Msvcr100 Dll Hatası Nedir?

Msvcr100 Dll Hatası oldukça sık karşı karşıya gelinen bir hata. Windows işletim sistemli bilgisayarınıza bir program ya da oyun indirip kurulum işlemini gerçekleştirdikten sonra programı çalıştırmak istediğinizde bu hatayı almanız kuvvetle muhtemel. Msvcr100 Dll hatası Windows’ta kullandığınız tüm oyun ve programlarda karşınıza çıkabilmektedir.

Uzantısından da anlaşıldığı üzere hata veren dosya bir DLL dosyasıdır ve doğrudan Microsoft Visual C++ standardı ile alakalıdır. Msvcr100 Dll dosyasında sorun olduğunu belirten uyarı çoğu kullanıcıyı uğraştırıyor. Biz de bu içeriğimizde Msvcr100 Dll hatası nedir, neden olur ve çözüm yolları nelerdir sizler için derledik.

Msvcr100 Dll Hatası
Msvcr100 Dll Hatası

Msvcr100 Dll Hatası Almanıza Neden Olan Durumlar

  1. İndirmiş olduğunuz programı ya da oyunu güvenilir bir kaynaktan indirmediyseniz eksik DLL dosyası ile indirmiş olabilirsiniz.
  2. Bilgisayarınızda olan kötü amaçlı bir yazılım ya da virüs Msvcr100 Dll hatasına neden olabilmektedir.
  3. Aygıt sürücülerinizin güncel olmama durumunda Msvcr100 Dll hatası almanız oldukça olağandır.
  4. En sık neden olan durum ise güncel Microsoft’tan Visual C ++ versiyonuna sahip olmamaktır.

Hatayı almanıza neden olan tüm sorunlar çözülebilecek durumlardır bu sorunların çözülmesi ile hata ortadan kalkacaktır.

Msvcr100 Dll Hatası Nasıl Çözülür?

Hataya neden olan birçok durum olduğu için hatanın kaynağını bulup o duruma göre uygulamaya geçilmesi gerekmektedir. Hatayı çözmek için yapabilecekleriniz aşağıda maddeler halinde verilmiştir.

1. Bilgisayarınızda sık sık virüs taraması yapın

Bilgisayarınıza bulaşmış olan bir virüs ya da kötü amaçlı yazılım birçok soruna neden olabileceği gibi Msvcr100 Dll hatasına da neden olabilmektedir. Bilgisayarınızı detaylı bir virüs taramasından geçirmek hatayı kolay bir şekilde çözebilmektedir.

2. Sürücülerinizin güncellemelerini kontrol edin

Sürücülerinizin güncel olmaması hatayı almanıza neden olabilmektedir. Bilgisayarınızda bulunan Aygıt Yöneticisi üzerinden hata veren program ile ilgili sürücüleri elle güncelleyebilirsiniz. Ayrıca bir üçüncü taraf sürücü güncelleme programı ile sürücülerinizi otomatik olarak güncelleme imkanınız da bulunmaktadır.

Eğer Windows 10 işletim sistemine sahip bir bilgisayar kullanmaktaysanız, Ayarlar sayfasından ulaşabileceğiniz Güncelleştirme ve Güvenlik sayfası ile tüm güncelleştirmeleri otomatik olarak indirilecek şekilde düzenleyip güncelleme geldiği zaman kendi kendine güncellenmesini sağlayabilirsiniz.

3.Msvcr100 Dll dosyasını elle indirin

3. Msvcr100 Dll dosyasını elle indirin

  1.  Buradan Microsoft Visual C++ sayfasını açın.
  2. Bilgisayarınıza en uygun olan Visual C++ versiyonunu indirin.
  3. C: \ Windows \ System32 klasörüne kaydedin ya da bir diğer seçenek olarak indirdiğiniz dosyayı hata veren programın klasörüne ekleyin.
  4.  Bilgisayarı yeniden başlatın.

Bu işlemlerden sonra hata çözülmüş olacaktır.

4. Hata veren programı silip yeniden yükleyin

Dosyayı indirirken karşılaşılan bir sorun eksik ya da bozuk bir indirmeye neden olmuş olabilir.

Hata veren oyunun ya da programın yalnızca Msvcr100.dll hatası veren DLL dosyasında değil, farklı dosyalarında da sorun olabilir. Özellikle güvenilir olmayan kaynaklardan indirilen bir programın böyle bir sorun çıkartması oldukça normaldir. Bu nedenle hata veren oyun ya da programı tamamen kaldırdıktan sonra güvenilir bir kaynaktan tekrar indirip kurabilirsiniz.

Benzer diğer DLL sorunları için bu başlıklara göz atın:

Almış olduğunuz hata, kötü ve uzun zamanınızı alacak uğraştırıcı bir hata değildir. Vermiş olduğumuz maddelerden biri mutlaka sorunu çözecektir. Hatayı almadan önce mutlaka hataya neden olan durumlardan bilgisayarınızı sakının.

Yorum yapın