Başlangıç Windows Windows 10 Intel SSD Sorunu ve Çözümü

Windows 10 Intel SSD Sorunu ve Çözümü

0

Windows 10 Intel SSD sorunu ve çözümü nasıl olur? Çıktığı ilk günden beri herkes Windows 10’u bilgisayarlarına kurmak için büyük bir yarışa girdiler. Hatta daha önce yükleyenler bununla övünmeye bile başlayarak henüz yüklememiş olanlara hava atmaya başladılar. Ancak görünen o ki geçen 2 yıllık süre zarfında Windows 10 hala yeterince stabil şekilde çalışmıyor ve sürekli olarak sorunlar yaratmaya devam ediyor.

Windows 10 Intel SSD Sorunu ve Çözümü
Windows 10 Intel SSD Sorunu ve Çözümü

Windows 10 Intel SSD Sorunu ve Çözümü Nasıl Olur?

Eski Windows sürümlerinde eğer sadece ev kullanıcıysanız ve işletim sistemini derinlemesine kullanmıyorsanız çok fazla sorunla karşılaşmıyordunuz. Ancak Windows 10’da sıradan ev kullanıcıları dahi oyun oynarken önemli sorunlarla karşılaşmaktalar. Üstelik Microsoft tarafından sürekli olarak çıkarılan güncellemeler ya işe yaramıyor ya da bir taraftan hataları düzeltirken diğer taraftan başka hataların ortaya çıkmasına sebep oluyor. Bu durum karşısında da ortaya çok komik çözüm önerileri çıkıyor.

Sorunlu Windows 10 Nisan Güncellemesi

Windows 10’un Nisan ayında çıkan güncellemesi sonrasında her geçen gün ortaya yeni sorunlar çıkmakta. Bu sorunlardan bir tanesi ise bilgisayarlarında Intel SSD bulunanların disklerinin hatalı şekilde çalışmaya başlaması. Bu hatalar kullanıcıdan kullanıcıya değişse de temelinde düzgün bir şekilde çalışmayan bir SSD’ye sebep olması.

Windows’un Nisan güncellemesi geliştirme aşamasında ortaya çıkan sorunlar nedeniyle zaten beklenenden çok geç piyasaya sürülmüştü. Ancak belli ki bu güncelleştirme bu haliyle bile piyasaya erken sürülmüş. Bu güncellemeyi yükleyen ve Intel SSD sorunu ile karşılaşanlar ne yapacaklar?

Windows 10 Nisan güncellemesini yükledikten sonra SSD sorunu ile karşılaşanların şu an için bir şey yapmalarına gerek kalmıyor. Çünkü Microsoft bunun için kendince bir önlem alarak Intel SSD olan bilgisayarlara bu güncellemenin yüklenmesini engelledi. Ancak bu girişimden önce bilgisayarlarına bu güncellemeyi yükleyip hatalarla karşılaşanların elbette yapmaları gereken bazı adımlar var.

Windows 10 Bahar Güncellemesini Kaldırma

Bazıları tarafından Bahar Güncellemesi bazıları tarafından da Nisan Güncellemesi olarak adlandırılan bu güncelleme bilgisayarınızda sorunlara yol açıyorsa bu güncellemeyi kaldırmanız gerekmekte. En azından Intel SSD’ye sahip olanlar bu sorun giderilene kadar yeni güncelleme önerisi de almayacaklar.

Windows 10 Bahar güncellemesini kaldırmak için bilgisayarın açılışında F8 tuşuna basmak ve ilgili güncellemeyi açılan menüden kaldırmak yeterli olacaktır. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki bu işlemlerin hiçbir zaman bir garantisi yok. Bu işlemi yapmadan önce bilgisayarınızda bulunan önemli verileri yedeklemeyi ihmal etmeyin ve yeni bir Windows 10 işletim sistemi kurmayı göze alarak bu işlemi gerçekleştirin.

Microsoft’un Intel SSD’ler ile ilgili olan bu sorunu ne zaman halledeceği ve bununla ilgili yeni bir güncellemeyi ne zaman yayınlayacağı henüz bilinmiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!