Türk Telekom İnternet Sorunu Nasıl Çözülür?

Türk Telekom internet sorunu kullanıcıları çileden çıkartacak duruma getiriyor. Günümüzde internet olmadan bir şey yapamaz hale geldik, durum böyle olunca da internet sorunları günlük yaşantımızı bile etkiliyor. İnternetin komple gitmesinden ziyade yavaşlaması da bir o kadar uğraştırıcı oluyor bu sebeple biz de sizler için Türk Telekom internet sorununu nasıl çözebileceğinizden bahsedeceğiz.

Türk Telekom İnternet Sorunu Nasıl Çözülür?
Türk Telekom İnternet Sorunu Nasıl Çözülür?

Türk Telekom İnternet Sorunu Çözme Yolları

Türk Telekom’u arayıp arıza kaydı bırakmadan önce evde kendiniz yapabilecekleriniz:

  1.  Herkesin aklına ilk gelen yöntemden bahsedelim. Bazen elektrik ile ilgili aksaklıklar internetinizde sorun yaratabilir ya da hattınız gün içinde yorulabilir. Bu sebeple modeminizin fişini çekip 15-20 saniye bekledikten sonra tekrar takıp biraz bekledikten sonra internet bağlantınızı kontrol edebilirsiniz.
  2. Eğer modemin fişini sökmek işe yaramadı ise modeminizin üzerinde bulunan internet ışığını kontrol edin. Eğer ki üzerinde DSL , Internet veya E yazan ışık yanıyorsa, aslında internetiniz var fakat sorun başka bir şeyden kaynaklı anlamı çıkabilir. Eğer internet ışığınız yanmıyorsa bu modeminizin kablo temassızlığından kaynaklanabilir. DSL kablosu adı verilen kablonun modemde uygun yere oturuyor olduğundan emin olup bunu kontrol edebilirsiniz.
  3. İnternetiniz kablo sorunu olmadığı ya da çözüldüğü halde yine gelmiyor ise Modeminizin Kablosuz Ağ (Wireless) özelliği arızalanmış olabilir. Bunu test etmek için ise: Modeminizin kutusunda bulunan, genelde sarı renkli olan Ethernet Kablosunu kullanacağız. Ethernet kablosunun bir ucunu modemin arkasına, diğer ucunu ise bilgisayarınıza takın .Eğer kablo ile bağlantı sağlandığında internete giriyorsa, modeminizin kablosuz özelliği bozulmuş olabilir. Bunun için Türk Telekom ile iletişime geçebilirsiniz.
  4. Son yapılabilecek işlem ise modemi resetlemek olacaktır. Modemi resetlemek için yapmanız gereken modemin arkasında gömülü bulunan ‘reset’ tuşuna, yaklaşık olarak 3 saniye basmaktır. Bu işlemin ardından modeminiz resetlenip yeniden kurulum yapacaktır.

Tüm bu maddelerden sonra hala internetinizde sorun yaşıyor iseniz yapmanız gereken Türk Telekom müşteri hizmetleri ile iletişime geçip arıza kaydı oluşturmak olacaktır.

“Türk Telekom İnternet Ayarları Nasıl Yapılır? ” içeriğimize buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca Türk Telekom ile ilgili diğer içeriklerimize aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Türk Telekom İnternet Şifresi Değiştirme Yöntemi

Türk Telekom İnternet İptali Nasıl Yapılır

Yorum yapın