Başlangıç Haber Twitter, Canlı Yayınlara Alışveriş Özelliğini Getirecek!

Twitter, Canlı Yayınlara Alışveriş Özelliğini Getirecek!

0

Twitter, canlı yayınlarda alışveriş yapma imkanını tanıyor. Bunun için yeni bir alışveriş modülü özelliğini test ediyor. Yakında Twitter canlı yayınlarında alışveriş yapılabilecek. İşte detaylar!

Twitter Canlı Yayınlarında Alışveriş Yapılabilecek!

Sosyal medya devi, yeni alışveriş özelliğini test etmek için Walmart ile işbirliği yaptı. Twitter’ın ilk canlı alışveriş etkinliği 28 Kasım’da başlayacak.

Twitter’ın bu özelliği, kullanıcıların aynı anda bir canlı yayını izlerken, listedeki işletmelerden alışveriş yapmalarına olanak tanıyor. Şirket, ilk canlı alışveriş deneyimini 28 Kasım’da test edecek. Bu büyük organizasyon müthiş bir gösteriyle renklendirilecek. Gösteriye ünlü R&B sanatçısı Jason Derulo ev sahipliği yapacak.

Twitter canlı yayın alışverişleri pek çok farklı kategoride gerçekleşebilecek. Elektronik, ev eşyaları, giyim, mevsimlik dekor ürünleri, özel misafirlere sürpriz hediyeler gibi alışveriş kategorileri eklenecek. Sosyal ağ platformu aynı zamanda Twitter Shopping Manager‘ı da test etmeye başladı.

28 Kasım’da Twitter’da ilk canlı yayın alışveriş denemesi yapılacak ve Walmart alışveriş denemesiyle Siber Hafta açılışı olacak. Pazar günü Siber Fırsatlar etkinliği sırasında canlı yayına katılan kullanıcılar, Walmart mağazasından ürün satın alabilecek. Bu özellik şimdilik iOS ve masaüstü cihazlarda geçerli. Jason Derulo açılışta yarım saatlik bir gösteri sunacak.

İlgili İçerik: Twitter Spaces Sesli Sohbetler Yeni Bir Özelliğe Kavuştu

İzleyiciler canlı yayını durdurmadan uygulama içi tarayıcıdan satıcının web sitesinde alışveriş yaparken, aynı zamanda yayını izlemeye devam edebilecek. Canlı etkinlik sayfasında Alışveriş Sekmesine veya Afişine tıklayarak ürünler arasında gezinebilecek.

Twitter alışverişi yeni bir deneyim haline getirmek için ileride daha fazla ürün sunmayı hedefliyor. Canlı alışveriş özelliğinde bir Mağaza Modülü kullanıcıların karşısına çıkacak. Burada işletmelerin ürünleri özel bir alanda sergilenecek. Alışveriş özelliği açıkken kullanıcılar bu tür profilleri ziyaret edebilecek.

Twitter’ın yeni canlı yayınlarda alışveriş özelliği oldukça havalı görünüyor. Yakında daha fazla ülkede bu özelliğin aktif olması ümit ediliyor. Peki, siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Twitter canlı yayınlarını izlerken aynı zamanda alışveriş yapabilme fikri size cazip geldi mi?

İlk yorumu sen yap!

Ne düşünüyorsun?

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen Adınızı Girin!

Exit mobile version