Başlangıç Haber Microsoft Kararını Verdi: Spotify, Windows 11’e Entegre Edilecek

Microsoft Kararını Verdi: Spotify, Windows 11’e Entegre Edilecek

0

Microsoft, müzik akış platformu Spotify’ı yeni bir Windows özelliğine entegre edecek. OneNote uygulamalarına dair de yeni çözümler sunacak.

Microsoft, Windows 10 için OneNote özelliklerini, Office’teki OneNote uygulamasına getirecek. En popüler müzik akış platformu olan Spotify’ı da Windows 11 ile entegre edecek. Teknoloji devi, bu hamleleriyle ilgi çekmeyi hedefliyor.

Microsoft, Spotify’ı Windows 11’e Focus Sessions özelliğinin bir parçası olarak entegre edecek. Buradaki amaç; kullanıcıların favori müziklerini listelerken görevleri tamamlamalarına yardımcı olmak. Microsoft Baş Ürün Sorumlusu Panos Panay, Twitter’da özelliğin nasıl çalıştığını gösteren kısa bir video paylaştı.

Ayrıca şirket, OneNote uygulamalarını tek bir uygulamada birleştiriyor. OneNote uygulamasıyla ilgili, “Zaten aşina olduğunuz arayüzün ve özelliklerin keyfini çıkarırken Windows’ta tek bir OneNote uygulamasının basitliğini sağlayacağız.” benzeri bir açıklama yapıldı.

Focus Session özelliği yakında Windows 11’e geliyor. Onunla birlikte Spotify entegrasyonu da gelecek. Clock (Saat) uygulamasında, Odak oturumları sekmesinin altında Spotify için özel bir panel görülebilir. Böylece, en sevdiğiniz çalma listesini dinlerken bir odak zamanlayıcısı ayarlayabilir ve görevleri tamamlayabilirsiniz.

Focus Sessions henüz Windows 11 üzerinde test edilmeye başlanmadı. Yeni sistemle beraber zamanı daha iyi kullanabileceğiz. Bu da bize Podomoro Tekniği’ni hatırlatıyor. Şirket, 2017 yılında Groove Music hizmetini bırakmıştı. O günden bu yana Windows’ta görülen ilk önemli Spotify entegrasyonu bu olacak.

Öte yandan Microsoft, önümüzdeki 12 ay içinde OneNote için bir dizi güncelleştirme yayınlayacak. Microsoft Store’da bulunan Windows 10 için OneNote ve Office ile birlikte yüklenen OneNote uygulaması tek bir OneNote uygulamasına entegre edilecek. Hizmetin Windows için OneNote sürümünü kullananlar, gelecek yılın ikinci yarısından itibaren OneNote uygulamasını güncellemek için bir uygulama içi davetiye alacaklar.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!