MEB Tablet Başvurusu Yap
Haber

MEB Tablet Başvurusu Yap 2022 ✔️ Bedava Tablet

Tablet başvurusu yap sorgusu hakkındaki tüm detaylara bu içerikte ulaşabilirsiniz. MEB tablet başvurusu yapma ve diğer detayların nasıl olması gerektiği haberimizin devamında!

Pandemi döneminde uzaktan eğitim ile önemi bir kere daha anlaşılan teknoloji, eğitim öğretim hayatımıza unutulmayacak faydalar sağladı. Uzaktan eğitimi mümkün kılan teknolojik ürünlerden biri de tablet olarak karşımıza çıkıyor. Hal böyle olunca Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilere ücretsiz olarak tablet vermeye başladı.

Zaten önceki dönemlerde de dağıtılan Fatih Tabletler, uzaktan eğitim döneminde de oldukça önemli rol oynadı. Haberimizde ise bu kadar önemli olan tabletlerin bedava şekilde nasıl alındığına değineceğiz.

MEB Tablet Başvurusu Yap
MEB Tablet Başvurusu Yap

Tablet Başvurusu Yap – MEB Tablet Başvurusu 2022

MEB Tablet başvurusunu dar gelirli aileler yapabilir. Fakat sadece dar gelirli aileler değil, çok sayıda çocuğu olan aileler ve akademik başarısı bulunan öğrenciler de tablet başvurusu yapabilir.

Kimler tablet alabilir?

Daha önce belirttiğimiz gibi pek çok türde öğrenci tablet alabilir. Fakat çoğunlukla tablet alabilen öğrenciler şu şekilde sınıflandırılır;

  • Dar gelirli ailelerin çocukları
  • Öğretmenler ve okul yönetimi tarafından başarılı bulunan öğrenciler
  • Derslerde sürekli aktif olan ve imkanı olmayan öğrenciler
  • Aileleri okul yönetimi ile Tablet hakkında görüşen öğrenciler

Eski Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ücretsiz tablet dağıtımı hakkında müjdeli haberi geçen senenin başlarında vermişti. Bu haberden sonra ise tablet başvurusu yap sorgularında artış gözlemlendi. MEB tablet başvurusunu ücretsiz olarak yapmak isteyen kullanıcıların pek çoğu o zamandan bu zamana tabletlerini aldı.

MEB Tablet Başvurusu Yap
MEB Tablet Başvurusu Yap

Tabletini alamayan kullanıcılar ise halen milli eğitim bakanlığı tablet başvurusu yap şeklinde araştırmalarına devam ediyor. Haberimizde tablet başvurusunun nasıl yapıldığına dair tüm detayları bulabilirsiniz.

MEB Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır? 2022

Pek çok dar gelirli ailenin ücretsiz tablet almak istediğini biliyoruz. Fakat MEB tablet başvurusu herhangi bir site ya da form üzerinden yapılmıyor. Bu konuda internet ortamında çok fazla yanlış bilgi bulunuyor.

Öncelikle, size tablet başvurusu, ücretsiz tablet başvurusu, MEB ücretsiz tablet formu gibi mesajlar gelirse kesinlikle itibar etmeyin. Çünkü MEB ücretsiz tablet başvurularını form ile değil direkt olarak okul yönetimlerinden almaktadır.

Her okulun yönetimi kendi bünyesindeki öğrencilerin durumuna göre bir liste oluşturur. Bu listeyi de Milli Eğitim Bakanlığı ile paylaşır. Bu liste dar gelirli öğrencilerden oluşur. Ayrıca tablete ihtiyacı olduğu tespit edilen diğer öğrenciler de yine bu listeye eklenir.

MEB Tablet başvurusu yapmak isteyen aileler en doğru bilgiyi öğrencilerin okul yöneticilerinden alabilir. Çok çocuklu aileler ve başarılı öğrenciler de tablet başvurusu yapmak için okul yönetimi ile iletişime geçebilir.

MEB Tablet Başvurusu Yap
MEB Tablet Başvurusu Yap

Tablet başvurusu yap meb başvuru formu doldurma ekranı

İnternette tablet başvurusu yapmak için araştırdığınız pek çok kaynakta tablet başvuru formundan bahsedilir. Fakat MEB ücretsiz tablet için bir form doldurmanızı talep etmez. Dolayısı ile bu tür formları gördüğünüzde kişisel verilerinizi forma yazmadan önce direkt olarak formu kapatmanız gerekir.

Tablet başvuru formunu sadece eğer istenirse okul yönetiminin rızası ve bilgisi dahilinde doldurabilirsiniz. Bu da internet ortamında değil okuldaki görevlilerin gözetiminde yapılmalıdır.

Tabletler ile neler yapılabilir?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın vermiş olduğu bu tabletler ile uzaktan eğitim alınabilir. Öğrenciler evdeyken de derslere katılabilir. Online olarak düzenlenen bu derslere katılmak için internet bağlantısı ve tablet yeterli olacaktır.

Tabletler ile araştırma yapılabilir. Herhangi bir konuda Google gibi arama motorları kullanılarak hemen her bilgiye ulaşılabilir. Örneğin, Matematik dersinde kesirler hakkında araştırma yapmak isteyen bir öğrenci bu araştırmayı tablet ile yapabilir.

Tabletler ile ek kaynaklardan da ders çalışılabilir. Örneğin, matematik dersinde kesirler hakkında araştırma yapmak isteyen bir öğrenci YouTube gibi platformlarda ücretsiz ders videoları izleyebilir. Bu sayede araştırdığı konu ile ilgili hem görsel, hem yazılı hem de işitsel eğitim alabilir.

Tablet almak için tavsiyeler

Eğer sizin ya da çocuğunuzun (bir yakınınız da olabilir) tablete ihtiyacı var ise ilgili okulların yönetici personelleri ile görüşmenizde fayda var. Tabletlerin kime verileceği konusunda söz sahibi olan sınıf öğretmenleri ve okul yöneticileri bu konudaki en doğru bilgiyi size sunacaktır.

Tableti alırsanız koruma kılıfı ve jelatini ile kullanmayı ihmal etmeyin. Ayrıca sadece güvenilir uygulamaları indirip güvenilir siteleri ziyaret edin. Tabletiniz bu sayede daha uzun süre boyunca sizde kalacak ve eğitiminize destek olacaktır.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]
Posted by
Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.