WhatsApp Web, Sesli ve Görüntülü Arama Özelliğini Kullanıma Sunuyor

WhatsApp, mesajlaşma uygulamasını bilgisayardan kullananları desteklemeye devam ediyor. WhatsApp Web sürümüne sesli ve görüntülü arama özelliğini getiriyor. Peki, bu özellik tüm bölgelerde tüm kullanıcılar için geçerli olacak mı? Nasıl kullanılacak? İşte detaylar!

WhatsApp Web’e Sesli & Görüntülü Aramalar Özelliği Geldi

Yakında kullanıcılar WhatsApp’ın web platformundan sesli arama yapabilecek. Ancak özellik belirli kullanıcılara sunuluyor. Popüler mesajlaşma servisi, bu özelliği getireceğini 2020 yılında duyurmuştu. Bu özellik, beta testine dahil kişilerin yanı sıra bazı beta testi dışında kalan kullanıcılara da sunuldu. Yeni özelliğin yakında daha geniş bir kitlenin kullanımına açılacağı müjdelendi.

Her zaman doğru sızıntılar yapan Mukul Sharma, bu kez de WhatsApp Web sürümünün yeni özelliğine ait bir ekran görüntüsünü sızdırdı. Sharma tarafından paylaşılan ekran görüntüsünde, sohbet penceresinin üst kısmındaki arama simgesinin yanında görüntülü ve sesli arama simgesi görülebiliyor. Beta kullanıcılarının özelliğe erişimi vardı, ancak Sharma’nın tweet’i, özelliğin yakında beta olmayan kullanıcılar tarafından kullanılabileceğini ima ediyor.

WhatsApp Sesli Aramalar için Yeni Bir Ara Yüz Görünümü Sunuyor

WhatsApp’ı telefonunuzdan kullanıyorsanız, çok yakında sesli aramalardaki değişiklikleri fark edeceksiniz. WhatsApp sesli aramalar için yeni bir arayüz sunmaya başladı. Yeni arayüz, Android beta uygulamasında tespit edildi.

Bireysel sesli aramalarda yeni bir tasarım karşımıza çıkacak. Gruplar içinde sesli aramalarda ise tüm katılımcılar ses dalgası formlarını görecek. Şu an için sesli aramalar kısmındaki bu yenilikler sadece Android‘e özel kalacak. iOS için de ilerleyen dönemlerde etkinleştirilebilir.

İlgili İçerik: WhatsApp Android ve Masaüstü Uygulamasında Değişikliğe Gidiyor

Sesli aramalarda kişilerin profil fotoğrafı öne çıkıyor, yeni duvar kağıtları geliyor ve tüm bu öğeler kullanıcı tarafından özelleştirilebilecek. WhatsApp’ı ister telefonunuzdan ister bilgisayarınızdan kullanın; çok yakında harika özelliklerle tanışacaksınız.

Peki siz, uygulamanın bu değişiklikleri ile ilgili neler düşünüyorsunuz?

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın