Snapchat Özel Filtreleri Aktif Etme

Snapchat özel filtreleri aktif etme işlemi nasıl yapılır? Sosyal mesajlaşma programlarının başında gelen Snapchat uygulamasında kullanılan filtreleri birkaç basit işlem ile aktif hale getirebilirsiniz.

Snapchat Özel Filtreleri Aktif Etme
Snapchat Özel Filtreleri Aktif Etme

Snapchat kullanıcıların fotoğraf ve video çekmesi üzerine kurulan ve bu fotoğraf ve videolara efekt ekleyerek paylaşımı hedef alan bir sosyal mesajlaşma uygulamasıdır. 1 ile 10 saniye arasında mesajlaşmayı sağlayan bir uygulama olan Snapchat uygulamasında birbirinden farklı efektler bulunmaktadır. Özellikle yaş efektleri kullanıcılar tarafından oldukça kullanılan ve sevilen filtrelerin başında gelmektedir

Uygulama ilk yüklendiğinde bu filtrelerin açık olarak gelmediğini görmekteyiz. Bu nedenle uygulamayı yüklediği anda silen çok sayıda kullanıcı mevcuttur. Bu durumda filtrelerin açılması gerekmektedir. Bu sayede çok daha güzel ve renkli filtreler kullanabilirsiniz.

Snapchat Özel Filtreleri Aktif Etme Detaylar

Snapchat uygulamasının filtreleri ilk olarak IOS cihazlara gelmiştir. Son yapılan güncellemeler ile Android kullanıcıları da bu özelliklerden yararlanabilmektedir.

  • Android cihazlarda filtreleri kullanabilmek için cihazınızın konumunu açmanız gerekmektedir.
  • Konumu açık hale getirdikten sonra filtreleri aktif olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.
  • Snapchat Lenser özelliğini aktif etmek için ise öncelikle uygulamayı açarak ayarlar kısmına girmelisiniz.
  • Daha sonrasında ek hizmetler kısmından yönet sekmesine tıklamalısınız.
  • Burada Filters özelliğinin açık olup olmadığına bakarak açık değil ise açmalısınız.
  • Daha sonrasında uygulamaya tekrar gelerek ön kamerayı açıp filtreleri kullanabilirsiniz.
  • Telefonunuza yüzünüzü ortalayarak kullanacağınız filtre ile 3 saniye basılı tutmanız filtrelerin aktif hale gelmesini sağlayacaktır. Burada verilen komutları uygulayarak birbirinden eğlenceli fotoğraflar ve videolar çekebilirsiniz

Snapchat’te Ne Tür Filtreler Var?

Fotoğraf ve video çekimine dayalı sosyal mesajlaşma uygulaması olan Snapchat her yaştan kişinin ilgisini çekecek filtrelere sahiptir. Bunların başında kişinin çeşitli yaşlarda olduğu filtreler gelmektedir. Bu filtreler ile bebeklikten yaşlılığa bir kadın görünümünden erkek görünümünüze kadar birçok farklı filtreyi uygulayabilirsiniz. Bu filtre dışından yaklaşık 50 adet filtre bulunmaktadır.

Ayarlar kısmından aktif edebileceğiniz filtreler ile keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Her iki işletim sistemi için geçerli olan filtre açma işlemi, tüm telefon ve tabletlerde aynı şekilde yapılmaktadır. Yapılan kısa işlem neticesinde birbirinden eğlenceli ve keyifli fotoğraflar çekebilir ve videolar paylaşabilirsiniz. Snapchat ücretsiz ve herkesin ulaşabileceği tüm marketlerde bulunmaktadır. Basit bir şekilde filtreleri açarak keyifli paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın