Haber, Kripto Para

Türkiye’nin ilk bağımsız blokzincir projesi Paribu Net hizmete açılıyor

Türkiye’nin kripto para işlem platformu Paribu, 5. yılına özel iki yeni özel proje ile yatırımcılarının karşısına çıkacak. İşte, Paribu ve kripto para takipçileri için özel haberimizin detayları!

İçerik Haritası

Paribu Net ve Paribu Ventures Hizmete Açılıyor

Paribu, Türkiye’nin yerli kripto para ticareti platformlarından biri. Paribu, sayısız kullanıcıya sahip olup Bitcoin ve alt coinlerin güvenle alınıp satıldığı dijital bir borsa. Bu yıl kuruluşunun 5. yıldönümünü kutlayan şirket, müşterilerine güzel sürprizler yapmayı ihmal etmedi. Paribu CEO’su Yasin Oral, 2022’de uygulamaya koyacakları o projeleri detaylı bir şekilde anlattı. İşte, Paribu kullanıcılarını ve yeni üyelerini bekleyen sürprizler…

Paribu Net Nedir?

Önümüzdeki günlerde Türkiye’nin ilk bağımsız blokzincir ağı olarak karşımıza çıkacak olan ilk projenin ismi: Paribu Net.

Paribu Net kullanıcıları merkeziyetsiz borsalar, merkeziyetsiz finans platformları, akıllı kontratlar, NFT marketleri ve daha pek çok uygulama geliştirilebilecek. Blokzincir kullanıma açıldığında şirketin kendi token’ı olarak bir de Paribu Coin işlem görmeye başlayacak. Paribu Coin ön satışı 14 Şubat’ta başlayacak ve bu coin, platformdaki işlem ücretleri için kullanılabilecek. Yani tıpkı Avax veya Ethereum gibi yeni bir ağ kurulup, Paribu Net ağının token’ı Paribu Coin olacak.

İlgili İçerik: SOLO Coin Nedir? Sologenic Nasıl ve Nereden Alınır?

Paribu Ventures Nedir?

Paribu Ventures, yeni nesil bir teknoloji şirketi olarak Paribu tarafından kuruldu. Şirket, buradan teknolojilerine ve blokzincir girişimlerine yatırım yapmayı hedefliyor. Burada da iddialı girişimcilerin projelerini desteklemek ilk hedefleri. İlk aşamada 30 milyon dolarlık bir bütçeyle yatırımlara başlanacak. Birkaç yıl içinde en az 30 farklı girişime destek verilecek.

CEO Yasin Oral, bu seneki iki dev projeleri için şirket olarak büyük heyecan duyduklarını ifade etti. Üstelik 2022 hedeflerinde başka projelerin de yer alacağını açıkladı.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.