Başlangıç Haber Twitter Super Follows: Ücretli Twitter Dönemi Başlıyor!

Twitter Super Follows: Ücretli Twitter Dönemi Başlıyor!

0

Bir süredir YouTube Katıl olarak bildiğimiz özelliğin benzeri Twitter için de duyuruldu! Twitter, Super Follows adını verdiği ücretli abonelik modeli ile artık belirli içerikleri sadece ödeme yapan kullanıcılara göstermeyi mümkün kılıyor. Ücretli abonelere özel içerik üretme ve içerik üreticilerin gelir elde etme sürecine katkı sağlayacak bu özellik şimdiden büyük ses getirdi!

twitter super follows
twitter super follows

Super Follows Nedir?

Super Follows, Twitter‘ın ücretli abonelik sistemidir. İçerik üreticiler, ücretli abonelik talebinde bulunup takipçilerinden aylık ücret talep edebilirler. Ücretli abonelere özel içerik üreten içerik üreticiler, özel takipçilerine özel içerik sunmak için Super Follows’u kullanır.

Dün akşam saatlerinde gerçekleştirilen bir sunumda, sosyal medya sitesi olan Twitter, Super Follows’u resmi olarak duyuruldu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, içeriklerini beğendikleri içerik üreticilerin özel içeriklerine erişebilecekler. Ayrıca içeriklerini beğenerek takip ettikleri bu hesaplara maddi olarak destek olabilecekler. Benzeri bir özellik olan YouTube Katıl, bu özelliğe verilebilecek örneklerden bir tanesi.

Bu özellik, Twitter tarafından, içerik üreticiler ile takipçileri arasında sağlam bir bağlılık oluşturacağına inanıyor. Takipçilerinden ödeme alıp daha kaliteli içerik üretebilecek olan içerik üreticileri, takipçilerine bu ödemenin karşılığını verebilmek için ek ve özel içerikler de üretebilecek. Bu sayede daha fazla kullanıcı ve içerik üretici bağı kurulacak.

Twitter’ın bu özellik için 4,99 Dolar (yaklaşık 37 TL) ücret talep etmesi bekleniyor. Fakat bu fiyat resmi olarak doğrulanmış değil. Ayrıca bu ücrete komisyon dahil mi yoksa değil mi bu bilgiye de henüz sahip değiliz. Bildiğimiz şu ki: ücretli abonelik satın alan Twitter kullanıcıları, Bonus Tweet’ler adı verilen özelliğe de erişim sağlayabilecek.

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!