Başlangıç Haber Xiaomi Mi Pad 5, Kalem Desteği ile Gelecek

Xiaomi Mi Pad 5, Kalem Desteği ile Gelecek

0

Xiaomi Mi Pad 5 serisi için geri sayım başladı. Birkaç gün içinde tanıtılacak olan Xiaomi Mi Pad 5 tabletin kalem desteği ile geleceği doğrulandı.

10 Ağustos’ta piyasaya sürülecek olan tabletin akıllı kalem ile birlikte geleceğini artık biliyoruz. Çift arka kamera gibi bazı teknik özellikleri de biliniyor. Mi Pad 5 serisinde Mi Pad 5, Mi Pad 5 Lite ve Mi Pad 5 Pro olmak üzere üç model birden tanıtılacak.

Xiaomi, son olarak Mi Pad 5 için bir smart pen yani akıllı kalem görselini paylaştı. Yuvarlatılmış kenarları olan şık metal bir yapıya sahip tablete dair yeni detaylar da geliyor…

FCC listesinde görülen tabletin Bluetooth bağlantısının olduğu tespit edildi ve arka kamera modülünün canlı bir görüntüsü paylaşıldı. Tanıtım posterinde tablet ile birlikte ekran kalemi de görülüyor. Kalemin görselinden çok fazla detay anlaşılmasa da, derli toplu bir yapısı olduğunu söyleyebiliriz.

FCC listesindeki Xiaomi Smart Pen’in model numarası M2107K81PC olarak belirtildi. Düşük enerji desteği olan Bluetooth v5 LE dışında akıllı kalem üzerinde bir düğmenin olduğu görüldü.

Canlı görüntüde çift arka kamera kurulumu ve bir flaş modülü görülüyor. Kamera modülünün üzerinde “AI Camera” metni bulunuyor. Çerçevede büyük bir ses seviye düğmesi de yer alabilir. Tabletin rengi ise gümüşümsü mavi tonlarına benziyor.

10 Ağustos’taki tanıtımda Mi Pad 5 Lite; Snapdragon 860 işlemci, 120Hz yenileme hızına sahip 10.95 inç 2K ekran ve 12 megapiksel ana kamera ile gelecek. Diğer iki model Snapdragon 870 ile gelebilir. Mi Pad 5 Pro ise muhtemelen 5G desteğine de sahip olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!