Başlangıç Borsa Bitcoin SV Nedir? BSV Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

Bitcoin SV Nedir? BSV Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

0

Dünya’nın en değerli ve öncü kripto para birimi olan Bitcoin, günümüze kadar birebir olarak olmasa da çatallanarak ve hard fork ismini verdiğimiz süreçlere girerek topluluğunu bölmüş, genişletmiş ve dolayısıyla teknolojisini de ilerletmiştir. Bu olaylardan en bilineni Bitcoin Cash çatallanmasıdır. Fakat bu son ayrılma süreci değildi. Daha sonrasında Bitcoin Cash’ten de yeni kripto para birimleri türetildi ve bugün onlardan en önemlisine Bitcoin SV (BSV) ismini veriyoruz. Bu içeriğimizde tüm detaylarıyla Bitcoin SV nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak gibi sorulara yanıt verecek, istatistiksel bilgileri sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Bitcoin SV Nedir? BSV Nasıl ve Nereden Satın Alınır?
Bitcoin SV Nedir? BSV Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

Bitcoin SV (BSV) Nedir?

Bilindiği üzere yıllar önce Bitcoin’in sorunları ve sistemin artık talepleri kaldıramaması sebebiyle çatallanma gerçekleşmiş ve Bitcoin Cash oluşturulmuştu. Kısa bir süre içerisinde hızlıca yükselen ve kripto para piyasalarında söz sahibi olan Bitcoin Cash içerisinde de bir süre sonra sorunlar oluşmaya başladı. Bu noktada Bitcoin Cash topluluğu ikiye ayrıldı ve bu ayrılık sonucunda Bitcoin SV (Bitcoin Satoshi Vision) isimli yeni bir kripto para birimi piyasaya sürüldü.

Bitcoin SV, birçok noktada Bitcoin altyapısını geliştirmeyi ve sorunları gidermeyi amaçladı. İlk olarak güvenlik sorunları giderme amacıyla yola çıkan Bitcoin SV, ölçeklendirme ve eski Bitcoin teknolojilerini yeniye uyarlama gibi bir vizyon edindi. İsminden de anlaşılacağı üzere 2000’li yılların sonundaki Satoshi Nakomoto kişisinin (veya grubunun) vizyonunu tekrardan Bitcoin’e getirmeyi ve bunu yeni teknolojilere entegre etmeyi amaçlıyorlar. Bitcoin çatallanmaları ve BSC’nin oluşumu hakkında daha detaylı bilgi için Bitcoin SV Learn sayfasını inceleyebilirsiniz.

kripto para
kripto para

Bitcoin SV İstatistikleri

Bitcoin SV (BSV), 2018 yılında piyasaya sunulmasına rağmen halen yeni teknoloji olarak sayılmaktadır. Bitcoin’in tüm özelliklerini içerisinde barındıran ve bu özellikleri yeni teknolojilerle süsleyen kripto paramız istatistiksel olarak da kararlı bir ilerleme sergilemiştir. Eski BTC vizyonunu yeni süreçlere entegre eden Bitcoin SV istatistikleri şöyledir:

 • Bitcoin SV (BSV) toplam market hacmi 3,6 Milyar Dolar seviyelerindedir.
 • Maksimum arz miktarı 21 Milyon adet olan kripto paramızın toplam ve dolaşımdaki arz miktarı 18,8 Milyon adettir. Bitcoin gibi madenciliği yapılabilir bir kripto para birimidir.
 • Bitcoin SV, tüm kripto para piyasalarının %0,15’ini domine etmektedir.

En değerli kripto paralar listesinde 46. sırada bulunan BSV Coin, potansiyeline göre çok aşağılarda yer almaktadır. Fakat zaman içerisinde daha büyük bir topluluğa erişerek, çok daha iyi noktalara gelmesi kaçınılmaz olacaktır.

Bitcoin SV Yorum

Bitcoin SV (BSV), birçok kripto para biliri tarafından övülerek ve sevilerek takip edilen kripto para birimlerinden biridir. Bitcoin Vakfı kurucuları da özellikle BSV Coin’in geleceğin Bitcoin’i olduğunu ve kararında bir kripto para birimi olduğunu belirtmişlerdir. Ayrıca Bitcoin ile alakası olan birçok büyük isim bu kripto paraya ciddi seviyede yatırımlar yapmıştır. Tüm bunlardan ötürü Bitcoin SV yorumları oldukça olumlu ve umut vericidir.

