En iyi 8 YouTube Vanced Alternatifi

YouTube’u reklamsız izlemek, müzik ve video indirmek, arkaplanda oynatmak ve benzeri pek çok işi yapan YouTube Vanced alternatifleri ile karşınızdayız. En iyi 8 YouTube Vanced Alternatifi’ne yer verdiğimiz bu listede daha iyi bir YouTube deneyimi yaşamanız için her detaya yer veriyoruz.

Google kısa süre önce popüler üçüncü taraf YouTube mod uygulaması Vanced’in geliştiricilerine bir durdurma ve sonlandırma mektubu gönderdi. Sonuç olarak, YouTube Vanced ekibi uygulamanın geliştirmesini kapatmaya ve tüm indirme bağlantılarını kaldırmaya karar verdi. YouTube Vanced, yıllardır android kullanıcıları için bir dosttur, YouTube videolarını reklamsız izlemelerini, arka plan sesini oynatmalarını ve diğer premium özelliklerini sağlar. Bu nedenle, bir YouTube Vanced kullanıcısıysanız ve yeni bir uygulama arıyorsanız, telefonunuzda YouTube videolarını izlemek için en iyi alternatif seçenekleri listeledik.

Önemli Güncelleme: YouTube Vanced dosyasını eski bir telefondan APK olarak çıkarmıştım. Bu dosyayı pek çok Android telefonda kullandım ve Vanced özellikleri sorunsuz çalışıyor. Eğer güzel bir yorum bırakırsanız webdeyazilim.com güvencesi ile yorum yaparken kullandığınız mail adresinize bu dosyayı (APK) gönderebiliriz. Yorum yaparken mesaj alanına değil eposta alanına adresinizi yazın. Yorumlara mail adresi yazarsanız spama düşebilir.

En İyi 8 YouTube Vanced Alternatifi
En İyi 8 YouTube Vanced Alternatifi

En İyi 8 YouTube Vanced Alternatifi

YouTube’u reklamsız olarak kullanmaya yarayan en bilindik uygulamanın adı YouTube Vanced uygulamasıdır. Bu uygulama resmi ve yasal değildir. Fakat milyonlarca kullanıcısı bulunmaktadır.

Listemizde en iyi YouTube Vanced alternatiflerine yer veriyoruz.

YouTube Premium

Bu kulağa garip gelse de, bazı kullanıcılar ülkelerinde YouTube Premium aboneliğinin kullanılamaması nedeniyle YouTube Vanced’i kullanmaya başladı. Kuruluşundan bu yana YouTube, YouTube Premium’u birden fazla ülkeye genişletti ve mevcut tüm ülkelerin listesini buradan görüntüleyebilirsiniz.

YouTube Premium
YouTube Premium

Android telefonunuzda Vanced’i değiştirmek için en iyi seçenek, YouTube Premium için ödeme yapmak ve abone olmaktır. Çevrimdışı indirmeler ve ücretsiz YouTube Music Premium aboneliğinin yanı sıra reklamsız ve arka plan oynatmaya erişmenizi sağlar. Resmi YouTube uygulama deneyimini sorunsuz bir şekilde istiyorsanız içerik üreticilere destek olmak istiyorsanız YouTube Premium’a abone olmayı düşünün.

Artıları:

 • YouTube reklamlarını kaldırmanın resmi yolu
 • YouTube Music Premium’a erişim
 • İçerik oluşturucularını destekler

Eksileri:

 • Ses seviyesi ve parlaklık kontrolleri gibi Vanced özelliklerini bulamıyorum
 • Bazıları için pahalı gelebilir
 • Google hesabınızı bağlamak gerekir

YouTube Premium‘a abone olun.

NewPipe

NewPipe şüphesiz şu anda en iyi YouTube Vanced alternatifidir. Duymamış olanlar için NewPipe, Google’ın kitaplıklarına veya YouTube API’sine dayanan ücretsiz ve açık kaynaklı bir YouTube istemcisidir. NewPipe’i Google Mobile Services (GMS) olmadan da kullanabilirsiniz, bu da Huawei cihazlarında bile çalışacağı anlamına gelir ve hatta uygulamayı Google hesabı olmadan da kullanabilirsiniz.

NewPipe
NewPipe

Reklamsız bir deneyim dışında, videoları yalnızca uygulama içinde değil, yerel olarak cihazınıza indirmek için NewPipe’i kullanabilirsiniz. Ayrıca, aboneliklerinizi YouTube’dan içe aktarma seçeneğiniz vardır, böylece kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bununla birlikte, NewPipe’deki Google hesabınızda oturum açamayacağınızı belirtmek gerekir ve bu, geliştiricilerin gizliliği artırmak için bilinçli bir kararıdır.

