Trendyol Yemek Yorum Satın Alan İşletmeler Ortaya Çıkıyor

Trendyol ve Trendyol Yemek üzerinde yorum satın alınabiliyor. Pek çok kişi bunu bilmeden ürün yorumlarının gerçek olduğunu zannetse de bizim gibi teknoloji ve E-Ticaret ilgilileri bunu hep biliyordu. Trendyol Yemek’in son güncellemesi ile yorum yapan kullanıcıların hangi ürünü aldığı ve sipariş ettiği görülebiliyor.

Yorum satın alan işletmelerin geçmişte yediği naneler ise bir bir ortaya çıkıyor. Pek çok kişinin su satın alıp lahmacun yorumu yaptığını da yorumlarda görmek mümkün. Olaya ilişkin görüntüler şu şekilde:

Su ve Ayran satın alıp yorum yapıyorlar

Yorumlarda görüldüğü üzere pek çok su ve ayran satın alınmış. Bu satın alma işlemlerinden sonra tüm hizmetler için 5 puan verilmiş. İşletmeler bu şekilde müşterileri aldattıklarının ortaya çıkması ile büyük itibar kaybına maruz kalıyor. Olması gerektiği gibi.

Bu tür hizmetler forumlarda ve bazı internet sitelerinde satılıyor. Buradaki satış konularında etik değerlerden bahsettiğinizde linçlenebiliyorsunuz. Yorumları böyle yapay şekilde yaptıran pek çok işletmeci var. Ve bunun yanlış olduğunu asla kabul etmiyorlar. Hatta müşterilerin genel hatalarını saymaya başlıyorlar savunma olarak. İkisi çok farklı şeyler…

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın