Başlangıç Haber Xiaomi 12 Kamera Özellikleri Ortaya Çıktı! İşte Detaylar

Xiaomi 12 Kamera Özellikleri Ortaya Çıktı! İşte Detaylar

0

Son sızıntılara göre Xiaomi 12 serisi Aralık ayında tanıtılacak. Serinin giriş seviyesi modeli Xiaomi 12’nin 50 MP ana kamera ile geleceği iddia edildi. İşte, Xiaomi 12 hakkında ortaya çıkan son detaylar!

Xiaomi 12 Kameraları Nasıl Olacak?

Xiaomi 12 kamera özellikleri sızdırıldı. Çinli teknoloji devinin muhtemelen Aralık ayında tanıtacağı üst düzey akıllı telefon serisi Xiaomi 12 ile ilgili gerçekler yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Xiaomi 12, serisinin giriş seviyesi modeli olacak ve iddialar doğruysa 50 Megapiksellik ana sensörle gelecek.

Biliyorsunuz ki, Qualcomm kısa süre önce üst düzey amiral gemisi akıllı telefonlar için yeni nesil mobil işlemcisini tanıttı. Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisi ilk kez Xiaomi 12 serisinde kullanılacak. Xiaomi 12, 50 MP ana kamerayla birlikte üçlü arka kamera kurulumuna sahip olacak. Cihazın RAM bellek cephesinde ise LPDDR5X imzasını göreceğiz.

İlgili İçerik: Xiaomi 12 Serisi Yeni Bir Tasarımla Geliyor: İşte Özellikleri

Sızıntılara göre Xiaomi 12, 100W hızlı şarjın yanı sıra bir ekran altı kamerası ile gelecek. Üçlü arka kameralardan biri ultra geniş açılı sensör, diğeri periskopik telefoto lens içerecek. Çinli teknoloji devi henüz bu seri hakkında resmi bir duyuru yapmadı. Fakat, en yeni Snapdragon işlemcisini kullanacak ilk akıllı telefonlar Xiaomi 12 modelleri olacak.

Xiaomi 12, geçen yıl 1440p çözünürlükle gelen Xiaomi Mi 11 serisinden bir adım geride olan, Full HD+ ekrana sahip olabilir. Yeni Xiaomi akıllı telefon serisi hakkında başka sızıntılar da geliyor. Xiaomi 12 Ultra modelinin 50 Megapiksel GN5 ana sensör tarafından yönetilen dörtlü arka kameralara sahip olduğu söylendi. Aralık ayında tanıtılması beklenen serinin, 2022 yılının ikinci çeyreğine kadar piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor.

Yeni akıllı telefon serisinde Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro ve Xiaomi 12 Ultra modelleri yer alıyor. Ayrıca son gelişmeler, seriye bir de ‘Mini’ modelin ekleneceğini gösteriyor. Xiaomi 12 Mini de bu seride tanıtılabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!