YouTube Neden Açılmıyor? YouTube Sorunları Çözümü

En çok kullandığımız sitelerden biri olan YouTube bazen açılmayabiliyor. “Neden açılmıyor” sorusu da tam olarak burada karşımıza çıkıyor. Pek çok nedenden ötürü açılmayan YouTube Neden Açılmıyor gelin hep birlikte öğrenelim!

Bazı hatalardan dolayı açılmayan YouTube can sıkıcı olabiliyor. Böyle durumlarda bazı kontroller yapıp YouTube’un neden çalışmadığını anlayabiliriz. Ayrıca bu keşif sonrasında YouTube’un çalışmasını sağlayabiliriz. Nasıl yapıldığını öğrenelim!

YouTube Neden Açılmıyor? YouTube Sorunları Çözümü
YouTube Neden Açılmıyor? YouTube Sorunları Çözümü

Youtube Neden Açılmıyor?

YouTube’a erişemiyor olmanızın bazı sebepleri bulunur. Bu sebepler internet ya da cihaz kaynaklıdır. Nadiren de olsa YouTube sunucularından kaynaklanan sorunlar nedeni ile YouTube’a erişemeyebiliriz. Bu gibi durumlarda neler yapılması gerektiğine yakından bakalım.

İnternetinizi kontrol edin

internet bağlantınızı kontrol edin ve youtube neden açılmıyor sorusuna cevap bulun

Eğer YouTube’a giremiyorsanız cihazınızda internet olmaması muhtemel. İlk olarak internet bağlantınızı kontrol edin. WiFi ağına ya da hücresel veriye sırası ile geçiş yapıp deneyin. Eğer herhangi birinde YouTube’a giriyor, diğer bağlantı türünde girmiyor ise sorun ilgili internet kaynağındadır.

En iyi 15 YouTube MP3 Dönüştürücü

İlgini Çekebilir

YouTube için engelleme olup olmadığını kontrol edin

youtube için engelleme olup olmadığını kontrol edin ve youtube neden açılmıyor sorusuna cevap bulun

Özellikle işyerlerinde YouTube engelli olabiliyor. Güvenlik duvarı ile engellenen YouTube’a ağ üzerinden girmek neredeyse imkansız. Eğer ağdan kaynaklı bir bağlantı sorunu yaşanıyor ise yapacak tek şey ağı değiştirmek. Eğer IT Yöneticisini tanımıyorsanız elbette…

Bazı mobil operatörler de bazı güvenlik önlemleri kapsamında YouTube’a erişmenizi engellemiş olabilir. Mobil operatörünüzü arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

YouTube’un çalış çalışmadığını kontrol edin

youtube'un başkalarında çalışıp çalışmadığını kontrol edin ve youtube neden açılmıyor sorusuna cevap bulun

Bazen YouTube’un açılmama sebebi sunuculardaki bir hatadır. Eğer YouTube sunucularında sorun varsa uygulamalara ve siteye erişemeyebilirsiniz. Bu durumda yapacağınız tek şey beklemektir.

Mobil Uygulama Web Tarayıcı arasında geçiş yapın

youtube.com sitesini ve mobil uygulamasını kontrol edin ve youtube neden açılmıyor sorusuna cevap bulun

Eğer YouTube mobil uygulamasını kullanıyorsanız ve YouTube açılmıyor diyorsanız bir de youtube.com web sitesine giriş yapmayı deneyin. Eğer giriyorsa mobil uygulamanızda sorun var demektir. Uygulamayı sıfırlamak ya da silip tekrar yüklemek bazı durumlarda çözüm olabilir.

Eğer YouTube’u web browser’dan ziyaret ediyorsanız tarayıcınızda sorun olabilir. Başka web tarayıcılar ile deneyip siteye girip girmediğini kontrol edin. Hatta başka bilgisayar ve başka ağlarda da deneyin. Sorun tarayıcıdan mı, internetten mi, ağdan mı yoksa güvenlik ayarlarından mı kaynaklanıyor doğru anlamak gerekir.

Arkadaşlarınızdan yardım alın

arkadaşlarınızdan da destek alarak youtube'un neden açılmadığını bulun

Bu süreçlerde başka bir ağ ve başka bir cihazdan test yapmak çok önemlidir. Bu testleri de arkadaşlarınıza soru sorarak ve onlardan yardım alarak yapabilirsiniz. YouTube Neden Açılmıyor sorusunu mutlaka arkadaşlarınıza da iletin. Eğer onlar YouTube’a erişebiliyorlarsa sizin tarafınızda olan bir sorun var demektir. Eğer arkadaşlarınızda da YouTube açılmıyor ise o zaman genel bir sorun olduğu anlaşılır.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın