Başlangıç Mobil Cihazlar Telefon Nasıl Temizlenir? Akıllı Telefon Temizleme Rehberi

Telefon Nasıl Temizlenir? Akıllı Telefon Temizleme Rehberi

0

Telefon nasıl temizlenir? Sürekli olarak elimizde, cebimizde, çantamızda, masamızda bulundurduğumuz telefonlarımız hızla kirlenebiliyor. Etrafında yer alan kirlenmeleri göz ile zor seçebiliyor olsak da aslında her yerinin nasıl kirlenebileceğini en iyi ekranlarda görebiliriz. Peki telefonlarımız bu denli kirlenirken dış temizlikleri konusunda neler yapılabilir?

Telefon Nasıl Temizlenir? Akıllı Telefon Temizleme Rehberi
Telefon Nasıl Temizlenir? Akıllı Telefon Temizleme Rehberi

Telefon Nasıl Temizlenir? Detaylar

Gerek elimizin kiri gerekse çevreden bulaşabilen kirler telefonumuz üzerinde birikebiliyor. O halde bizim de bu kirleri telefonumuzdan temizlememiz için düzenli olarak bazı yöntemlere başvurmamız gerekiyor. Peki nedir bu yöntemler? Telefonumuzun dışını nasıl temizleyebiliriz?

Temizlik denince akla bin bir çeşit yöntem gelebiliyor. Fakat ortada bazen küçük bir servet yatırdığımız telefonlarımız olduğu zaman zarar vermeden bu temizlik işlemini gerçekleştirmek şart. O halde yapabileceklerimizi ve aslında bir yandan da yapmamamız gerekenleri maddeler halinde sıralayalım:

Telefonlarımızın dış temizliği için en iyi araçlardan bir tanesi yumuşak dokulu bir bezdir. Bu herhangi bir amaç için aldığınız, temiz ve yüzeyi yumuşak olan bir bez olabilir. Ayrıca gözlüklerimizi sildiğimiz gözlük mendillerini de aynı şekilde kullanabiliriz. Bu bezler yardımıyla telefonumuzun ekranını ve dış kapağını kirleri uzaklaştıracak şekilde silebiliriz. Dilerseniz kullandığınız bezi veya mendili çok az su ile nemlendirerek de kullanabilirsiniz fakat “ıslak” olmamasına, sadece nemli olmasına dikkat etmelisiniz.

Kirleri daha iyi uzaklaştırabilmek için elektronik ekranlar için özel üretilmiş spreyleri de tercih edebilirsiniz. Teknoloji mağazalarında satılan bu sprey-bez setlerini alabilir ve az miktarda spreyi bezinize sıkarak temizliği sağlayabilirsiniz.

Özellikle ekranlarda özel ekran spreyleri dışında bir kimyasal kullanmamaya dikkat edin. İyi bir temizlik sağlaması için tercih edilebilen kolonya ve diğer temizlik ürünleri ekranlarınıza zarar verebilir.

Telefonlarımızın üzerinde görebileceğimiz, sildiğimizde geçmeyen kir kalıntılarını tırnakla veya benzer sert bir cisimle kazımaktan uzak durun. Bu tür bir müdahale çizilmelere sebep olabilir. Bunun yerine sprey veya su uygulanmış bezinizle kiri yumuşatmaya ve bu şekilde temizlemeye çalışın.

Bu basit yöntemleri ihmal etmeden günlük olarak uygulayabiliriz. Telefonlarımızın hem temiz kalmasını sağlar ve sağlığımızı bu açıdan olumsuz etkilemesini engelleriz hem de dış görünümünden ödün vermemiş oluruz.

Telefon nasıl temizlenir? Sorusunun yanıtını sizlere aktardık. Yorum ve sorularınızı bizlere iletebilirsiniz.

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!