Threads Instagram Nedir Ne İşe Yarar?

Son bir gün içinde sanırım sosyal medya üzerinde en çok konuşulan konulardan biri Threads Instagram Nedir Ne İşe Yarar? Facebook ya da resmi adı ile Meta, Twitter’a rakip olacak bir platform üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu. Kısa süre önce resmi olarak yayınladığı Threads hakkında tüm merak ettikleriniz…

Twitter hepimizin bildiği gibi konu başlıklarının oluşturulduğu, video ve resim ile desteklenen konuların kısa sürede gündem olabildiği bir sosyal paylaşım platformu. Instagram’ın aksine yazılar ve konular ile ön plana çıkan Twitter, Instagram’ın son hamlesi ile rakibine kullanıcı kaptıracak gibi görünüyor.

Instagram’da ağırlıklı olarak resim ve videolar görüyoruz. Fakat yazılı haberleşme oldukça az. Bu eksiği kapatmak için geliştirilen Threads son 24 saatte inanılmaz kullanıcı sayısına ulaştı.

Threads Instagram Nedir Ne İşe Yarar?
Threads Instagram Nedir Ne İşe Yarar?

Threads Instagram Nedir Ne İşe Yarar?

Threads kelime anlamı olarak bilgisayar dünyasında iş parçacığı anlamına gelmektedir. Farklı kelime anlamlarına gelse de dijital dünya jargonunda iş parçacığı ve yapılacak işleri temsil eder. Bu sosyal medya ağında ise başlıklar ve benzeri anlamlara gelebilir.

Instagram’ın yazılı paylaşımlar yapılmaya müsait bir portal olmadığını biliyoruz. Burada sadece yazı paylaşmak için hikaye paylaşmak ve buraya yazı eklemek gerekiyor. Sadece yazı paylaşımları yapılamadığı için Threads gibi bir sosyal ağa ihtiyaç vardı. Peki, Twitter varken böyle bir platforma ihtiyaç var mıydı?

Twitter Linkini Instagram’a Ekleme

İlgili İçerik

Twitter varken Threads kullanılır mı?

Elbette evet. Twitter son zamanlarda Elon Musk ile fena sorunlar yaşıyor. Günlük tweet görüntüleme sayılarına bile limit getirilmesi Twitter’a kullanıcı kaybettiriyor. Ayrıca Elon Musk’ın sıra dışı kararlarından biri de doğrulanmış kullanıcı rozetlerini tamamen ücretli yapması. Bu karar çok büyük eleştirilere neden oldu ve NewYork Times gibi büyük markalar bu kararı protesto etmek için rozet ücretini ödemedi.

Bu gibi olayların arkasından Facebook ekibi (Meta) boş durmadı ve Threads projesi hayata geçirildi. Twitter varken Threads kullanılır mı? Bizce kesinlikle evet.

Threads Instagram Nedir Ne İşe Yarar?
Threads Instagram Nedir Ne İşe Yarar?

Threads Google Play Store ve App Store üzerinde yayında!

Uygulamayı Android ve iOS platformlarında ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Google Play StoreThreads
App StoreThreads

Instgram ile Threads iç içe çalışıyor

Threads hesabı oluşturmak için Instagram profili kullanılabiliyor. Buradaki bilgiler birebir olarak Threads profiline aktarılabiliyor. Ayrıca Instagram hesabınızdaki takip ettiğiniz kişiler eğer Threads üyesi olmuşlarsa direkt olarak onları takip etmeye başlayabiliyorsunuz.

Henüz geliştirme aşamasında olan Threads üzerinde belli başlı eksiklikler de bulunuyor. Bunlardan bir tanesi; bağlantı paylaştığınızda bağlantıdaki websitesinin önizleme resmi görüntülenmiyor. Bu sorun her ne kadar küçük gibi görünse de henüz platformun bu standart hataları gidermediği anlamına geliyor.

Threads Kullanır mısınız?

Peki siz bu yeni sosyal medya projesi hakkında neler düşünüyorsunuz? Twitter varken Threads kullanır mısınız? Böyle bir yeniliğe ihtiyaç var mıydı? Konu hakkındaki görüşlerinizi aşağıdan yorum yaparak biz ve diğer kullanıcılarımıza ulaştırabilirsiniz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın