Başlangıç Para Kazanma Türk Kripto Para Borsaları – En İyi Türk Kripto Para Alım Satım...

Türk Kripto Para Borsaları – En İyi Türk Kripto Para Alım Satım Siteleri

0

Türk Kripto Para Borsaları sayesinde BTC ve diğer kripto paraları alabilirsiniz. Güvenilir Türk borsalarını tercih ederek tüm kripto para alış verişinizi güvenle yapabilirsiniz.

Türk Kripto Para Borsaları - En İyi Türk Kripto Para Alım Satım Siteleri
Türk Kripto Para Borsaları – En İyi Türk Kripto Para Alım Satım Siteleri

Kripto paralar gün geçtikçe popülerliklerini arttırıyorlar. Durum böyle olunca piyasaya girmek isteyen yeni yatırımcılar alım satım yapabilecekleri borsa arayışına giriyorlar. Fakat yabancı ve uluslararası borsalar yeni başlayanlar için oldukça zorlayıcı olabiliyor. Bunun yerine Türk ve daha basit sayılabilecek borsalarda yatırım yapmaya başlamak hem piyasayı anlamak hem de sistemi kavramak açısından büyük bir öneme sahip. Fakat son zamanlarda yaşanan dolandırıcılık olayları da Türk kripto paralarının güvenilirliğini sarsmış durumda. Tüm bunlardan yola çıkarak güvenilir, basit ve yatırımlarınızı rahatça yapabileceğiniz bir Türk kripto para borsası arıyorsanız doğru içerikte bulunuyorsunuz.

Türk Kripto Para Borsaları

Türkiye’de son zamanlarda kripto para borsalarında ciddi bir artış görüldü. Yeni açılan borsaların çoğu güven vermezken bazıları da oldukça iddialı bir şekilde piyasada kendilerine yer ediniyorlar. Bunların yanında yıllardır piyasanın içerisinde yer edinmiş Türk kripto para borsaları da bulunuyor.

1. Paribu – Türk Kripto Para Borsası

paribu türk kripto para borsası
paribu türk kripto para borsası

Türkiye’de en yüksek hacme sahip ve yıllardır piyasada bulunan Paribu hem kripto para çeşitliliği hem de güvenilirliği ile birçok kişi tarafından tercih ediliyor. 2.5 Milyar Türk Lirasından daha fazla market hacmine sahiptir. Böylesine büyük bir markette onlarca kripto para arasından istediğinizle işlem yapabilir kolay ara yüzü sayesinde alım satım işlemlerini daha rahat bir şekilde kavrayabilirsiniz. Ayrıca yatırma ve çekme süreçlerinin de hızlı ve en düşük işlem ücretleri ile gerçekleştiğini belirtelim.

2. BTCTürk – Türk Kripto Para Borsası

btcturk türk kripto para borsası
btcturk türk kripto para borsası

2013 yılında kurulan ve Türkiye’nin ilk kripto para borsası olan BTCTürk ilk başta yalnızca Bitcoin ticaretlerinin gerçekleştirilmesi amacıyla oluşturuldu. Zaman içerisinde hacmini ve kripto para çeşitliliğini arttırdı. Bunun yanında Türkiye’nin en güvenilir kripto para borsası olarak görülmektedir. Fakat diğer borsalara göre daha yüksek işlem ücretlerine sahip olduğu için kısa vadeli yatırımcılar tarafından çok fazla tercih edilmemektedir. Uzun vadeli kripto para yatırımı yapmayı düşünüyorsanız, profesyonel ara yüzü ile BTCTürk oldukça iyi bir seçenek olabilir.

3. Bitexen – Türk Kripto Para Borsası

bitexen türk kripto para borsası
bitexen türk kripto para borsası

Kendi kripto parası ile birlikte piyasaya adım atarak birçok yatırımcıyı bünyesine katmayı başaran Bitexen, yeni bir kripto para borsası olmasına karşın birçok kişinin güvenini kazanmayı başardı. İçerisinde diğer kripto para borsalarına nazaran daha az çeşitlilik barındırmasına rağmen sahip olduğu grafikler ve hatırı sayılır hacmiyle yeni başlayanlar için oldukça kullanışlı bir borsa olabilir. Ayrıca Bitexen tarafından üretilen ve sunulan Exen Coin’in alım satımını yalnızca bu borsa üzerinden yapabilirsiniz.

4. Icrypex – Türk Kripto Para Borsası

Icrypex
Icrypex

2018 yılında tamamen kendi altyapısına sahip bir şekilde oluşturulan ve elit yatırımcılar tarafından tercih edildiğine inanılan Icrypex, oldukça güvenilir bir imaj çizmesi ile biliniyor. Uzun vadeli yatırımcılar için oldukça iyi olarak nitelendirilen bu borsada çok fazla kripto para çeşidi bulunmuyor. Fakat birçok döviz ile alım satım yapmaya olanak tanınıyor. Basit ve anlaşılır grafikler ile sade bir ara yüz üzerinde alım satım yapmak istiyorsanız Icrypex borsasına bir şans verebilirsiniz.

5. Koinim – Türk Kripto Para Borsası

koinim
koinim

Düşük hacmine, az çeşitliliğe ve yıllardır değişmeyen tasarıma sahip olmasına rağmen piyasada uzun süredir bulunduğu için güvenilirliği sorgulanmayan Koinim borsası, yüksek değerlere sahip kripto paraları almak için oldukça kullanışlı ve basit bir borsadır. En eski Türk Borsalarından biri olan Koinim, yıllardır hem çizgisini hem de market hacmini korumayı başarıyor. Çok basit bir ekranda sadece birkaç tuşa basarak alım satım yapmak istiyorsanız Koinim borsasını tercih edebilirsiniz.

İlgini Çekebilir: Kripto Paralar: En Büyük ve Kazançlı Kripto Paralar

Listemizde yer verdiğimiz borsalar dışında ülkemizde daha birçok kripto para borsası daha bulunuyor. Fakat bu borsalar piyasaya yeni adım attığı için veya başka sebeplerden ötürü çok fazla güven sağlayamıyorlar. Yine de bazı borsalara küçük miktarlarda yatırım yaparak şans verebilirsiniz. İşlerinizi büyüttükten ve kripto paraları daha iyi anlamaya başladıktan sonra uluslararası borsalara geçiş yapabilirsiniz.

Bu içerikte bulunan Türkiye Kripto Para Borsaları rastgele sıralama ile içeriğe eklenmiştir. Herhangi bir sponsorlu anlaşma yapılmamıştır. Platformları tercih etmek kullanıcıların inisiyatifine bırakılmıştır. Yatırım tavsiyesi içermez.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!