En iyi 8 Uygulama Kilitleyici Uygulama AppLock ✔️ 2023

Hindistan, güvenlik ve gizlilik endişelerini öne sürerek 54 Çin uygulamasını bir kez daha yasakladı. Yasaklanan uygulamalar listesi, popüler battle royale oyunu Garena Free Fire, AppLock, Beauty Camera, Viva Video Editor ve daha fazlasını içeriyor. Kişisel hayatınızı meraklı insanlardan korumak için yeni bir uygulama istiyorsanız, bu kılavuzda Çinli şirketler tarafından geliştirilmeyen en iyi 8 AppLock alternatifinin bir listesini sunuyoruz. Bu nedenle, herhangi bir gecikme olmadan, Android akıllı telefonunuzdaki AppLock için uygun bir alternatif bulmak için listeyi gözden geçirin.

En İyi AppLock Alternatifleri
En İyi AppLock Alternatifleri

En İyi AppLock Alternatifleri

Bu kılavuzda, katı bir gizlilik politikası olan ve Çin dışında geliştirilmiş en iyi 8 AppLock alternatifini derledik. Aşağıdaki tabloyu genişletebilir ve istediğiniz herhangi bir uygulamaya geçebilirsiniz.

1. Norton App Lock

Bir AppLock alternatifi arıyorsanız, ilk tavsiyem Norton App Lock olacaktır. Android’deki en iyi uygulama dolabı olmasa da en iyilerinden biridir. Uygulama basit, hafiftir ve herhangi bir reklam veya bloatware içermez. Uygulama, popüler antivirüs sağlayıcısı Norton tarafından geliştirilmiştir, bu nedenle güvenlik ve gizlilik açısından herhangi bir sorun yoktur. Uygulamaların kilidini açmak için özel bir desen, PIN ve parmak izi sunar.

Norton App Lock
Norton App Lock

Uygulamada son uygulamalar listesini etkinleştirebilirsiniz ve son uygulamalar listesini görüntülemek için parolayı girmenizi isteyecektir. Bunun dışında, izniniz olmadan uygulamaların kilidini açmaya çalışan davetsiz misafirlerin görüntülerini yakalamanıza izin veren bir ‘ Sneak Peek modu ‘ da vardır. Başkalarının uygulamayı kaldırmasını önlemek için Norton App Lock’a Aygıt Yöneticisi izni de verebilirsiniz. Genel olarak, güvenlik, gizlilik ve özellikler açısından Android’de Norton App Lock’tan daha iyi bir uygulama dolabı olmadığını söyleyebilirim.

Artıları:

 • Hafif uygulama dolabı
 • Norton tarafından geliştirildi
 • Reklam veya bloatware yok
 • Davetsiz misafir öz çekimi mevcut

Eksileri

 • Son uygulama listesi engellenemiyor

Yükle: Ücretsiz

2. App Lock by Smart Mobile Tools

Norton Uygulama Kilidi’nden sonra, başka bir alternatif önermem gerekirse, App Lock by Smart Mobile Tools olurdu. Norton App Lock’a benzer şekilde hafiftir. Uygulamanın boyutu yalnızca 8,3 MB’dir ve önyükleme yapmak için temiz bir kullanıcı ara yüzüne sahiptir. Uygulama, Vietnam’da kayıtlı olan Smart Mobile Tools tarafından oluşturulmuştur. Özelliklerden bahsetmişken, burada PIN ve desen koruması ile biyometrik bir kilitleme seçeneğiniz var. Uygulama ayrıca e-postanızı da saklar, böylece şifreyi veya PIN’i unutursanız kilitli uygulamaları kurtarabilirsiniz.

App Lock by Smart Mobile Tools
App Lock by Smart Mobile Tools

Bunun dışında davetsiz misafir öz çekimleri, temalar, sabit kilitleme ve daha fazlası gibi özelliklere sahip olursunuz. Bu uygulama hakkında sevdiğim şey, farklı profiller oluşturabilmeniz ve belirli bir zamanda kilitlenecek uygulamaları seçebilmenizdir. Tek dezavantajı, çağrılmamış gibi görünen iletişim iznini istemesidir. Yine de Android için temiz ve basit bir uygulama dolabı istiyorsanız, App Lock by Smart Mobile Tool harika bir alternatiftir.