Binlerce takipçisi bulunan Bitcoin SV (BSV), projesi ve yenilikleri gereği Bitcoin ve Bitcoin Cash gibi kripto para birimlerinin bir adım önünde yer almaktadır. Buna rağmen yatırımcılar tarafından tam anlaşılamadığı için market hacmini arttıramamıştır. Yine de ilerleyen zamanlarda fiyat olarak olmasa da market hacmi bakımından oldukça değerleneceği düşünülmektedir.

Bitcoin SV Fiyatı

Bitcoin SV fiyatı, zaman zaman Bitcoin endeksli bir şekilde hareketlilik gösterse de bazı zamanlarda kendi ekosistemine göre hareket etmektedir. Çok yüksek volatilite (Fiyat hareketliliği) değerlerine de sahip olmayan bu kripto para birimi var olduğu 4-5 yıl içerisinde çok yüksek seviyelere ulaşmıştır. Günümüzde $170 ile $180 aralığında değere sahip olan Bitcoin SV’nin tüm zamanlar fiyat değişimini ise şöyle listeleyebiliriz:

 • Bitcoin SV (BSV) tüm zamanlar en yüksek değeri Nisan 2021 tarihinde $491.6 olarak kayıtlara geçmiştir.
 • Bitcoin SV (BSV) tüm zamanlar en düşük değeri Aralık 2018 tarihinde $36.87 olarak kaydedilmiştir.

En düşük seviyesinden günümüze %370 oranında yükseliş gösteren Bitcoin SV, birçok kişiye göre daha tam potansiyelini göstermedi. Geçtiğimiz aylarda rekorlar kırarak en yüksek seviyelerine ulaşan fakat buralarda çok tutunamayan Bitcoin SV (BSV), bugün bile birçok kripto para birimine göre oldukça değerlidir.

kripto para
kripto para

Bitcoin SV Geleceği

Bitcoin SV Geleceği, tamamen talebe ve ilerlemeye bağlıdır. Bitcoin bağlantısı bulunan bir kripto para birimi olduğu için kolay kolay piyasadaki adını kaybetmeyecek olacak BSV, birçok analizciye göre gelecekte Bitcoin Cash gibi kripto para birimlerini de geride bırakacak. Şimdiki değeri ile bile dikkat çeken ve yatırımcıların gözdesi olan BSV, yalnızca gününün gelmesini bekliyor gibi gözüküyor.

Büyük yatırımcılar ve kurumlar tarafından bile önümüzdeki yıllarda $500 değerini geçmesi beklenen Bitcoin SV, bunu başarabilmek için market hacmini 2-3 katına çıkarmak zorunda. Bunun için de daha çok borsada listelenmesi ve reklamının daha iyi yapılması gerekiyor. Çünkü günümüzde birçok yatırımcı BSV hakkındaki detayları bilmiyor.

Bitcoin SV (BSV) Nasıl ve Nereden Alınır?

Bitcoin SV alım satım işlemleri bugün 150’ye yakın kripto para borsası tarafından yapılmaktadır. Fakat Dünya’nın önde gelen borsası Binance üzerinde ve büyük Türk borsalarında maalesef BSV alım satım işlemleri gerçekleştirilmemektedir. Bunun nedeninin ne olduğunu bilmiyoruz ancak gelecekte bu tür borsalarda da yer alacağını düşünüyoruz. Şimdi Bitcoin SV almak ve işlemler yapmak istiyorsanız aşağıdaki borsaları tercih edebilirsiniz:

 • Huobi Global
 • Bithump
 • KuCoin
 • Bitfinex
 • Poloniex
 • OKEx
 • Binance JEX
 • ProBit Global

Bunların yanında madencilik yaparak da kazanabileceğiniz bu kripto para birimini neredeyse tüm cüzdanlarda barındırabilirsiniz. Kendi altyapısına sahip olan ve Bitcoin’in altyapısından destek alan Bitcoin SV, her noktada kolaylıkla kullanılabilmektedir. Ayrıca Bitcoin ve Bitcoin Cash’e göre daha hızlı işlem sürelerine ve daha düşük maliyetlere sahiptir.

İçeriğimizde Bitcoin SV nedir, nasıl alınır, istatistikleri ve yorumları nasıldır, geleceği nasıl olacak gibi soruları yanıtlandırdık. Burada bulunan hiçbir açıklama yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır! Benzer içeriklerimiz için sitemizde bulunan kripto para sayfasına göz atmanızı tavsiye ederiz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!