Başlangıç Haber Xiaomi, Otomobil Üretmeye Başlayacak

Xiaomi, Otomobil Üretmeye Başlayacak

0

Çinli teknoloji devi Xiaomi, artık otomobil üretmeye başlayacak. Şirket, Xiaomi Automobil Co. Ltd. isimli şirketini resmen kurdu. Şirket, şimdiden 300 kişilik çalışma ekibine sahip. Detaylar ve daha fazlası haberimizin devamında…

xiaomi-otomobil-min

Xiaomi, her geçen gün daha da büyümeye devam ediyor. Özellikle de akıllı telefon sektöründe en büyük isimlerden birisi olmayı başaran Xiaomi, şimdi de otomobil üretmeye başlayacak. Şimdiye dek gizli bir şekilde yönetilen proje, artık resmi olarak duyuruldu.

Çin’e ait sosyal medya platformu Weibo üzerinden resmi açıklamada bulunan Xiaomi, ‘Xiaomi Automobile Co. Ltd.’ şirketini resmen kurduğunu ve bur şirket için ticari ve endüstriyel kayıtlarının tamamlandığını açıkladı. Yeni şirket, Xiaomi CEO’su Lei Jun tarafından yönetilecek.

Ayrıca belirtilenlere göre Xiaomi Automobile şirketi için şimdiye kadar 20 binden fazla iş başvurusu gerçekleştirilmiş. Şirkette işe başlayan kişi sayısı ise şimdilik 300 kişi.

İlgili İçerik: En Ucuz Elektrikli Arabalar – 12 Uygun Fiyatlı Elektrikli Araba

Xiaomi tarafından yapılan açıklamalara göre şirket, yeni çalışmalar için 10 milyar yuan değerinde sermaye ayırmış durumda. Bu da 155 milyon dolar civarına denk gelen bir sermaye anlamına geliyor. Bu sermaye, Xiaomi tarafından modern bir otomobil üretmek için kullanılacak.

xiaomi-elektrikli-araba-min

Xiaomi, otomobil sektörünün oldukça önemli olduğunun altını çiziyor. Şirket, tamamen elektrikle çalışan ve en yeni teknolojiler ile üretilen otomobiller için çalışmak istediğini belirtiyor. Ancak Xiaomi, henüz yolun çok başında diyebiliriz. Zira Apple, yıllardır yeni otomobil projesi üzerinde çalışıyor. Ancak hala somut bir gelişme yaşanmadı.

Xiaomi, her ne kadar yeni şirketini kurmuş olsa da, yeni bir otomobil geliştirmesi ve bu otomobili piyasaya sürmesi oldukça uzun zaman alacaktır. İlerleyen dönemlerde ne gibi gelişmeler olacak, hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Peki siz Xiaomi’nin elektrikli araba üretmek için çalışması konusunda ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla otomobil haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!