Tiktok’ta Uzun Video Nasıl Çekilir?

Tiktok’ta Uzun Video Nasıl Çekilir? | TikTok programı günümüzde en çok kullanılan uygulamalar arasında yerini almıştır. Kullanıcılar genellikle eğlenceli videolar çekerek bu videoları farklı filtreler ve müzikler ile düzenliyorlar.

tiktok uzun video nasıl çekilir
Tiktok’ta Uzun Video Nasıl Çekilir?

Daha sonra ise bunları TikTok sayfasında paylaşarak fazla izlenme ve beğeni almayı hedefliyorlar. Bazı kişiler bunu zevk için yaparken, bazıları ise bu videolardan para kazanıyor. Ne kadar çok takipçi sayınız, izleyici sayınız ve beğenme sayınız varsa para kazanma şansınız artıyor. Bu tamamen sizin çabanıza bağlıdır.

Tiktok’ta Uzun Video Nasıl Çekilir?

Tabii ki TikTok para kazanırken tanınmanızı da sağlıyor. Artık bu eğlence için yapılan bir işten çıkıp gerçek bir meslek haline gelmiştir.  Sizi izleyen kişiler tarafından bir hayran kitleniz oluşmuş oluyor. Eğer siz de TikTok videosu çekmeyi düşünüyorsanız, videolarınızı düzenlemek için farklı araçlara ihtiyaç duyabilirsiniz. Çünkü TikTok videoları 15 saniyelik olarak ayarlanmıştır. Eğer ki 15 saniyeden daha uzun videolar çekmek istiyorsanız bunun için size önereceğimiz uygulamalardan herhangi birini indirerek daha uzun ve kaliteli videolar çekebilirsiniz.

1. LightMv

tightmv tiktok
tightmv tiktok

LightMv isimli uygulama ile uzun video çekme işlemi oldukça basittir. Daha önceden hazırlamış olduğunuz videolar için arka plan seçimleri yapabilir, çeşitli müzik ve efektler ekleyebilirsiniz. Bu uygulama ile birkaç dakikalık bir video oluşturabilirsiniz. LightMv uygulaması için masaüstü ve mobil sürümleri mevcuttur. Ancak masaüstü sürümünde 5 video için 29$/aylık ücret istemektedir.

2. TikTok

tiktok
tiktok

Mevcut kayıtları düzenlemek için TikTok uygulamasının alt kısımda bulunan “+” simgeye tıklayarak istediğiniz dosyayı ekleyin. Kayıt seçtikten sonra efekt ve müziği ekleyerek TikTok videonuzu oluşturabilirsiniz. Yeni bir kayıt oluşturmak için ise:

  • Video kaydına başlamadan önce istediğiniz yüz efektlerini ve zamanlayıcı hızlarını ayarlayın, çekim yapmaya başlamak için kırmızı düğmeye basılı tutun.
  • Kayıt işleminin ardından videonuz için bir müzik seçim alanı gelmektedir. Bu alandan müzik ekleme işlemini tamamlayıp sonraki adıma geçin.
  • Düzenleme ekranına gitmek için kırmızı onay butonuna basın.
  • Düzenleme ekranında ses seviyesini yükseltebilir veya azaltabilirsiniz.
  • Çekmiş olduğunuz videonun herhangi bir karesini ön izleme resmi olarak ayarlayabilir ve diğer efektleri de sonradan ekleyebilirsiniz.

3. İnShot

inshot play store
inshot play store

TikTok için uygulamanın sunmuş olduğu filtreler ve efektler sayesinde birbirinden farklı montajlar yapmak mümkün. İnShot uygulamasının başlıca özellikleri şu şekildedir:

  • Kaydedilmiş bir videoyu kırpabilir.
  • Videonun herhangi bir kısmını keserek çıkarabilir.
  • Farklı kayıtları videonun başlangıcına veya sonuna ekleyerek birleştirme yapabilir.
  • Videonun herhangi bir yerine hızlandırma, yavaşlama gibi özel işlemler uygulayabilir.
  • İçerik üzerine metin ekleyebilme özelliği vardır.

İlgini Çekebilir: En Çok Takipçisi Olan Tiktok Fenomenleri Kimlerdir?

TikTok’ta kullanmak için 15 saniyeden uzun videolarınızı da rahatlıkla çekebilirsiniz. Bu uygulamayı Apple App Store’dan veya Google Play Store’dan indirebilirsiniz.

Tiktok’ta Uzun Video Nasıl Çekilir?

Tiktok için uzun videoların nasıl çekilip yayınlanacağı hakkında bilgiler verdiğimiz bu içeriğin sonuna geldik. Konu hakkındaki soru ve görüşlerinizi yorum yaparak bize bildirebilirsiniz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın