Başlangıç Haber WhatsApp Yeni Grup Konferans Özelliğini Test İçin sundu.

WhatsApp Yeni Grup Konferans Özelliğini Test İçin sundu.

0

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, uzun zamandır beklenen video konferans özelliğini sınırlı sayıda kullanıcıyla test etmeye başladı

whatsapp konferans özelliği
whatsapp konferans özelliği

WhatApp konuşmaları bireysel ve gruplar halinde kullanılması popülaritesinin artmasına ve hızla ivme kazanmasına neden olmuştur. Günümüz teknolojisinde hayatımızı kolaylaştıran uygulamalar arasında en önde yer alan WhatsApp hayata geçirmeyi planladığı özelliği ile tüm kullanıcıların heyecanlanmasına neden oldu. Dünya genelinde 1.5 milyardan fazla aylık kullanıcıya sahip olan ve günlük 60 milyarın üzerinde mesajın gönderildiği popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta sadece kişiler ile bireysel olarak sesli ve görüntülü konuşma seçeneği vardı. WhatsApp uygulaması bu özelliği grup konuşmaları içinde aktif hale getirerek kulanım’a test için sunmuştur. Tam güncellemenin ise çok yakında olduğu tahmin ediliyor.

Facebook çatısında faaliyet gösteren WhatsApp, bu ayın başında gerçekleştirilen F8 Geliştiriciler Konferansı’nda duyurulan video konferans özelliğini yayınladı.

Birkaç kullanıcının aynı anda görüntü görüşmesine olanak tanıyan özellik, yalnızca küçük sayıda bir kullanıcı kitlesine test etmeleri için sunuldu.

Test aşamasında olan WhatsApp Beta 2.17.443 sürümünde keşfedilen bu özellik, yakın zamanda gruplarda da görüntülü ve sesli görüşmeler yapabileceğimizi ortaya koyuyor. Profesyonel haberleşme ağı olarak görülen Skype’ta uzun yıllardır kullanılan bu uygulama Skype için bir dizi yenilikleri sunma gereksinimi doğurabilir.

Eğer bu özelliğe erkenden kavuşan şanslı Android kullanıcılarından biriyseniz, toplu video sohbet için önce bir arkadaşınızı görüntülü aradıktan sonra, bu özellik sayesinde diğer arkadaşlarınızı da oturuma ekleyebilirsiniz.

Sadece 4 Kişi…

whatsapp konferans özelliği
whatsapp konferans özelliği

Şuan beta sürümü üzerinden kullanılan bu özellik toplamda 4 kişi olan gruplar için kullanılıyor olması ve görüntü ile ses kalitesinin oldukça iyi olduğu şeklinde yorumlar gelmektedir. Şimdilik en fazla 3 katılımcıyı destekliyor. Yani arayanda dahil olmak üzere toplamda 4 kişi grup sesli arama ve video görüşme özelliğinden yararlanabiliyor. Beta aşamasında olduğunu düşünürsek görüşmelere katılabilecek katılımcı sayısının artabileceğini de göz ardı etmemek gerek.

Kademeli olarak teste sunulduğu belirtilen özelliğin, yakında tüm Android ve iOS kullanıcıları için kullanılabilir hale getirilmesi bekleniyor.

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!