Başlangıç Haber Dünyanın İlk NFT Destekli Samsung Akıllı TV Modelleri Tanıtılacak!

Dünyanın İlk NFT Destekli Samsung Akıllı TV Modelleri Tanıtılacak!

0

Dijital sanat koleksiyonerleri için NFT satın alma ve yönetim özellikleriyle gelen Samsung Akıllı TV modelleri tanıtılacak. İşte, dünyada bir ilk olan NFT destekli Samsung cihazları hakkında detaylar!

Samsung Smart TV’ler NFT Platformunu Destekliyor

Samsung, bu özelliğin çeşitli pazarlarda satışa sunulan NFT’leri göstereceğini ve ayrıca insanların TV’ler üzerinden alışveriş yapmasına izin vereceğini belirtti. Güney Koreli şirket, CES 2022 etkinliğinde duyuracağı yeni ürünlerinden bir grubu daha açıkladı. Kripto para ve NFT dünyasına adım atan teknoloji devi, Smart TV yani yeni Akıllı TV modellerinde NFT trendini yakalayacak.

Yeni akıllı televizyonlar, NFT Toplama Platformuna bağlanarak satılık NFT eserlerine göz atmaya ve kendi eserlerimizi buradan satmaya imkan tanıyacak. NFT, değiştirilemez jetonlar olarak da tanımlanıyor. Bunlar, bir blok zincirine aktarılan dijital eserlerin genel adı. Samsung Smart TV modelleri NFT dijital koleksiyonları programı ile uyumlu olarak gelecek.

NFT Toplama Platformu, Samsung akıllı TV’lerdeki çeşitli pazar yerlerinden tüm dijital eserleri gözler önüne serecek. Kullanıcılar bu NFT’leri görebilecek, eser hakkında bilgi edinebilecek ve kendi eserlerini satışa koyabilecek.

2022’de Samsung, dünyanın ilk TV ekranı tabanlı NFT gezginini ve pazar yeri toplayıcısını tanıtıyor. Ve bu da şirketin dünyada bir ilke imza atması demek oluyor. Çığır açan bir platform sunacak olan Samsung, kendi sanat eserlerini dünyayla paylaşmak isteyen NFT yaratıcıları için harika bir özellik.

İlgili İçerik: Samsung CES 2022’de Tanıtılacak Yeni Ürün ve Teknolojiler

Bu özellik, Samsung’un MicroLed, Neo QLED ve The Frame modellerinin akıllı TV versiyonlarında yer alacak.

CES 2022’ye Amazon, Lenovo ve Microsoft gibi şirketler pandemi nedeniyle katılamayacak. Samsung ise tüm yeni ürünleriyle orada bulunacak. Samsung, ürünleriyle NFT uyumlu ayarların entegrasyonunu sağlamak adına şu an “Koleksiyon” adlı bir sekme üzerinde çalışıyor.

Piyasa takipçisi DappRadar’dan alınan verilere göre, 2021’in üçüncü çeyreğinde NFT satış hacmi bir önceki çeyreğe göre sekiz kat artarak 10.7 milyar dolara yükseldi. NFT’lerdeki artan satışlar ve yüksek fiyatlar pek çok kişiyi şaşırtmış durumda.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!