Artıları:

 • Ücretsiz ve açık kaynaklı YouTube istemcisi
 • Reklam yok; gizlilik merkezli
 • Modern arayüz

Eksileri:

 • İzleme geçmişini senkronize etmek ve yorum eklemek için Google hesabıyla oturum açılmıyor

İndir: NewPipe

SkyTube

Kontrol etmeye değer başka bir YouTube Vanced alternatifi SkyTube’dur. NewPipe gibi SkyTube da Android cihazlar için ücretsiz, açık kaynaklı bir YouTube istemcisidir. SkyTube’ı Google hesabı olmadan kullanabilirsiniz ve oynatma geçmişinizi burada senkronize etmek için hesabınızda oturum açamazsınız. Ancak, abonelikleri içe aktarma seçeneğiniz vardır, bu nedenle her içerik üreticiyi ayrı ayrı aramanıza ve sıfırdan başlamanıza gerek yoktur.

SkyTube
SkyTube

Özellikle, SkyTube’un iki çeşidi vardır : SkyTube ve SkyTube Extra. SkyTube Extra, resmi YouTube oynatıcısını ve oyuncu kadrosunu desteklerken, normal SkyTube uygulaması ek özellikler olmadan muhafazakar bir yaklaşım benimser. Ancak, SkyTube Extra’da Google hesabınızda oturum açma seçeneği hala eksiktir. Tercihlerinize göre, ihtiyaçlarınıza uygun SkyTube sürümünü seçebilirsiniz.

Artıları:

 • Ücretsiz ve açık kaynaklı YouTube istemcisi
 • Reklam yok
 • Abonelikleri resmi uygulamadan taşıma
 • YouTube oynatıcı kullanıcı arabirimini ekstra varyantta kullanır

Eksileri:

 • Google hesabıyla oturum açılmıyor

İndir: SkyTube | İndir: SkyTube Ekstra

LibreTube

LibreTube, gizlilik dostu Piped’e dayanan bir YouTube istemcisidir. Uygulamanın tasarımı modern hissettiriyor ve gezinme sırasında güzel animasyonlar sunuyor. Ayrıca, oynatma sırasında video kalitesini ve formatını seçmek için ince ayarlı kontrollere de sahip olursunuz. Bu seçenekler, videoları çevrimdışı erişim için indirirken de kullanılabilir.

LibreTube
LibreTube

Bununla birlikte, LibreTube’un hala beta sürümünde olduğunu ve hatalarla karşılaşabileceğinizi unutmayın. Örneğin, yukarıda gördüğünüz yanlış hizalanmış açıklama olan kısa testlerimiz sırasında birkaç aksaklıkla karşılaştık. Ancak, LibreTube’un zamanla gelişmesini bekleyebiliriz, böylece beğenip beğenmediğinizi görmek için bir şans verebilirsiniz.

Artıları:

 • Ücretsiz ve açık kaynaklı YouTube istemcisi
 • Reklam yok
 • Piped tabanlı

Eksileri:

 • Google hesabıyla giriş yapılamıyor
 • Şimdilik buglu

İndir: LibreTube

uYouPlus – iOS için YouTube Vanced Alternatifi

uYouPlus
uYouPlus

iOS için YouTube Vanced alternatifi arayanlar uYouPlus’a göz atmalıdır. SponsorBlock entegrasyonu, PiP entegrasyonu ve VP9 codec bileşeni gibi ek özelliklere sahip uYou’nun değiştirilmiş bir sürümüdür. Özellikle, uYouPlus iPhone’unuzu jailbreak yapmadan bile çalışır. uYouPlus’ı aşağıdaki bağlantıdan indirebilir.

Artıları:

 • iOS için YouTube Vanced alternatifi
 • Reklam yok
 • SponsorBlock entegrasyonu

Eksileri:

 • Yükleme işlemi biraz sorundur
 • Ara sıra hatalar var

iOS için uYouPlus’ı indirin

Firefox

uBlock Origin
uBlock Origin

Video izlemek için YouTube mobil web sitesini kullanmaktan memnun olan biriyseniz, YouTube ve diğer sitelerde reklamları engellemek için uBlock Origin Firefox eklentisini yüklemeyi düşünün. Tüm YouTube videolarının varsayılan olarak HD olarak oynatılmasını sağlayan YouTube High Definition adlı başka bir Firefox eklentisi vardır.

