Ana sayfa WhatsApp WhatsApp Nasıl Şifrelenir? Mesajlarınızı Koruyun!

WhatsApp Nasıl Şifrelenir? Mesajlarınızı Koruyun!

0

WhatsApp nasıl şifrelenir? WhatsApp uygulaması hayatımızın her noktasında karşımıza çıkmaya devam ediyor. Sürekli olarak yenilenen WhatsApp artık sesli görüşme, mesajlaşma ve medya konusunda da gerekli desteği veriyor.

WhatsApp Nasıl Şifrelenir?
WhatsApp Nasıl Şifrelenir?

WhatsApp uygulaması telefonlarımızı izinsiz alarak kullanan kişilerin eline geçebilir. Bu durumu çoğu zaman yaşadığımız ve rahatsız olduğumuz konulardan bir tanesidir Bu yoldan kurtulmanız için bazı seçenekler yer alıyor.

Uygulama bazlı baktığımız zaman WhatsApp uygulamasına parola koyabilirsiniz. Telefon parolanızı açıp başka birine verdiğiniz zaman uygulamaya erişme imkanı bulunuyor. Peki, Whatsapp nasıl şifrelenir?

Android Telefonlarda Whatsapp Nasıl Şifrelenir?

Smart AppLock

Cihazınız üzerinde dahili şifre uygulaması yoksa üçüncü parti uygulamalardan destek alabilirsiniz. Android kullanıcıları için hazırlanan Smart AppLock, WhatsApp şifrelemesi konusunda sizlere gerekli desteği verebiliyor. İlk olarak Smart AppLock uygulamasını indirin ve cihazınıza kurulumunu gerçekleştirin. Daha sonra sizden parola talep edilecektir. Şifrenizi girdikten sonra uygulamalar bölümünde + butonuna dokunarak WhatsApp uygulamasını şifreleyebilirsiniz.

Norton App Lock

Norton App Lock, Android cihazlarınızdaki uygulamaları şifrelemenizi sağlar. PIN, desen ve parola ile dilediğiniz uygulamaya şifre koyabilirsiniz. Telefonunuz içerisinde tüm hassas verilerinizi şifreleyebileceğiniz uygulama farklı şifreleme tekniklerini sizlere sunuyor.

Lock For WhatsApp

Smart AppLock ile aynı mantıkta çalışan bu uygulama WhatsApp’a şifre koymanıza yardımcı oluyor. Bu uygulamayı telefonunuza yükledikten sonra parola ya da desen belirlemeniz yeterli olacaktır. Parolayı doğru girdiğiniz zaman uygulama üzerinde mesajlarınız görünecek, yanlış girdiğinizde ise hiçbir mesaj açılmayacaktır.

iOS İşletim Sisteminde Whatsapp Nasıl Şifrelenir?

iPhone cihazlarında yer alan WhatsApp uygulamasını AppStore‘da hizmet veren uygulamalarda şifreli hale getiremiyorsunuz. iOS işletim sistemi bu uygulamaları güvensiz görüyor. Bu nedenle de çalışmalarına izin vermiyor. iPhone cihazlarında WhatsApp uygulamasına parola koyabilmeniz için ilk olarak cihaza Jailbreak yapmanız gerekiyor. Daha sonra Cydia uygulaması ile tweak yüklemeniz gerekiyor. Bu işlemleri yaptıktan sonra WhatsApp uygulamasına şifre koyabilirsiniz.

Önerilen İçerik: WhatsApp uçtan uca şifreleme nedir?

WhatsApp şifreleme işlemi pek çok kullanıcının merak ettiği konulardan bir tanesidir. Üçüncü kişilerin özel mesajlarınızı okumasını istemiyorsanız farklı uygulamaları kullanarak kendinizi koruma altına alabilirsiniz. Yazımızda yer alan uygulamaları cihazlarınıza indirerek kolayca şifreleme sistemini kurabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!