Başlangıç Haber AirPods Pro, Konuşma Yükseltme Özelliğine Kavuştu

AirPods Pro, Konuşma Yükseltme Özelliğine Kavuştu

0

Apple, AirPods Pro ve AirPods Max için yeni bir ürün yazılımı güncellemesi getirdi. Bu güncellemeyle birlikte, AirPods’lara Konuşma Yükseltme özelliğine kavuştu. İşte detaylar!

AirPods Pro ve AirPods Max Güncellemesi Neler Getiriyor?

Apple’ın AirPods Pro ve AirPods Max modelleri için yeni ürün yazılımı güncellemesini sunmasıyla birlikte, AirPods Pro modeline Konuşma Yükseltme özelliği geldi. Konuşma Yükseltme özelliğini kullanmak için AirPods Pro’nun 4A40 donanım yazılımı sürümünde olması gerekiyor.

Konuşma Yükseltme (Conversation Boost) özelliği, işitme zorluğu olan kişilere yardımcı oluyor. Kulaklıkları çıkarmadan yüz yüze görüşmeleri kolaylaştıran bir özellik. Konuşma Yükseltme özelliği, bu yılki Apple Geliştiricileri Konferansı’nda tanıtılmıştı. Yeni ürün yazılımı güncellemesi AirPods serisinin yanı sıra Beats Solo Pro, Powerbeats 4 ve Powerbeats Pro’ya da gelecek.

İlgili İçerik: AirPods 3 Çıkış Tarihi ve Özellikleri Belli Oldu

AirPods Pro kullanıcıları, yeni güncellemeyi indirdikten sonra bu özelliğe kavuşacak. Özellik etkinleştiğinde yüz yüze konuşmaların sesini artırmak için mikrofon devreye girecek. Ayrıca bu özelliğin ortam gürültüsünü azaltma seçeneği de olacak.

AirPods Pro’da Konuşma Yükseltme Nasıl Açılır?

Apple tarafından yayınlanan en son güncelleme otomatik olarak AirPods cihazlara yüklenmelidir. Güncellemenin yüklenmesi için AirPods Pro’nun bir iPhone veya iPad’e bağlı olması ve şarjda olması gerekiyor. AirPods Pro’lar güncellendiğinde, iPhone veya iPad üzerinden aşağıdaki adımları takip ederek Konuşma yükseltme özelliğini açabilirsiniz.

  • Ayarlar uygulamasını açın ve Erişilebilirlik sekmesine tıklayın.
  • İmleci aşağı kaydırıp Ses/Görsel sekmesine dokunun.
  • Kulaklık Alanlarını açın.
  • İmleci aşağı kaydırıp Şeffaflık Moduna dokunun.
  • Özelliği etkinleştirmek için Konuşma Yükseltmeye tıklayın.

AirPods Pro ve AirPods Max “Bul” Özelliği Nedir?

Aynı yazılım güncellemesiyle iki modele de Bul (Find My) özelliği geldi. Bul uygulamasında Yakında Bul kullanıcı arayüzü, kesin konum, Kayıp Modu ve kulaklıklar çıkarıldığında bildirim alma gibi yeni işlevler yer alıyor. AirPods Pro ve AirPods Max, Bul ağına katıldığında kesintisiz bir Bluetooth verisi göndermeye başlıyor. Yakınlarda bir Apple cihazı algılandığında, konumu haritaya ve Bul ağına eklenebiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!