Uniswap Coin Nedir
Borsa, Haber, Kripto Para

Uniswap Coin Nedir? (UNI) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu, Satın Al

Uniswap Coin nedir ve nereden alınır gibi sorular son zamanlarda birçok yatırımcı ve trader tarafından araştırılmaya başlandı. Büyük bir borsa için oluşturulmuş olan ve merkeziyetsiz yapısı ile dikkat çeken Uniswap, sahip olduğu amaçları ile en değerli kripto paralar arasında da yerini almayı başardı. Bizler de bu içeriğimizde tüm detaylarıyla Uniswap ve Uniswap Coin nedir sorularına yanıt vermeye çalışacağız.

Uniswap Coin Nedir
Uniswap Coin Nedir

Uniswap Coin (UNI) Nedir?

Uniswap merkeziyetsiz ve DeFi altyapısına sahip bir borsa olarak kurulmuştur. Birçok avantajı bulunan bu borsanın cüzdanlar ile direkt olarak iletişimi bulunmakta ve hızlı, ücretsiz bir şekilde transferlerin gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. Diğer borsalardan merkeziyetsiz yapısı ile ayrılmayı başaran Uniswap, son zamanlardaki farklılığı ve amaçları sebebiyle hızlıca yükseldi ve diğer borsaların önüne geçmeyi başardı.

Bu borsa için üretilmiş olan yönetim tokeni ise Uniswap Coin’dir. Uniswap coin (UNI) bu borsanın daha etkin olmasını sağladı. 2020 yılının başlarında ödül şeklinde dağıtılan bu kripto para birimi sayesinde, alım satım yapan kişiler Uniswap borsası hakkında karar verebilecek ve oylamalara katılabilecekler. Böylece borsanın gücünü arttırmak ve güncellemelerin kontrolünü sağlamak daha kolay olacak. Bu kripto para birimi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Uniswap Coin (UNI) Whitepaper sayfasını inceleyebilirsiniz.

kripto para
kripto para

Uniswap Coin Yorum

Tüm bu açıklamalardan yola çıkarak, Uniswap Coin’in (UNI) gücünü borsasından aldığını anlamak zor olmayacaktır. Borsanın kendini geliştirmesi ve amaçları doğrultusunda daha fazla ilerleme kaydetmesi halinde Uniswap Coin’in değerlenmesi kaçınılmaz olacaktır.

En iyi Kripto Para Uygulamaları (19 Adet)

Mutlaka inceleyin

Birçok analist ve yatırımcıya göre de bu kripto para gün geçtikçe değerine daha fazla değer katacak ve cüzdanlar arası transferlerde kolaylıklar sunan Uniswap sistemlerini birçok kişi daha fazla kullanmaya yönelecek. En değerli kripto paralar listesinde 11. Sırada bulunan Uniswap Coin temel değerleri şöyle:

 • Uniswap Coin (UNI) toplam market hacmi 17 Milyar dolar seviyelerindedir.
 • Uniswap toplam ve maksimum arz miktarı 1 Milyar adet iken, dolaşımdaki arz miktarı 610 milyon adettir.
 • Uniswap kripto para borsalarının %0.82’lik kısmına hükmetmektedir.
 • En yüksek hacme sahip kripto para tokenlerinden biridir.
Uniswap Coin Geleceği

Beklenenin üstünde bir hacme ve performansa sahip olan bu kripto para biriminin detaylarını inceleyerek, borsasının da ne kadar güçlü ve büyük olduğunu anlayabiliriz. Kullanıcılara sunduğu özellikler ve yenilikler sayesinde gün geçtikçe yatırımcısını arttıracaktır.

Uniswap Coin Geleceği

Gelecekte Uniswap Coin hakkında karmaşık görüşler mevcuttur. Bunun sebebi Uniswap borsasının bazı noktalarda illegal amaçlar için kullanılmasından kaynaklanıyor. Birçok yatırımcıya sahip olan Uniswap, bir kısma göre gelecekte çok daha fazla değerlenecekken, bir diğer azınlığa göre gelecekte sert düşüşlerle kendini yok edecek.

Fakat beyaz sayfa incelendiğinde ve amaçlar anlaşıldığında, bu doğrultuda ilerlenmesi halinde en değerli kripto paralar içerisinde yer alması için hiçbir engel bulunmuyor.

 • Uniswap Coin Tüm zamanlar en yüksek değeri Mayıs 2021’de $44.97 olarak kayıt edildi.
 • Uniswap Coin Tüm zamanlar en düşük değeri Eylül 2020’de $0.41 olarak kayıtlara geçti.

Yalnızca yarım yıl içerisinde %6000’den fazla yükseliş gösteren UNI, birçok yatırımcıya oldukça fazla paralar kazandırdı. Şu sıralar $25 ile $35 arasında hareketlilik sergileyen ve volatilitesi yüksek olan kripto para birimlerinden biri olan Uniswap, analizcilere göre yakın gelecekte yeni bir ATH (All Time High) rekoru kırabilir.

Bu süreçte daha yüksek hacme ve daha fazla talebe sahip olabilir. Böyle bir ilerleme olup olmayacağı hakkında net bir yorum yapmak zor ancak, böyle devam ederse yükselişin kaçınılmaz olacağı kesin.

kripto para
kripto para

Uniswap Coin (UNI) Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

Uniswap Coin (UNI), 2021 yılının başından itibaren oldukça popüler olduğu ve birçok yatırımcıyı kendisine çektiği için borsaların da dikkatini çekmeyi başardı. Başlangıçta yalnızca kendi borsasında işlem gören Uniswap Coin, bugün neredeyse tüm borsalarda bulunuyor. Bunun yanında neredeyse tüm cüzdanlarda barındırılabiliyor. Transfer işlemleri Ethereum altyapısı ile gerçekleştiriliyor. Uniswap Coin (UNI) alım satımını yapabileceğiniz, en bilinen borsalar şöyle:

 • Binance
 • Huobi Global
 • Uniswap
 • Paribu
 • Coinbase
 • io
 • Kraken
 • WazirX
 • OKEx

Bunların yanında daha küçük sayılabilecek borsalarda da bulunan Uniswap Coin’i almak için önünüzde hiçbir engel bulunmuyor. İster bir Türk borsayı tercih edebilir, isterseniz de uluslararası borsalardan ticaret işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İçeriğimizde Uniswap Coin Nedir, yorumları nelerdir, gelecekte ne olacak ve nasıl alınır gibi sorulara yanıt vermeye çalıştık. Umarız içeriğimiz sayesinde bu kripto para birimi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmuşsunuzdur. Ayrıca diğer kripto para birimleri hakkında da bilgi sahibi olmak için sitemizi incelemeyi unutmayın.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.