UYAP Doküman Editörü İndir – UYAP Doküman Editörü

UYAP Doküman Editörü İndir – UYAP Doküman Editörü | Günümüz koşullarında internet üzerinden online (çevrimiçi) olarak UYAP Doküman Editörü gibi uygulamalara giriş yaparak resmi işlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Böylece herhangi bir şekilde resmi daireye gitmeden pek çok farklı işlemi yapar ya da mahkeme dosyalarınız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. UYAP Doküman Editörü, dijital ortamda elektronik imzayla hazırlanması mümkün olan dilekçelerin ve her türlü dokümanın sanal bir şekilde oluşturulmasını sağlayan özel bir program olarak tanımlanmaktadır.

UYAP Doküman Editörü İndir – UYAP Doküman Editörü
UYAP Doküman Editörü İndir – UYAP Doküman Editörü

E-devlet uygulamasına paralel olarak sunulan UYAP doküman hizmetinin beraberinde önemli kazanımları getirdiğini ifade etmek de mümkün. Ulusal Yargı Ağı Projesi çerçevesinde oluşturulan UYAP Doküman Editörü, hem vatandaş hem de yargı üyeleri için etkili bir hizmet sunmaktadır. Sanal ortamda dava sorgulama, dava takibi yapabilme hatta dava açabilme özelliklerinin de etkin olduğu UYAP Doküman Editörü’nün, nitelik düzeyi yüksek olan programlar arasında yer aldığını ifade etmek mümkün. UYAP Doküman Editörü indirme işleminin detayları ise yazımızın devamında.

Anayasamızın 141. Maddesi, son fıkrası gereğince oluşturulan UYAP Doküman Editörü hizmeti, geniş kapsamlı bir faaliyet olanağı sunmaktadır. Bu çerçevede UYAP Portalinin aktif edilmesine paralel olarak pek çok adli işlemin internet üzerinden takip edilmesi de mümkün. UYAP Portali sayesinde avukatların kendi matbu evraklarını internet ortamında hazırlayabilmeleri mümkündür. Yine sanal ortamlarda avukatlar evrak takibi de yapabilmektedir. Dolayısıyla UYAP Portalinin hem vatandaş hem de avukatlar açısında önemli kazanımları beraberinde getirdiğini ifade etmek mümkündür.

UYAP Doküman Editörünü Nasıl İndiririm?

UYAP Doküman Editörü indirme işlemi için birkaç aşamayı eksiksiz bir şekilde tamamlamalısınız. UYAP’ın resmi web sitesinde UYAP Editör sayfası içerisinde indirme ve güncelleme bağlantıları bulunmaktadır. Bu bağlantılar sayesinde UYAP doküman editörü indirilebilir ve güncellenebilir.

Bütün bu bilgiler ışığında en güncel UYAP Doküman Editörü versiyonunu (http://www.uyap.gov.tr/Uyap-Editor) sayfasından indirebilirsiniz. Bu sayfa aracılığıyla güvenli bir şekilde UYAP Doküman Editörü indir işlemini tamamlayabilirsiniz. Yine daha önceden yüklemiş olduğunuz UYAP Doküman Editörünü, aynı adres üzerinden güncelleyebilirsiniz. Güncellemeler için UYAP Doküman Editörüne dair güncellemeleri yakından takip etmelisiniz.

UYAP Doküman Editörünün Aktif Hale Getirilmesi

UYAP Doküman Editörü indirdikten sonra birtakım aşamaları tamamlamamız gerekmektedir. JAVA yazılımının bilgisayarınızda yüklü ve güncel olması gerekir. Bazı durumlarda JAVA’nın yüklü ve güncel olması UYAP programının açılması için yeterli olmayabilir. Böyle durumlarda aşağıdaki adımları takip etmenizi öneriyoruz:

 • Bilgisayarım bölümüne girilir
 • Yerel Disk C olan diske girilir. (Windows’un kurulu olduğu disk)
 • Karşımıza çıkan sekmeden Program Dosyaları (x86) açılır
 • Java devamında jre1.8.0_251 > bin klasörüne girilerek klasör yolu kopyalanır. (Java sürümünüze göre jre1.8.0 değeri farklı olabilir.)
 • uyap doküman editörü
  dizini kopyalayın
 • Daha sonra Windows Gezgini (Win+E) açılır. Sol tarafta bulunan Bu Bilgisayar (Bilgisayarım) sağ tıklanır, özellikler seçilir. Sistem özelliklerinin açıldığı ekranda sol tarafta bulunan gelişmiş sistem ayarları tıklanır.
 • Gelişmiş sekmesi seçilir, devamında Ortam değişkenler ve Path dosyası açılır
 • Path dosyası üzerinde yer alan düzenle sekmesi tıklanır, değişken değerinin ilk başına gelinir
 • uyap doküman editörü
  uyap doküman editörü
 • Değişken değerinin ilk başına daha önceden kopyaladığımız dizin yapıştırılır
 • Yapıştırmış olduğunuz dizinin son kısmına ‘’bin’’ yazılmalıdır, devamında bir noktalı virgül atılarak tamam denilerek, sayfadan çıkılmalıdır.
 • uyap doküman editörü
  uyap doküman editörü

Böylece Java aktifleştirilme işlemi de tamamlanmış olur. Bütün bu bilgiler ışığında UYAP Doküman Editörünün son derece etkili bir uygulama olduğunu ifade etmek mümkündür. Bundan dolayı son zamanlarda UYAP Doküman Editörü indirme talepleri artmıştır.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın