Telefonu Özele Açma: Telefonu Gizliye Açma ✔️ 2023

Gün içerisinde çok fazla gizli numaradan gelen arama alıyorsanız ve bu durumdan memnun değilseniz, hattınızı gelen gizli aramalara kapatabilirsiniz. Hattınızı gelen gizli aramalara kapatabildiğiniz gibi, Telefonu özele açma işlemi yaparak da gelen gizli aramaları cevaplayabilirsiniz.

Telefonu özele açma
Telefonu özele açma

Telefonu Özel Numaraya Açma

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom gibi şirketlerden hat kullanımı yapıyorsanız ve daha önceden hattınızı gelen gizli aramalara kapattıysanız ilgili içeriğimizde telefonu özel numaraya açma işlemi yaparak gelen gizli aramalara yanıt verebilirsiniz.

Gizli aramalar genellikle tanımadığı kişilerle görüşmek isteyen kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Diğer yandan, görüşme yapılacak kişiye güvenilmiyorsa da numara gizlenerek görüşme yapılmalıdır aksi takdirde görüşme yapılan kişi aramanın geldiği numarayı kaydedebilir.

Telefonu Özel Numaraya Açma Turkcell

Turkcell şirketinin hattını kullanıyorsanız arama kısmında #253# numarasını tuşladıktan sonra gelen gizli aramaları kabul edebilirsiniz. Gizli aramaları kabul etmek istemiyorsanız da yine arama kısmında *253# numarasını tuşlayarak gizli aramalara hattınızı kapatabilirsiniz.

Telefonu Özel Numaraya Açma Vodafone

Vodafone hat kullanıyorsanız gizli numaran gelen çağrıları kabul etmek için Vodafone şirketinin hizmeti olan Online Self Servis uygulamasından kişisel ayarlarınızı değiştirerek gelen çağrıları kabul edebilirsiniz. Online Self Servis uygulamasına sahip değilseniz kısa mesaj atarak da gelen gizli aramaları kabul etme seçeneğinizi değiştirebilirsiniz.

Telefonu Özel Numaraya Açma Türk Telekom

Türk Telekom şirketinin hattına sahipseniz de Turkcell’de yaptığınız işlemin benzerini yaparak gizli numaran gelen aramaları aktifleştirebilirsiniz. Gizli numaradan gelen aramaları kabul etmek için #253# numarasını tuşlamanız yeterlidir. Hattınızı gizli numaralara kapatmak için ise *253# numarasını tuşlamanız yeterlidir.

Telefonu Özele Açma

Telefonu gizliye açma işlemini her telekomünikasyon şirketi için ayrı ayrı olacak şekilde anlattık. İçeriğimizin devamında ise Android ve iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda telekomünikasyon şirketinden bağımsız olarak hat numarasını nasıl gizleyebileceğinizi anlatacağız.

Android işletim sistemine sahip cep telefonlarında “Arama” bölümüne giriş yapın. Kişiler sekmesinden üst üste üç nokta butonuna tıklayın ve “Ayarlar” sekmesine giriş yapın. Bu alana geldikten sonra “Diğer Ayarlar” veya “Ek Ayarlar” bölümüne girin. “Arayan kimliğini göster” seçeneğine tıklayın ve mevcut ayar olan “Varsayılan Ağ” seçeneğini kaldırarak “Numarayı Gizli” seçeneğini aktifleştirin.

iOS işletim sistemine sahip cep telefonlarında öncelikle “Ayarlar” menüsüne giriş yapın. Karşınıza çıkan menüde “Telefon” sekmesine ardından da “Aramalar” bölümüne girin. “Numaramı göster” seçeneği aktif ise bu seçeneği kaldırın.

Telefonu özel numaraya açma hakkında sıkça sorulan sorular

Telefon numaranızı özel numaraya açarak gizli numaralardan gelen aramaları kabul edebilirsiniz. Tam tersi, özel numaraya kapatarak ise gizli numaralardan gelen aramaları otomatik olarak reddedebilirsiniz. Bu konuda sorulan soruları ve kısa yanıtlarını bu bölümde bulabilirsiniz. Kendi sorularınızı ise aşağıdan yorum yaparak bize yorum olarak ulaştırabilirsiniz.

Telefonu gizliye açma işlemi nasıl yapılır?

Telefonunuzu gizli aramalara açmak için bu içerikteki yönlendirmeleri takip edebilirsiniz. Gizliye açma ile ilgili bilgiler içerik içerisinde yer almaktadır.

Vodafone özele açma işlemi nasıl yapılır?

Vodafone ve diğer hatlar için özele açma işlemi içerik içerisinde anlatılmıştır.

Turkcell özele açma işlemi nasıl yapılır?

Trukcell ve diğer hatlar için özele açma işlemi içerik içerisinde anlatılmıştır.

Türk Telekom özele açma işlemi nasıl yapılır?

Türk Telekom ve diğer hatlar için özele açma işlemi içerik içerisinde anlatılmıştır.

Vodafone gizliye açma kısayolu var mı?

Gizli numaradan gelen çağrıları engellemek için GIZLI AC yazıp 7046’ya mesaj yollayabilir veya 7046 yı arayabilir; Gizli numaradan gelen çağrıları kabul etmek için GIZLI KAPAT yazıp 7046’ya mesaj yollayabilir veya 7046’yı arayabilirsiniz.

iPhone özel numara açma işlemi nasıl yapılır?

iPhone ve diğer telefon markaları için özel numara açma işlemini GSM operatörünüzün ayarlarına göre yapmanız gerekir. Telefon marka modelinden ziyade operatörünüze göre ayar yapmanız gerekir.

*31# iptal etme işlemi nasıl yapılır?

Gizli arama iptalini her operatörün kendi talep ettiği şekilde yapmanız gerekir. Tüm hatlar için bu içerik içerisinde tarifname bulunmaktadır.

Turkcell numaramı gizliden çıkarma işlemini nasıl yapabilirim?

  • Telefonunuzun “Arama” bölümüne girin.
  • Arama ekranına *253# simgelerini tuşlayın.
  • Aramayı gerçekleştirin.

Huawei özel numara açma işlemini nasıl yapabilirim?

iPhone ve diğer telefon markaları için özel numara açma işlemini GSM operatörünüzün ayarlarına göre yapmanız gerekir. Telefon marka modelinden ziyade operatörünüze göre ayar yapmanız gerekir.

Numaram gizliden çıkmıyor Türk Telekom Kullanıyorum çözüm nedir?

Telefonunuzun arama ayarlarına girip ek ayarlar bölümünden arayan kimliği ayarına girebilir ve numarayı gizle seçeneğini pasif hale getirebilirsiniz.

iOS kullanıcıları telefon ayarları aramalar ve numaramı göster ayarı ile gizli numaradan çıkabilirler.

Yorum yapın