Başlangıç Mobil Cihazlar iPhone’dan Bilgisayara Fotoğraf ve Video Atma (Programsız)

iPhone’dan Bilgisayara Fotoğraf ve Video Atma (Programsız)

1

iPhone kullanıcılarının bir çok kere başını ağrıtan bu dosya aktarımları hala oldukça zor yapılmakta. Telefonların daha kolay kullanılması ve daha kullanışlı olması her geçen gün daha muhtemel. Fakat iPhone yıllardır dosya aktarımını iTunes üzerinden yapmamızı istiyor. Bu yazıda ise iPhone’dan Bilgisayara Fotoğraf Atma ve iphone dan bilgisayara video atma konularına değineceğiz.

iPhone’dan Bilgisayara Fotoğraf Atma

iPhone’dan bilgisayara fotoğraf atmak için USB kablonuzun olması gerekmektedir. USB kablosu ile iPhone’dan bilgisayara fotoğraf atmak için şu adımları izleyin;

  • iPhone aygıtınızı USB kablosu yardımı ile bilgisayarınıza bağlayın.
  • Telefonunuzda “Bu Bilgisayara Güvenilsin Mi?” açılır penceresi çıkacaktır. Bu pencerede bulunan Evet butonuna tıklayarak bilgisayar ile bağlantıyı sağlayın.
iphone'dan bilgisayara fotoğraf atma
iphone’dan bilgisayara fotoğraf atma
  • Bilgisayar ile kablolu bağlantı sağlandıktan sonra Windows işletim sistemli kişisel bilgisayarınızdan “Bilgisayar / Bilgisayarım” bölümüne gidin.
iphone'dan bilgisayara fotoğraf atma
iphone’dan bilgisayara fotoğraf atma
  • Bu kısımda ekranda depolama birimleri görünecektir. Bu aygıtlardan birisi de iPhone aygıtınız olacaktır. Aygıtınızın içine girin ve resimlerin bulunduğu klasörleri listeleyin.

iphone'dan bilgisayara fotoğraf atma

Yukarıdaki klasörler resimlerin oluşturulma tarihine göre otomatik olarak iPhone aygıtınız tarafından oluşturulmuştur. Klasörlerin içerisinde bulunan fotoğrafları bilgisayarınıza kopyalayarak atabilirsiniz.

iPhone’dan Bilgisayara Video Atma

Yukarıda iPhone’dan Bilgisayara Fotoğraf Atma işlemi için anlatım yaptık. Bu anlatımın aynısını tekrar yapmak yerine ufak bir bilgi vermek istedim. Fotoğraf ve Videoları bu yöntemle aynı şekilde bilgisayarınıza atabilirsiniz. Bilgisayardan iPhone aygıtınıza girin ve fotoğraf ve videolarınızı bilgisayarınıza kopya edin.

Mobil Dünya için yazılan diğer yazılarımızı görmek için bağlantıyı izleyin.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!