Hepsiburada.com Mağaza Açmak ve Ürün Satmak
E-Ticaret

Hepsiburada.com Mağaza Açmak ve Ürün Satmak

Hepsiburada.com mağaza açmak ve ürün satmak hakkında detaylar. E-ticaret yapabilmek ve çok sayıda müşteriye erişebilmek için hepsiburada.com mağaza açmak kişilerin tercih ettiği noktaların başında gelmektedir. Kar elde etmek iyi bir pazarlama ve doğru pazar sektöründe yer almaktan geçmektedir. Piyasada bulunan firmalar bu anlamda farklı yöntemlere ve sitelere yönelmektedir. Ülkemiz içerisinde yer alan hepsiburada.com’da firmaların hedeflerini karşılama noktasında bir seçenek oluşturmaktadır.

Hepsiburada.com Mağaza Açmak ve Ürün Satmak

Hepsiburada.com Nedir?

Online ticaret denildiği anda kişilerin istek ve beklentilerini karşılayan ülkemiz içerisinde birçok müşteriye sahip bir sitedir. 1998 yılından itibaren faaliyete geçen site çeşitli kategoriler bazında satışlara imkan sunmaktadır. Site kendisine ait satışlar gerçekleştirebildiği gibi diğer firmaların da kendi ürünlerini pazarlamasına imkân sunmaktadır.

Hepsiburada.com mağaza açmak için birçok mantıklı gerekçe bulunur. Sitenin belirttiği özellikler arasında toplamda 10 milyondan fazla üyesi bulunmaktadır. Üyeler potansiyel müşteri olduğundan satışların sağlanmasında oldukça etkili olmaktadır. Aynı zamanda ayda ortalama 85 milyon ziyarette bu anlamda reklam oluşturmakta kolaylık sağlamaktadır. Firmaların mağaza oluşturması neticesinde satışlarına başlayabilmektedir.

Hepsiburada da Nasıl Mağaza Açılır?

Site üzerinde mağaza açmaya karar veren firma sahiplerinin izlemesi gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Sistem üzerinde satış yapabilmek adına iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bireylerin ilk olarak Hepsiburada.com sitesine kayıt olması gerekir. Kayıt sayfasının en altında bireylere iki seçenek sunulur: Ürünlerini siteye satmak ya da müşteriye direkt olarak satış sağlama. Kişiler bu ikisinden birisini seçerek işlemlere devam edebilmektedir.

Her e-ticaret sitesinde olduğu gibi hepsiburada.com mağaza açma prosedürü bulunmaktadır. Kişiler eğer bir firmaya sahip değilse önce bunu yasallaştırmalıdır. E-ticaret yapabilmek adına limited ya da şahıs şirketlerinin kurulması ülkemiz tarafından gerekli sayılan durumlar arasında yer alır. Satışları yasallaştırmak ve imkân elde edebilmek için gereklidir. Vergilenme durumunu da sağladığından zorunlu olmaktadır.

Limited ve Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur?

Ticaret ya da e-ticaret gerçekleştirmek isteyen kişi ya da kişilerce oluşturulabilmektedir. Şirket türleri değişiklik göstermektedir. Bu konuda en doğru bilgileri Ticaret Bakanlığı sitesinden edinilmektedir. Her şirketin gerektirdiği evrak ve belgeler değişiklik göstermekle birlikte her firmanın ETBİS sistemine kayıt olması gerekir. Gereken evrak ve izlenmesi gereken adımlara buradan bakabilirsiniz.

Mağaza Açma Başvurusu

Hepsiburada.com mağaza nasıl açılır sorunun ilk adımı olarak firma/şirket sahibi olmak gerekmektedir. Gerekli olan bu koşulu sağladıktan sonra sitenin gerekli kayıt sekmesine gidilmelidir. Sitede kayıt alanı ilk olarak şu adresten gerçekleşmektedir.  Linke tıklayan bireylerin karşısına iki farklı durum çıkmaktadır. Standart ve Girişimci Kadın seçeneklerinden birisini seçerek sonrasında kişisel bilgi ve firma bilgilerinin girilmesi gerekir.

Hepsiburada.com Mağaza Açmak

Bireyler açılan link sonrasında site tarafından belirtilen bir uyarı ile karşılaşmaktadır. Kayıt sürecini hızlandırmak adına gerekli olan bazı evrak ve durumlar listelenmiştir. Mağaza açma başvurusu sırasında istenenler:

  • Resmi ve ticari sicil kayıtları,
  • Adres ve iletişim bilgileri,
  • Banka hesap bilgileri,
  • Vergi dairesi bilgileri bulunmaktadır.

