Haber, Teknoloji

Sony Bravia A75K 4K Akıllı TV Tanıtıldı

55 ve 65 inç ekran seçeneklerine sahip, Sony Bravia A75K 4K OLED Akıllı TV tanıtıldı. Sony, yeni Smart TV modellerini art arda piyasaya sürüyor. İşte en son tanıtılan modelin detayları!

Sony Bravia A75K 4K Akıllı TV Özellikleri

4K OLED ekranlı Sony Bravia A75K Smart TV tanıtıldı. Akıllı TV, Cognitive Processor XR (Bilişsel İşlemci), XR OLED Contrast Pro, XR Triluminos Pro, Otomatik Düşük Gecikme Modu, Akustik Yüzey Sesi, sanal asistanlar için destek ve akıllı uzaktan kumanda gibi birden çok teknoloji ve özellik ile birlikte geliyor.

55 inç ve 65 inç boyutlarında beğeniye sunulan televizyonlardan birinde iki adet HDMI 2.1 bağlantı noktası bulunuyor. Sony Bravia A75K akıllı TV fiyatı henüz açıklanmadı ancak Sony’nin İngiltere sitesinde özellikler paylaşıldı. Akıllı TV’nin 55 inç modeli, İngiltere’de şu an 999 GBP yani 18.350 liradan satılacak.

Sony Bravia A75K’nın tüm özellikleri henüz açıklanmasa da, şirket bazı detayları bir web sitesinde paylaştı. 4K OLED ekrana sahip Smart TV, Cognitive Processor XR tarafından destekleniyor. Şirket, bilişsel bazlı bu işlemcinin “her sahnede gerçek yaşam derinliği ve saf siyahlar” sağlamaya yardımcı olduğunu söylüyor. Ekrandaki görüntü ve ses normal yaşamdakine çok benzer olacak diyebiliriz.

Sony Bravia A75K aynı zamanda XR OLED Contrast Pro ile geliyor. Bu da görsel bilgileri analiz ederek resim kalitesini iyileştiriyor. XR Triluminos Pro, XR HDR Remaster, XR 4K Yükseltme, 4K XR Süper Çözünürlük, 4K XR Yumuşatma ve XR OLED Motion gibi diğer özelliklerin tümü, Bilişsel İşlemci XR tarafından destekleniyor. Bunlar da bulanık olmayan ve renk açısından zengin görüntü kalitesi sunmaya yardımcı oluyor.

İlgili İçerik: Dünyanın İlk NFT Destekli Samsung Akıllı TV Modelleri Tanıtılacak!

Sony Bravia A75K akıllı TV’nin iki HDMI 2.1 bağlantı noktasıyla geldiği bildiriliyor. HDMI 2.1 ile kullanıcıların uyumlu oyunlarda özel bir Oyun Modunda (4K) 120 fps‘ye kadar kare hızı elde edebileceği belirtildi. Ayrıca Sony, TV’nin PS5 ile oldukça uyumlu olduğunu söylüyor. Sony Bravia A75K, PS5 konsolunuzun ilk kurulumu sırasında HDR ayarlarının anında optimize edildiği Sony Otomatik HDR Ton Eşleme ile birlikte gelir.

Sony Smart TV arkasında iki adet Acoustic Surface Audio teknolojisi yer alıyor. Xr Surround ve Dolby Atmos uyumlu olan akıllı TV, sesin türünü algılayan ve netliğini artıran Voice Zoom 2’ye sahip. Diğer bağlantı seçenekleri arasında Bluetooth ve Wi-Fi bulunuyor. Sony Bravia A75K, Google Asistan ve Amazon Alexa ile Sesli Aramayı da destekliyor. Apple AirPlay/ Apple HomeKit ile çalışıyor, dahili Chromecast ve akıllı bir uzaktan kumandaya sahip.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.