Artıları:

 • YouTube videolarını reklamsız tarayıcıdan izleyin
 • Google hesabınızda oturum açın
 • Ekstra özellikler için eklentileri kullanabilir

Eksileri:

 • Özel bir YouTube uygulaması değil
 • YouTube mobil web sitesi bazılarına boş gelebilir

İndir: Firefox

Kiwi

Kiwi için uBlock Origin
Kiwi için uBlock Origin

YouTube videolarını reklamsız izlemek için Chromium tabanlı bir tarayıcıyı tercih ediyorsanız, Kiwi Browser en iyi tercihtir. Tarayıcı uzantıları desteği sayesinde, YouTube videolarını kesintisiz izlemek için uBlock Origin ve SponsorBlock gibi Chrome uzantılarını yükleyebilirsiniz. Yukarıda belirtilen YouTube Vanced alternatif uygulamalarının aksine, bu yöntemi kullanarak Google hesabınızda oturum açabilirsiniz. Bu, yorum bırakabileceğiniz ve saat geçmişinizi cihazlar arasında senkronize edebileceğiniz anlamına gelir.

Artıları:

 • YouTube videolarını reklamsız tarayıcıdan izleyin
 • Google hesabınızda oturum açın
 • SponsorBlock entegrasyonu

Eksileri:

 • Özel bir YouTube uygulaması değil
 • YouTube mobil web sitesi bazı

İndir: Kiwi

DNS’yi YouTube Reklamlarını Engelleyecek Şekilde Değiştirme

DNS'yi Değitirme
DNS’yi Değitirme

YouTube reklamlarını engellemek için AdGuard gibi özel bir DNS kullanma fikri de keşfedilmeye değer. Android 9 Pie veya üzerini çalıştıran bir Android telefonunuz varsa, DNS’niz olarak AdGuard’ı kullanmak için Ağ ve İnternet ayarları altındaki Özel DNS seçeneğine gidin. Bunu yapmak, YouTube videolarını bir mobil tarayıcıdan izlerken reklamları durdurur.

Artıları:

 • YouTube videolarını reklamsız tarayıcıdan izleyin
 • Google hesabınızda oturum açın
 • Reklamları her yerde engeller

Eksileri:

 • Ekstra özellik yok

Sık Sorulan Sorular

YouTube Vanced’e ne oldu?

YouTube Vanced, ekibin Google’ın yasal baskısıyla karşılaşmasının ardından resmen durduruldu. YouTube Vanced, YouTube’un Hizmet Koşullarını ihlal ediyor ve bu nedenle, geliştiriciler onu temelli kapatmak zorunda kaldılar.

Önerilen İçerik: Android’de Uygulamaları Kilitlemek İçin En İyi 8 AppLock Alternatifi

Değiştirilmiş YouTube sürümlerini kullanmak yasa dışı mı?

Değiştirilmiş YouTube sürümlerini kullanmak YouTube’un Hizmet Şartları’nın aleyhinedir. Ancak, yasal yansımalar genellikle kullanıcılardan çok geliştiriciler üzerindedir. YouTube Vanced gibi, Google gelecekte tüm YouTube alternatif müşterilerini potansiyel olarak çökertebilir.

Android için en iyi YouTube Vanced alternatifi hangisidir?

Android telefonunuz için en iyi YouTube Vanced alternatifini arıyorsanız, NewPipe’e göz atmalısınız. Ücretsiz, açık kaynaklıdır ve reklamsız modern bir arayüze sahiptir.

Deneyebileceğiniz En İyi YouTube Vanced Alternatifleri

YouTube Vanced hala mevcut kullanıcılar için çalışıyor olsa da, Google’ın Vanced uygulamasını kaldırmak için potansiyel olarak sunucu tarafında değişiklikler yapması an meselesidir. Vanced’in durdurulmasından sonra alternatif bir YouTube istemcisine geçmek istiyorsanız, bu makalenin size yardımcı olacağını umuyoruz. Bu listede belirtilmeyen benzer uygulamalar için önerileriniz varsa, aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

“En iyi 8 YouTube Vanced Alternatifi” üzerine 5 yorum

 1. YouTube pro adlı uygulama.. Bunun nekadar güvenilir olduğunu bilmiyorum..

  Sam adındaki uygulama yaratıcısı deepweb bağlantılı işler yapıyor olması da buna bir etken tabi.
  Bi inceleyip, cevaplarsanız mutlu olurum 😊

  Cevapla
  • bu listedeki resmi olmayan uygulamalar ve marketteki resmi uygulamalar için de geçerlidir bu güvenlik problemi.
   yaygın olarak araştırılan ve kullanılan bir app olduğu için listede yer alıyor. bariz bir kanıtınız varsa gönderin yazıya ekleyelim herkes bilgilensin. zararlı ise listeden kaldırırız.

   Cevapla

Yorum yapın