Artıları

 • Temiz kullanıcı ara yüzü
 • Küçük ayak izi
 • Davetsiz misafir öz çekimleri
 • Yönetici izniyle sabit kilit

Eksileri

 • Banner reklamları gösterir

YükleÜcretsiz, Uygulama içi satın alımlar sunar

3. AppLock Pro

AppLock Pro, Çince uygulama AppLock’un yerini almak için kullanabileceğiniz harika bir uygulamadır. Türkiye merkezli Eywin Apps tarafından yapılmıştır. Bu uygulamayı önermemin nedeni, diğer uygulama dolaplarında bulunmayan çeşitli özellikler sunmasıdır. Normal PIN, Desen ve parmak izi seçenekleri dışında, davetsiz misafirleri yakalamak için bir Casus kamera özelliğini etkinleştirebilirsiniz. Kilit zamanlayıcısıyla uygulama kilitlemeyi ne zaman tetikleyeceği konusunda da özelleştirebilirsiniz.

AppLock Pro
AppLock Pro

Ayrıca, kilitli uygulamalardan gelen bildirimleri gizleyebilir ve son uygulama listesini kilitleyebilirsiniz, böylece kimse genel bakış ekranına göz atamaz. Ayrıca, birisi cihazınızdaki uygulamaların kilidini açmaya çalışırsa sesli bir uyarı alacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Ayrıca sahte bir hata mesajı gösterebilir, AppLock Pro’nun kendisini uygulama menüsünde gizleyebilirsiniz ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Basitçe söylemek gerekirse, AppLock için zengin özelliklere sahip bir değişiklik istiyorsanız, AppLock Pro harika bir alternatiftir.

Artıları

 • Oldukça zengin özelliklere sahip
 • Duyulabilir ses çıkar
 • Casus kamera
 • Zamanlayıcıyı özelleştir
 • Bildirimleri gizler

Eksileri

 • Sistem kaynakları üzerinde biraz ağır

YükleÜcretsiz, Uygulama içi satın alımlar sunar

4. AppLock – Fingerprint

AppLock – Fingerprint, sayısız özellikle birlikte gelen başka bir AppLock alternatifidir. Güney Kore merkezli SpSoft adlı bir şirket tarafından geliştirilmiştir. Bu uygulama dolabının benzersiz özelliği, normal PIN, desen ve parmak izine ek olarak yüzle kilit açmayı desteklemesidir. Uygulama ayrıca paket kaldırıcıyı kilitler, böylece hiç kimse uygulamayı PIN kodu olmadan kaldıramaz. Bu şekilde, hassas Aygıt Yöneticisi iznini vermeniz gerekmeyecektir.

AppLock – Fingerprint
AppLock – Fingerprint

Bunun dışında, davetsiz misafirlerin görüntülerini yakalamak için bir Gözlemci, farklı uygulamalar için birden fazla şifre, bir ana ekran kilidi ve çok daha fazlası gibi özelliklere sahip olursunuz. Benim kullanımımda, uygulama Android 11’de biraz sorunluydu ancak Android’in eski sürümlerinde iyi çalışıyor. Bununla birlikte, AppLock – Fingerprint, AppLock’a yetenekli bir alternatiftir ve kesinlikle deneyebilirsiniz.

Artıları

 • Yüzle kilit açmayı destekler
 • Davetsiz misafir fotoğraflarını çekin
 • Birden çok şifreyi destekler
 • Temiz kullanıcı ara yüzü

Eksileri

 • Android 11’de hatalar var

YükleÜcretsiz, Uygulama içi satın alımlar sunar

5. AppLock Master

AppLock Master, bu listedeki bir sonraki önerimizdir. Tüm uygulamalar arasında en küçük ayak izine sahip ve sadece 5 MB boyutundadır. Uygulama, Vietnam’da kayıtlı Sepber adlı bir şirket tarafından yapılmıştır. Uygulamanın kurulumu ve kullanımı oldukça basittir. PIN ve Desen koruması ile birlikte Android’in yerleşik parmak izi sensörünü destekler.

AppLock Master
AppLock Master

Gecikme kilidi, simge değiştirme, davetsiz misafir öz çekimi, tema oluşturma, kaldırma önleme vb. gibi birçok özelleştirme seçeneğiniz vardır. Ayrıca, hassas medyanızı depolamak için uygulama içinde özel bir fotoğraf kasası elde edersiniz. Genel olarak, AppLock Master düzgün bir uygulama dolabıdır ve AppLock için harika bir alternatif olabilir.

