Başlangıç Hard Reset Samsung Galaxy Model Telefonlara Nasıl Format Atılır?

Samsung Galaxy Model Telefonlara Nasıl Format Atılır?

0

Samsung Galaxy model telefonlara nasıl format atılır? Samsung Galaxy model telefon kullanıyorsanız ve format atmak istiyorsanız bu yazıyı mutlaka okumalısınız. Samsung markasının Galaxy modelleri en çok kullanılan telefon modelleri arasındadır. Samsung Galaxy modeli format atma işlemi ise modellere göre değişiklik gösterebilir.

Samsung Galaxy Model Telefonlara Nasıl Format Atılır?
Samsung Galaxy Model Telefonlara Nasıl Format Atılır?

Samsung Galaxy Model Telefonlara Nasıl Format Atılır? Detaylı Anlatım

Telefonunuza en kolay ve basit yöntem ile ayarlar menüsü üzerinden format atabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu yöntem için öncelikle telefonunuzun ayarlar menüsüne girin ve menüden Yedekle ve Sıfırla sekmesine dokunun. Daha sonra ise açılan sayfada Fabrika Ayarları Sıfırla sekmesine tıklayın ve karşınıza çıkan bilgileri okuduktan sonra Cihazı Sıfırla sekmesine tıklayın.

Samsung Galaxy Modeline Ayarlar Üzerinden Format Atma

Telefonunuzdaki tüm bilgileri ve kullanılan uygulamaları silmek için Tümünü Sil butonuna dokunun. Bu işlemler sonucunda telefonunuza format atma işlemi başlamış olacaktır. Ayarlar menüsü üzerinden Samsung Galaxy modele format atma işlemi oldukça kolaydır.

Samsung Galaxy Modele Hard Reset Atma

Bu yöntem bir diğer basit ve kolay olan format atma işlemidir. Bu format atma işlemi için dikkat edilmesi gereken nokta ise telefondaki tüm verileri sıfırlayacak olmasıdır. Bu yöntem için öncellikle telefonunuzun güç tuşu ile telefonu tamamen kapatmalısınız. Telefon kapandıktan sonra ses yükseltme, orta (home), ve kapatma tuşlarına aynı anda basmalısınız. Karşınıza Samsung logosu gelene kadar basma işlemini sürdürün.

Samsung logosu göründükten sonra basma işlemini bırakın ve karşınıza Android Recovery menüsü gelecektir. Bu menüdeki seçeneklere giriş yapabilmek için ses tuşlarını aşağı-yukarı hareket ettirebilirsiniz. Güç tuşuyla birlikte seçmek istediğiniz seçeneğe giriş yapabilirsiniz. Karşınıza çıkan bu menüde Wipe Data/ Factory Reset seçeneklerine tuşlar yardımı ile giriş yapınız.

Giriş yaptıktan sonra Yes delete all user data seçeneğini seçerek format atma işlemini onaylamalısınız. Format atma işlemi bittikten sonra tekrar otomatik olarak aynı menüye yönlendirileceksiniz. Bu menüden Reboot system now seçeneğine tıklayın. Telefonunuz bu işlemden sonra açılacak ve cihazın kurulumunu tekrar yapmanız istenecektir.

Samsung veya Google bilgilerinizde kurulum ve yedekleme işlemi yapabilirsiniz. