygulaması

En iyi Arama Engelleme Programı – Mesaj Engelleme Uygulaması

1

Her birimiz, tele-pazarlama ajansları veya dolandırıcıların yaptığı gibi istenmeyen aramalardan rahatsız oluruz. Neyse ki, herhangi bir numaranın cihazlarımızı aramasını her zaman engelleyebiliriz. Bazı Android telefonlar, engelleme işlevini yerleşik bir özellik olarak sunar, ancak çoğunda bu özellik yoktur. Birçok üçüncü taraf arama engelleme uygulamasının numaranızı istenmeyen aramalardan koruyabileceğini ve ayrıca bilinmeyen numaraları tanımanıza yardımcı olabileceğini bilmek son derece iyidir. Bu konuda seçilebilecek en iyi arama engelleme programı liste olarak bu içerikte yer alıyor olacak:

Bu nedenle, Android için hem etkili hem de güvenilir olan en iyi arama engelleme programı ve uygulamaların bir listesini şu şekilde çıkardık:

 2021 Android için en iyi arama engelleme programı listesi:

No Arama Engelleme Uygulamaları İndirme sayısı
Değerlendirme
1 Call Blacklist – Call Blocker 650,000+ 4.5
2 Hiya- Caller ID & Block 230,000+ 4.3
3 Mr. Number- Block calls & spam 200,000+ 3.5
4 Should I Answer? 27,000+ 4.7
5 Truecaller 13,295,000+ 4.4
6 Call Control 100,000+ 4.3
7 Call Blocker Free- Blacklist 160,000+ 4.1
8 Whoscall – Caller ID & Block 610,000+ 4.3

Not: Bu liste tercih sırasına göre değildir. En iyi bulduğunuz herhangi birini seçebilirsiniz.

2021 yılı için yapılan araştırmamıza göre en iyi arama engelleme programı Truecaller olarak belirlenmiştir. Kişisel tercihlere göre en iyi arama engelleme uygulamaları değişkenlik gösterebilir. Bu yüzden en iyi mesaj engelleme uygulamaları ve programlarını da listeye ekleyerek tüm arama engelleme programlarını detayları ile birlikte listeledik. En iyi arama engelleme programlarının yer aldığı listemiz ise şu şekildedir:

1. Call Blacklist – Call Blocker

1. Call Blacklist – Call Blocker
en iyi arama engelleme programı 2021

Call Blacklist – Call Blocker, spam, arama engelleyici hem de SMS engelleyici olarak çalışan güçlü bir Android arama engelleme programı olarak biliniyor. Kişilerinizde saklayamadığınız belirli, özel veya gizli numaralardan başka herhangi bir numaradan gelen aramaları ve mesajları engelleyebilirsiniz. Uygulama içinden bir kara liste ve beyaz liste oluşturmanıza olanak tanır. Dahası, uygulama şifre ile kontrol edilebilir ve ayrıca aramaları ve mesajları engellemek için belirli bir zaman planlayabilirsiniz. Kara listeyi istediğiniz gibi açabilir kapatabilirsiniz.

Uygulama ücretsiz ve düşük boyutludur. Reklam desteklidir ve bazı uygulama içi satın alımlar içerir.

2. Hiya- Caller ID & Block

hiya call blocker
en iyi arama engelleme uygulaması 2021

Hiya- Caller ID & Block, Android için başka bir kullanışlı arama engelleme programı olarak bilinir. Aramaları veya mesajları kara listeye alma, numaraları engellemenin yanı sıra, telefon numarası arama ve arayan kimliği güvenlik koruması gibi özellikler içerir. Uygulama, sahte veya meşru bir arayan olup olmadığını öğrenmek için bilinmeyen bir numarada telefon araması yapabilir. Gelen bir arama istenmediğinde sizi uyarması için otomatik uyarıları etkinleştirebilirsiniz. Arayanları ve bilinmeyen metin habercilerini tanımlayabilir. Ayrıca uygulama içinden arama yapmanızı sağlar.

Uygulama reklamsızdır ve ücretsizdir.

3. Mr. Number-Caller ID & Spam Protection

mr number
en iyi arama engelleme uygulaması 2021

Mr. Number-Caller & Spam, Android için reklamsız ücretsiz olan en iyi spam arama engelleme programlarından biridir. İstenmeyen aramaları engellemenin yanı sıra istenmeyen aramaları ve mesajları tanımlamanıza ve durdurmanıza izin verir. Kişi listenizden numara seçebilir veya manuel olarak girebilirsiniz. Herhangi bir belirli alan kodunu veya herhangi bir uluslararası numarayı engellemenize bile izin verir. Rehberinizdekiler dışındaki tüm diğer numaraları engellemeyi de seçebilirsiniz. Uygulamanın yapılandırılması oldukça kolaydır ve tam koruma sağlar.

İlgili İçerik: Rehberde Olmayan Numaraları Engelleme

Uygulama ücretsizdir.

4. Should I Answer?

Should I answer best android call blocker
en iyi arama engelleme uygulaması 2021

Should I Answer?, size gelen bir aramayı cevaplarken gerekli olan tam bilgileri sağlar. Tele-market dolandırıcılar ve diğer istenmeyen aramaları kategorilere ayrılır ve derecelendirmelere atar. Bilinmeyen bir numaradan arama aldığınızda uygulama telefon numarası derecelendirmesini görüntüler. Ayrıca, belirli numaraları engelleyebilir veya hatta kişi listenizde olmayan numaralardan gelen tüm aramaları engelleyebilirsiniz. Ayrıca, veritabanına hangi bilgileri göndereceğinize karar vermenizi sağlar. Kişilerinizi yüklemez ve ayrıca çevrimdışı çalışır, bu da onu Android için en iyi arama engelleme programlarından biri yapar.

Should I Answer? Uygulaması reklamsızdır.

5. Truecaller

true caller
en iyi arama engelleme uygulaması 2021

Truecaller uygulaması, şüphesiz, reklamlar ve uygulama içi satın alımlarla ücretsiz olarak gelen en iyi arama engelleme programlarından biridir. Truecaller uygulaması genelde en iyi kim arıyor uygulaması olarak bilinir. İçerisinde milyonlarca telefon bilgisine erişmek ücretsizdir. Bu sayede istenmeyen filtresi yapmak kolaydır. Truecaller veritabanında numaranız yer alıyor ise Truecaller numara silme içeriğimize göz atmanızda fayda var.

6. Call Control

arama engelleme
en iyi arama engelleme programı 2020

Call Control, can sıkıcı robocall’lardan, telefon pazarlamacılardan ve spamlar’dan kaçınmanıza yardımcı olan Android arama engelleme uygulamasıdır. Ayrıca hiçbir arama veya metin mesajı almak istemiyor iseniz sizin için en iyi mesaj engelleme uygulaması da olabilir. Arayanın kim olduğunu bilmenizi sağlamak için gelişmiş çeviriciyi ve Arayan Kimliği özelliğini de destekler. En iyi yanı, arama kontrolünün, dağınık olmayan bir gelen kutusu elde etmek için bilinmeyen kişilerden veya telefon pazarlamacılarından gelen metin mesajlarını engellemenize de yardımcı olmasıdır.

Ücretsizdir ve reklamlar içerir.

7. Call Blocker Free – Blacklist

call blocker free
en iyi arama engelleme programı 2021

Call Blocker free – Blacklisit, istenmeyen ve spam aramaları engelleyen Android için ücretsiz arama engelleyici uygulamalarından biridir. Kara liste ve beyaz liste ile kişilerinizi tutabilirsiniz. Engellenen numaralar artık mesaj gönderemeyecek veya telefonunuza arama yapamayacak şekilde kara listeye alınır. Ayrıca, uygulama gelen engellenen bir arama hakkında sizi bilgilendirecek şekilde yapılandırabilir ve bilinmeyen numaraları belirlemenize yardımcı olması için ‘arama hatırlatma’ seçeneğini etkinleştirebilirsiniz.

Uygulama ücretsizdir ve reklam desteklidir.

8. Whoscall – Caller ID & Block

en iyi arama engelleme programı 2020

Whoscall – Caller ID & Block, istenmeyen aramaları, otomatik aramaları veya telemarket aramalarını tanımlayacak ve sizi gereksiz aramalara katılma zahmetinden kurtarmak için bunları otomatik olarak engellemenize olanak tanıyacak olan arama engelleme programlarından biridir. Arayan kimliği öğrenme özelliğine sahiptir ve en iyi özelliklerinden biri, kullanıcıların kendi kimliklerini kişiselleştirmek için bir Whoscall kartı alabiliyor olmalarıdır.

Uygulama düşük boyutludur, ücretsizdir ve reklamlar içerir.

En iyi arama engelleme programı ve mesaj engelleme uygulaması hakkında merak ettiğiniz tüm detayları ele almaya çalıştığımız bu yazının da sonuna geldik. Bu tür içeriklerin devamı için lütfen blog dizinimize abone olmayı ihmal etmeyin.

Bu yazımızda istenmeyen arama uygulamalarını inceledik, sizin bu konu hakkında görüşleriniz neler buradan belirtebilirsiniz.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!