Programsız Virüs Temizleme
Güvenlik, Windows

Programsız Virüs Temizleme Yöntemleri

Programsız virüs temizleme işlemi nasıl yapılır? Bilgisayarınıza bulaşan virüsleri program kullanmadan kısa yoldan temizlemek için kolay virüs temizleme teknikleri bulunmaktadır.

Programsız Virüs Temizleme

Kolay virüs temizleme teknikleri ile bilgisayarınızı temiz tutabilirsiniz. Teknoloji, ilerledikçe hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Ancak hayatımızı kolaylaştırdığı gibi bazı açıklar vermektedir. Bu açıkları kullanmak isteyen kötü niyetli insanlar çıkabilmektedir. Amaçlarını ortaya koymak için virüs denilen minik programlar ile bilgisayar başta olmak üzere birçok teknolojik ürünümüze zarar vermektedirler.

Bilgisayarınızı virüslerden uzak tutmak için çeşitli yollar mevcuttur. Bunların başında virüs temizleme programları gelmektedir. Sürekli güncellenen halleri ile bilgisayarların temiz kalmasını ve özel bilgilerinizin muhafaza edilmesini sağlamaktadır.

Programsız Virüs Temizleme Yolları

Virüs temizleme programları çeşitli fiyatlarda ve seçeneklerde satılmaktadır. Ancak çoğu kullanıcı bu programları alabilecek maddi güce sahip değil bu nedenle programlar olmadan virüs temizleme yolunu aramaktadırlar.

Virüsler minik boyutlu ve bilgisayara zarar veren, çeşitli yollar ile bilgisayardaki verileri ele geçiren programlardır. Programsız virüs temizleme seçeneği de bu yolla kullanılabilmektedir.

  • Öncelikle bilgisayarı açıyoruz.
  • Açılan bilgisayarda ctrl + alt + delete tuşlarına basarak görev yöneticisini açıyoruz.
  • Görev yöneticisi açıldıktan sonra çalışan uygulamaları görebilirsiniz.
  • Çalışan programlarda sizin bilginiz dışında veya bilgisayarınızın içerisinde olmaması gereken bir program var ise bu programı durduruyoruz.
  • Daha sonra kapattığımız programın adını bilgisayarımızda aratıyoruz
  • Çıkan sonucu shift + delete yaparak siliyoruz.

Programsız ve formatsız virüs temizleme yollarından bir tanesi olan bu yol ile bilgisayarınızdaki virüsleri temizleyebilirsiniz.

Sistem Geri Yükleme

Sistem geri yükleme yaparak da bilgisayarınıza giren virüsleri temizleyebilirsiniz. Minik programlar olan virüsler bu yolla silinecektir. Böylelikle bilgisayarınızı temizlemiş olabilirsiniz. Ancak bu yolla virüs girdiğini düşündüğünüz tarihten sonra yüklediğiniz programları da kaldırmış olacaksınız.

Önerilen İçerik: Manuel Virüs Analizi

Tüm bu yolların tek bir amacı virüs temizleme işlemi yapmaktır. Bu yollar ile bilgisayarınızı temiz tutabilir ve giren virüsleri silmiş olabilirsiniz. Bunların yanında yapılacak diğer işlemler ise her maili açmamak ve bilinmeyen bellek kartı gibi ürünleri bilgisayara takmamaktır. Virüs temizleme işleminin ilk adımı olan bulaşma riskini ortadan kaldırmak öncelikli olmalıdır.

Programsız virüs temizleme ile ilgili soru ve görüşlerinizi bizlere iletebilirsiniz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 1]
Posted by
Bilir Kişi

Bilgi paylaştıkça çoğalır. Bilgi, belirli bir ücret karşılığında herhangi bir mahzene tıkılmamalı. (World Wide Web) Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.