Ucerc.Com’dan gelen kullanıcı adı ve şifreli mesaj!

İsmini ilk defa duydukları “ucerc.com” tarafından aldıkları mesaj karşısında endişeye kapılarak şikayetçi olan kişilerin sayısı giderek artış gösteriyor. Bilinmeyen numaralardan gelen aramalardan yanı sıra farklı ve bilmediğimiz numaralardan gelen SMS mesajları da aynı oranda endişeye neden olabiliyor. Ancak bilinmeyen numaralardan gelen çağrıların aksine SMS mesajlarını düzenleyebilmenin bir yolu bulunuyor. İleti Yönetim Sistemi (İYS) veya e-devlet üzerinden telefon pazarlamacılığı ile size ulaşabilecek markaları yönetebilirsiniz.

Ancak “ucerc.com” bir kripto para sitesi olarak hizmet veriyor. Kripto para işlemlerinizi ve alım satım işlemlerinizi bu site üzerinden yapabileceğiniz vaadinde bulunuyorlar. Dolayısıyla bu web sitesi üzerinden size gelen mesajda telefon pazarlamacılığı söz konusu değildir. Bu siteye üye olunmasının ardından işlem hareketleri, kodlar ve bilgiler cep telefonunuza SMS olarak gönderilmektedir.

Ucerc.com’dan Gelen Mesaj

Siteye üye olmadıkları halde telefonlarına +45158090603 ve +45158090602 bilinmeyen telefon numaralarından mesaj geldiğini söyleyen kişilerin sayısında son günlerde bir artış olması dikkat çekiyor. Gelen mesajda kripto para web sitesine giriş için kullanılabilecek kullanıcı adı ve şifre bilgileri yer alıyor. Bunun yanı sıra para aktarımı bilgisi, bakiye bilgisi ve işlem bilgisi gibi başka bilgilerin de mesajlarla paylaşıldığına dair şikayetler bulunuyor.

Ucerc.com Şikayetleri

Farklı telefon numaralarından farklı kullanıcı adları ve farklı şifrelerin gönderildiği belirten kişiler, bu web sitesine üye olmadıklarını ve bir alakalarının bulunmadığını söylüyor. Şikayetlerdeki ortak unsur, bu web sitesine üyeliğin söz konusu olmadığı yönünde.

Bu web sitesi ile alakalı gelen mesajlarda sizin hesabınıza para yatırıldığı, para aktarıldığı veya para işlemlerinin yapıldığı gibi bilgilere itibar etmemenizi tavsiye ediyoruz.

Ucerc.com Şikayetleri

Mesaj üzerinden size gönderilen bilgiler ile “ucerc.com“a giriş yapmaya çalışmak büyük tehlike içeriyor. Tıpkı bilinmeyen numaralardan gelen aramalarda olduğu gibi bilinmeyen numaralardan gelen SMS’lerde de dikkatli olunması gerekiyor. Bilinmeyen numaralardan gelen mesajlardaki web sitesi adreslerine tıklamamak güvenliğiniz açısından mühim. Sizi yönlendirdikleri siteye giriş yapmamanız, mesajda yazılanları dikkate almamanız ve numarayı engellemeniz güvenliğiniz için yapabileceğiniz küçük ama önemli adımlar olacaktır.

Eğer kripto para işlemleriniz için bu web sitesini kullanmak istiyor ve bununla alakalı bir güvenlik araştırması yapıyorsanız, şikayetlerin fazlalığını dikkate alarak bu web sitesinden uzak durmanızı öneriyoruz. Kripto Para Uygulamaları: En iyi +19 Uygulama içeriğimizden güvenilir web sitelerinin incelemelerine dair bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın