Başlangıç Windows Windows 10 Güvenli Mod Nasıl Açılır?

Windows 10 Güvenli Mod Nasıl Açılır?

0

Windows 10 güvenli mod nasıl açılır? Bilgisayarınıza yükleme yaptığınız Windows 10 bazen yükleme yapıldıktan sonra hata verebilir. Bu sorunu çözmek için güvenli mod açılmalıdır.

Windows 10 Güvenli Mod Nasıl Açılır?
Windows 10 Güvenli Mod Nasıl Açılır?

Windows 10 için güvenli mod açmak çoğu kişi için karmaşık gelebilir. Windows 10 için güvenli mod açılımı bilgisayardaki sorunları halletmesi açısından oldukça önemlidir. Bu güvenli modu açmak için birbirinden faklı yöntemler vardır. En basitinden en kapsamlısına kadar bu adımları takip ederek güvenli modu açabilirsiniz.

Windows 10 Güvenli Mod Nasıl Açılır? Detaylar

Öncelikle bu modu açmak için bilgisayarınızı normal olarak açın. Bilgisayarınız açıldıktan sonra klavyedeki Windows tuşuna basarak başlat menüsünü açmalısınız. Daha sonra ise Shift tuşuna basarak bilgisayarınızı yeniden başlatın ve ekran kapanana kadar tuşa basmaya devam edin. Ekran tekrar açıldıktan sonra ekranda çıkan Sorun Giderme bölümüne tıklayın. Bu bölümü açtıktan sonra ise Gelişmiş Seçenekler menüsünü açın.

Önerilen İçerik: Windows 10'un Sizi İzlemesini Nasıl Engellersiniz?

Bu menüden ise Başlangıç Ayarları ekranını açmalısınız. En altta ki Yeniden Başlat sekmesine tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın. Daha sonra ekranınızda açılan Başlangıç Ayarları ekranı tekrar açılacak ve bu ekrandan Güvenli Mod seçeneğini 4 ve ya F4 tuşunu kullanarak seçiniz.

Bu modu seçtikten sonra ise bilgisayarınız tekrar Windows 10 güvenli mod ile açılacaktır. Bu yöntem Windows 10 güvenli modu açma yöntemleri arasından en kolayı ve basitidir.

F8 Tuşu ile Güvenli Mod Açma

Bu yöntem bilinen en eski ve kısa yol ile güvenli mod açma yöntemidir. Yapmanız gereken tek şey bilgisayarınız açılırken Windows yazısını görmeden önce F8 tuşuna basmalısınız. Bu işlemi yaptıktan sonra güvenli mod kendiliğinden açılmış olarak bilgisayarınız açılacaktır.

Bazı yeni sürüm bilgisayarların açılış hızı gelişmiş olduğu için F8 tuşuna basmaya zaman bulamayabilirler. Bu yüzden tekrar yeniden başlat özelliği ile tekrar deneyebilirsiniz.

Gelişmiş Ayarlar ile Güvenli Mod Açma

Bilgisayarınızı normal bir şekilde açın ve açıldıktan sonra Ayarlar menüsüne giriş yapın. Ayarlar menüsünden Güncelleme ve Güvenlik bölümünü açın daha sonra ise Kurtarma menüsüne tıklayın. Kurtarma menüsünde Gelişmiş Başlatma seçeneğine tıklayın ve Yeniden Başlat butonuna tıklayarak bilgisayarınız Güvenli Modda açılacaktır.

Bu yöntemlerle birlikte Windows 10 güvenli mod açılımını basit ve kolay bir şekilde yapabilir ve bilgisayarınızı korumaya alabilirsiniz.

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!