Windows 10 ISO Dosyası Nasıl İndirilir?

Windows 10 ISO dosyası nasıl indirilir? Microsoft firması resmi web sitesinden bütün kullanıcıların Windows 10 ISO görüntülerini kullanmasına izin verir. Windows kullanıcıysanız Windows’u yükleyebilmek için Medya Oluşturma Aracı’nı indirmenizi ister. Biz bu araç olmadan ISO dosyası nasıl indirilir onu anlatacağız.

Windows 10 ISO Dosyası Nasıl İndirilir?

Windows 10 ISO Dosyası Nasıl İndirilir? Detaylı Anlatım

Microsoft Medya Oluşturma Aracı sadece Windows’a özgüdür. Eğer siteye macOS ya da Linux tarzı işletim sistemlerinden erişim sağlarsanız, direkt bir ISO dosyası indirebilmenizi sağlayan bir sayfaya yönlendirilirsiniz.

Windows 10 ISO Görüntü Dosyası İndirme

  • Chrome tarayıcınızdan Microsoft Windows indirme sitesine girin.
  • Chrome tarayıcınızdaki üstte bulunan üç nokta sembolüne tıklayıp daha sonra ”Diğer Araçlar Geliştirici Araçları” seçeneğine tıklayın ya da klavyenizden Ctrl + Shift + I tuşları ile de işlemi yapabilirsiniz.
  • Sağ taraftaki açılan kısımdan sağ üstte bulunan üç nokta sembolüne tıklayıp daha sonra aktifleştirmek için ”More tools – Network Contiditions” seçeneğine tıklayın.
  • User agent kısmının altında bulunan ”select automatacally” ögesinin işaretini kaldırın.
  • Chrome, daha önce yapılandırılmış olan ve sizin seçim yapabileceğiniz kullanıcı araçlarından bir liste sunar. Açılır menüye tıklayın ve önünüze çıkan listeden içinde Windows bulunmayan herhangi birini seçin. (Windows tabanlı olmaması yeterli).
  • Geliştirici Araçları kısmını açık olacak şekilde indirme sayfanızı yenileyin.
  • Bu sefer yüklendiğinde arzu ettiğiniz Windows 10 ISO sürümünün yer aldığı bir menü göreceksiniz. Buradan bir sürüm seçerek sonrasında ”Onayla” seçeneğine tıklayın.
  • İstediğiniz dili seçerek ”Onayla” seçeneğine tıklayabilirsiniz.

32 bit veya 64 bit seçeneği

Yapılan bu işlemlerin ardından indirebilmek için ürününüzün özelliğine göre 32 veya 64 bit seçeneğine tıklayın. Bu indirme bağlantıları oluşturulan zaman diliminden itibaren 24 saatlik bir vakti kapsar. Sizden istenmesi durumunda indirmek için bir hedef seçerek daha sonra kaydet seçeneğine tıklayın.

Tarayıcıda Yaptığım Değişiklikleri Tekrar Eski Haline Nasıl Çevirebilirim?

Tarayıcıda gerçekleşmiş olan değişiklikler ise Chrome’da geliştirici araçları seçeneğini kapatmanız halinde normal işleyişine dönecektir. Yukarıdaki işlemleri adım adım yaparsanız Windows 10 ISO Nasıl İndirilir sorusuna çözüm sağlamış olursunuz. Sorununuz çözülmediyse eğer yukarıdaki işlemleri tekrar dikkatli bir şekilde okuyup uygulayın.

Windows 10 ISO dosyası nasıl indirilir? Sorusu ile ilgili detayları aktardık. Aklınıza takılanları ya da görüşlerinizi bizlere iletebilirsiniz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın