AirPods Sıfırlama İşlemi Nasıl Yapılır? Apple AirPods Pro (2) Sıfırlama

AirPods kulaklığınız ile ilgili yaşadığınız tüm sorunlara Airpods sıfırlama işlemi uygulayarak çözüm bulabilirsiniz. AirPods şarj problemi, bağlanma sorunu veya farklı bir hatada sıfırlama işlemi yaparak genelde sorunu çözebilirsiniz. Yazımızda sıfırlama işlemini nasıl yapacağınıza dair bilgileri bulabilirsiniz.

airpods sıfırlama - pro 2 resetleme
airpods sıfırlama – pro 2 resetleme

 

Apple AirPods Resetleme

Apple tarafından tavsiye edilen AirPods resetleme işlemi için ilk olarak AirPods cihazınızı şarj kutusuna koymalısınız. Şarj kutusunun kapağını kapattıktan sonra 30 saniye kadar beklemeli ardından kapağını açmalısınız.

AirPods cihazınızı hangi Apple ürünü ile bağlı olarak kullanıyorsanız o aygıtta ayarlar kısmına gitmelisiniz. Ipad, IPhone veya IPod Touch ürünlerin ayarlar kısmından Bluetooth’a gidin. AirPods’un yanındaki “i” işaretine (info) dokunun ve aygıtı unut seçeneğine tıklayın.

Eğer bu adımda AirPods’unuzu göremiyorsanız bir sonraki adıma geçerek sıfırlama işlemi yapabilirsiniz. Bu adımda şarj kutusunun kapağı açıkken arka kısımda bulunan ayar düğmesine 15 saniye boyunca basın. Durum ışığı sarı renkte yanıp sönmeye başlayana kadar basılı tutmanız gereklidir. Şarj kutunuz kablosuz ise ışık ön tarafta olacaktır.

Tüm bu adımları yaptıktan sonra cihazınız sıfırlanacaktır. Ancak daha önce bağlandığınız cihazlarınız sıfırlama yapıldığı için unutulacaktır. Bu durumda yeniden tanımlama yapmalısınız. Bağlamak istediğiniz aygıtınız ile AirPods’unuzu birbirine yakın bir şekilde konumlandırmalısınız. AirPods’un kapağı açık olmalıdır. Kapsama alanı içerisinde olması durumunda bağlanmak istediğiniz cihazınızın ekranına AirPods görüntüsü gelecektir. AirPods pro sıfırlama işlemi de yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerin aynısıyla yapılabilir.

İlgini çekebilir: Apple AirPods 3 çıkış tarihi belli oldu! | Detaylar ve dahası yazımızda

AirPods Ayarları

AirPods sıfırlama işleminin yapılması durumunda tüm ayarlarınız da sıfırlanacaktır. Bu nedenle istediğiniz ayarları baştan yapmanız gereklidir. Bunun için AirPods Pro ayarlar ekranına gitmelisiniz. Burada AirPods’u basılı tutun başlıklı ayar kısmındaki sol ve sağ seçeneklerini kontrol edin. Sol ve sağ için her birisinde gürültü denetimi yazmalıdır.

airpods sıfırlama - pro 2 resetleme
airpods sıfırlama – pro 2 resetleme

AirPods’a çift dokunma durumunda ne tür bir eylem yapılacağı konusunda da ayarlamalar yapabilirsiniz. Önceki ya da sonraki parçaya geçme, ses içeriğini denetleme, sesi durdurma gibi ayarları böylelikle belirleyebilirsiniz.

AirPods sıfırlama işlemleri ile cihazınızdaki sorunlardan büyük bir oranda kurtulmuş olacaksınız. Ancak yine de bazı problemler devam edebilir. İşte bu durumda Apple ile iletişime geçerek destek almalısınız. Bunun için Apple Support sayfasından destek alabilirsiniz. Destek sayfasına girdikten sonra AirPods cihazını seçmelisiniz.

Ardından karşınıza ses, kayıp veya eksik, pil ve şarj, eşleşme ve bağlantı, fiziksel hasar veya sıvı hasarı gibi seçenekler çıkacaktır. Bunlardan sizinle ilgili olan sorunu seçmelisiniz. Eğer farklı bir sorun mevcutsa daha fazla seçeneğini seçmelisiniz. Sorununuz ile ilgili isterseniz canlı sohbet veya arama gibi farklı şekillerde yardım alabilirsiniz. Ayrıca en yakın Apple mağazasına giderek de destek alabilirsiniz. AirPods cihazları Apple tarafından garantili olarak sunulmaktadır. Dolayısıyla üretimden kaynaklı olan arıza durumlarında firma zararın telafisini gerçekleştirecektir.

Yorum yapın