Artıları

 • Çok hafif
 • Kullanımı kolay
 • Fotoğraf kasası mevcut
 • Kaldırma önleme yerleşik

Eksileri

 • Reklamlar mevcut

YükleÜcretsiz

6. FingerSecurity

FingerSecurity bir süredir güncellenmedi, ancak hala en iyi AppLock alternatiflerinden biridir. Hollanda’dan Rick Clephas tarafından geliştirilen uygulama ileri düzeydedir ve biyometrik kilitleme, PIN ve desen seçenekleri sunar. Uygulama, Android’de uygulama korumasını iyileştirmek için çeşitli yöntemler kullanır. Gelişmiş Güvenlik etkinleştirildiğinde, diğer kullanıcıların uygulamayı kaldırmasını veya işlemi sonlandırmasını engelleyebilir.

FingerSecurity
FingerSecurity

Ardından, kullanıcıların en son uygulamalar listesine göz atmasını engelleyen iyileştirilmiş koruma var. Bunun dışında, PIN’i veya şifreyi unutmanız durumunda bir ana şifre belirlemenizi sağlar. Sonuç olarak, FingerSecurity, AppLock için hafif bir alternatiftir ve buna bir şans vermelisiniz.

Artıları

 • Kaldırmayı önler
 • Kurtarma için ana parola
 • Son uygulama koruması
 • Özel zamanlayıcı

Eksileri

 • Bir süredir güncellenmiyor

YükleÜcretsiz, Uygulama içi satın alımlar sunar

7. AppLock by KewlApps

AppLock by KewlApps, Android’deki özelliklerle dolu başka bir uygulama dolabıdır ve şu anda yasaklanmış olan AppLock uygulamasına harika bir alternatif olabilir. Pakistan merkezli KewlApps tarafından geliştirilmiştir, bu nedenle uygulamayı kullanmak isteyip istemediklerini kullanıcıların takdirine bırakıyoruz. Özellik setine geçerken, PIN ve desen kilidine ek olarak parmak izi koruması desteğiniz var.

AppLock by KewlApps
AppLock by KewlApps

Uygulama koşullarını yeniden kilitleme, birincil kilit açma yöntemi, son uygulamaları kilitleme, kilitli uygulamalardan gelen bildirimleri engelleme ve daha fazlası gibi birçok özelleştirme seçeneği de vardır. Uygulama, davetsiz misafirlerin fotoğraflarını çekebilir ve uygulama simgesini de değiştirebilir. Sonuç olarak, KewlApps’in AppLock’u özelliklerle doludur ve AppLock’a harika bir alternatif olarak hizmet edebilir.

Önerilen İçerik: En İyi 10 Android Video Oynatıcı Uygulamaları

Artıları

 • Oldukça zengin özelliklere sahip
 • Son uygulamaları kilitle
 • Bildirimleri engelle
 • Davetsiz misafir fotoğrafları çekin
 • Kaldırma önleme oldukça iyi

Eksileri

 • Uygulama içinde reklam görüntüler

YükleÜcretsiz, Uygulama içi satın alımlar sunar

8. AppLock by SailingLab

AppLock by SailingLab, Android için çok sayıda zarif özellik getiren çok yönlü başka bir uygulama dolabıdır. Uygulamaları PIN, Desen veya parmak izi korumasıyla kilitleyebilirsiniz. Ayrıca belirli bir aradan sonra uygulamayı kilitlemek için özel bir zamanlayıcı sunar. Kilitli uygulamalardan gelen bildirimleri engellemek için davetsiz misafir öz çekimi ve mesaj güvenliği gibi özellikler de vardır, ancak bunlar yalnızca ücretli kullanıcılar için ayrılmıştır.

AppLock by SailingLab
AppLock by SailingLab

Bunun dışında, bu uygulama hakkında sevmediğim şey, uygulama kilit ekranında ve uygulama içinde çok fazla reklam göstermesi. Reklamları kaldırmak için ücretli üye olmanız gerekmektedir. Yine de özel fotoğraflarınızı ve videolarınızı gizlemek için özel bir kasa sunar, bu da iyi bir özelliktir. Özetle, uygulama kilitlemeli ve özel kasalı bir AppLock alternatifi arıyorsanız, AppLock by SailingLab iyi bir seçimdir.

Artıları

 • Davetsiz misafir öz çekimi
 • Fotoğraf kasası
 • Özel zamanlayıcı
 • Mesaj güvenliği

Eksileri

 • Çok fazla reklam bulunuyor

Yükle: Ücretsiz, Uygulama içi satın alımlar sunar

Android’deki En İyi Uygulama Dolabı Alternatiflerine göz Atın

Tüm bunlar, yasaklanmış AppLock uygulaması yerine Android’de kullanabileceğiniz uygulama dolaplarıdır. Yalnızca Çin ve Hong Kong’da kayıtlı olmayan uygulamaları dahil ettik. Herhangi bir sorunuz varsa, aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın