Başlangıç Haber Samsung Galaxy A52 Güncelleme ile RAM Plus Özelliğine Kavuştu

Samsung Galaxy A52 Güncelleme ile RAM Plus Özelliğine Kavuştu

0

Samsung Galaxy A52 modeli, Ekim ayı güncellemesiyle birlikte RAM Plus özelliğine kavuştu. Telefona ekstra 4 GB RAM daha eklendi. İşte detaylar!

Samsung Galaxy A52 Güncellemesi ve RAM Plus Özelliği

Güvenlik güncellemeleri, akıllı telefonlar için oldukça işlevsel olabiliyor. Samsung Galaxy A52 telefonlara gelen Ekim ayı güncellemesi, beraberinde RAM Plus özelliğini de getirdi. Bu da demek oluyor ki, Galaxy A52 modellerinin bellek kapasitesi ekstra artırıldı.

RAM Plus, çoklu görev deneyimlerini iyileştirmek için depolamadan 4 GB bellek ayırır ve yerleşik RAM’in artmasına yardımcı olur. Samsung Galaxy A52 modellerine bu ayki güncellemeyle 4 GB RAM eklendi.

RAM yükseltmesi 4GB’a kadar sanal olarak genişletildi. Siz de bu model bir telefona sahipseniz, Ekim ayı güncellemesini indirerek ekstra bellek alanına kavuşabilirsiniz. Yeni güvenlik güncellemesi hem RAM Plus özelliğini hem de başka özellikleri getiriyor. Örneğin, telefonun birçok hata düzeltmesi alması muhtemel. Tüm bu imkanlardan faydalanmak için güncellemeyi kontrol edip yüklemeniz gerekiyor.

İlgili İçerik: Samsung Galaxy A03 Özellikleri Belli Oldu

SamMobile, RAM Plus işlevinin bazı Samsung modellerinde kullanıma sunulacağını bildirmişti. Bu modeller şunlar oldu;

  • Samsung Galaxy A52
  • Samsung Galaxy A52s 5G
  • Samsung Galaxy Z Fold 3
  • Samsung Galaxy S21 serisi ve öne çıkan diğer modeller.

Telefonunuzun Ayarlar menüsüne girerek Ekim ayı güvenlik güncellemesini kontrol edebilirsiniz. Güncellemeyi yükledikten sonra Ayarlar > Pil ve Cihaz Bakımı > Bellek menüsüne giderek RAM Plus işlevini kontrol edebilirsiniz.

RAM Plus, geleneksel olarak bellek sayfalama olarak bilinir ve Realme telefonlarında Dinamik RAM Genişletme (DRE) olarak bulunur. Çoklu görev deneyimlerini iyileştirmek için depolamadan 4 GB bellek ekleyerek yerleşik RAM’i artırmaya yardımcı olur. RAM Plus özelliğinin telefonun genel performansını iyileştirdiği söyleniyor.

Samsung’un geçen yıl piyasaya sürülen tüm Galaxy markalı telefonlarda RAM Plus özelliğini kullanıma sunacağı belirtiliyor. Henüz RAM Plus özelliği gelmeyen telefonlar, ilerleyen dönemde One UI 4.0 güncellemesi ile birlikte RAM Plus özelliğine kavuşacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!