Gerekli seçenek seçildikten sonra ikinci aşamada hepsiburada.com’da mağaza açmak için kişisel bilgilerin oluşturulması gerekir. Kişisel bilgiler girildikten sonra bu sefer de firmaya dair bazı evrak ve kayıtlar istenmektedir. Giriş aşamasında belirtilen bu evrakların da yüklemesi tamamlandıktan sonra başvuru site üzerinde görülmektedir. Yetkili kişiler tarafından onay gelmesi ile satışa başlanabilmektedir.

Hepsiburada Mağaza Açma Ücreti

E-ticaret sitelerinin birçoğunda mağaza açılışı sağlamak ücretli olmaktadır. Sitenin talebine göre bu durum farklılık gösterebilmektedir. Hepsiburada.com’da ise mağaza açarken firmadan herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Kişiler kayıtları onaylandığı andan itibaren direkt olarak satışa başlayabilir. Her ay ödenmesi gereken bir ücretin bulunmaması da bu anlamda firma tercihlerini etkilemektedir.

Hepsiburada Komisyon Oranları 2020

Hepsiburada mağaza için ücret talep etmemekle birlikte kategoriler üzerinden belirli bir komisyon talebinde bulunmaktadır. Kategoriler arasında komisyonlar değişiklik göstermektedir. Bundan dolayı firmaların ürün yükleyeceği alanlara dikkat etmesinde ve araştırmasında fayda vardır. En yüksek komisyon oranlarının bulunduğu kategoriler arasında:

  • Bilgisayar ve elektronik %30
  • Altın, takı ve mücevher %27
  • Giyim %28
  • Ev dekorasyon %26
  • Gözlük, takı, saat %23
  • Gıda %17 bulunur.

Hepsiburada.com

Hepsiburada Ürün Yükleme

Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra gelecek adım ürün yükleme olmaktadır. Ürün yükleme için sisteme giriş yapılmalıdır. Sağ üst tarafta bulunan ‘Ürün Yükle’ seçeneğine tıklanır. Gelen sayfa yüzünde iki farklı yöntem bulunur. Birincisi hızlı ürün yükleme diğeri ise yeni ürün eklemedir.

Hızlı Ürün Ekleme

Hızlı ürün ekleme seçeneği hepsiburada.com’da mağaza açmak işlemi gerçekleştirip daha önce kategorilere ürün yükleyen kişiler için geçerlidir. Aynı kategori altında ürün yüklemek isteyen kişiler bu işlemi gerçekleştirebilir. Satış sağlayacak bireylere toplu ürün yükleme ve tekli ürün ekleme imkânı sunulmaktadır.

Hızlı Toplu Ürün Yükleme

Hızlı toplu ürün yüklemek için sayfa üzerinden bu seçenek seçilmelidir. Yeni gelen talimatlar üç ayrı aşamaya ayrılmaktadır. İlk aşamada sistem üzerinden verilen excel sayfası indirilir. Bu sayfalar doğru barkod numaraları ile bireyler tarafından doldurulur. İkinci aşamada bu dosya sisteme tekrar yüklenir. Son aşamada sistemin doğru algılayıp algılamadığı kontrol edilir.

Sayfayı yenileme işlemi gerçekleştirilir. Sonrasında ‘Sorgulama Sonucu’> ‘Eşleşen Ürünleri Gör’ linkine tıklamak gerekir. Eşleşmeler gösterildiğinde daha önce yükleme yapılan ürün kodları ile aynı gözüküyorsa adımlar tamamlandı demektir. Kişilerin ürünleri listeler arasında henüz görülmemektedir. Bunun içinde Ürün Yönetimi> Listelerim alanında ürün satışa kapalı olarak bulunur. Bilgiler doğru şekilde girildiğinde sistem üzerinde açık hale gelmektedir.

Hızlı Tek Ürün Yükleme

Hepsiburada mağaza içerisinde tek ürün eklemek ise diğer yönteme göre daha kolay olmaktadır. Hızlı Ürün Ekle seçeneğine tıklanır. Daha sonra ürüne ait bazı bilgilerin girişi sağlanır. Ürün bilgisi, stok ve barkod bilgileri sistemde tanımlanır. Ürün olup olmadığı bu şekilde kontrol edilir. Sonrasında ürünü mağazanız ile tanımlayarak ürünler satışa sunulabilmektedir.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]
Posted by
Bilir Kişi

Bilgi paylaştıkça çoğalır. Bilgi, belirli bir ücret karşılığında herhangi bir mahzene tıkılmamalı. (World Wide Web) Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.