Başlangıç Haber WhatsApp Gruplarının Yerine Topluluk Özelliği Geliyor!

WhatsApp Gruplarının Yerine Topluluk Özelliği Geliyor!

0

WhatsApp grup sohbetleri tarihe karışabilir. Popüler mesajlaşma uygulaması, şu sıralar yeni “Topluluk” özelliği üzerinde çalışıyor. İşte tüm detaylar!

WhatsApp Topluluk Özelliğini Getirmeye Hazırlanıyor

WhatsApp, sohbet yedekleme boyutunu yönetmek ve belgeler-fotoğraflar gibi içerikleri bulut yedeklemelerinden çıkarmak için yeni bir bölüm üzerinde çalışıyor. Ancak asıl haber, WhatsApp’ın grup mesajlaşmaları yerine başka bir özellik getirecek olması.

Anlık mesajlaşma uygulaması, daha iyi bir grup sohbeti deneyimi sunmak üzere “Topluluk” adlı bir özellik üzerinde çalışıyor. Her iki özellik de henüz beta testi kullanımına sunulmadı.

İlgili İçerik: WhatsApp Gruplar için Yeni Özellik Yayınlandı

XDA Developers, “Topluluk” özelliğine dair yeni kodlar tespit etti. Android için WhatsApp beta sürümü 2.21.21.6‘da tespit edilen kodlama, grup sohbetlerine yeni bir özelliğin geleceğine işaret ediyor. WABetaInfo, Topluluk özelliği ile kullanıcıların WhatsApp gruplarını daha iyi organize edebileceklerini belirtti.

Uygulamanın en keyifli yanı olarak gösterilen grup sohbetleri, ileride tarihe karışabilir. Topluluk özelliği Android ve iOS cihazlar için kullanıma sunulduğunda, WhatsApp grupları tamamen değişebilir. Topluluk özelliği grupların yerine de geçebilir, her iki bölüm aynı anda aktif de olabilir. Özellik halen test aşamasında. Dolayısıyla, şu an için grup sohbetlerinin kaldırılıp kaldırılmayacağı belli değil.

İlgili İçerik: WhatsApp, Sesli Mesaj Duraklatma Özelliğini Test Ediyor

WhatsApp Yine Mi Çöktü?

Facebook’un sahibi olduğu mesajlaşma platformu, son günlerde sık sık erişime kapanıyor. WhatsApp çöktü mü? Pek çok kişi şu an uygulamaya telefondan ve web üzerinden ulaşabiliyor. Ancak dün ve bugün art arda erişim sorunları yaşandı.

Mesajların karşı tarafa ulaşmaması, geç ulaşması, indirme hatası gibi sorunlar görülmeye devam ediyor. WhatsApp bu durumu bir siber saldırı olarak tanımladı. Facebook, Instagram, Twitter ve WhatsApp güncel haberlerini sitemizden takip edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!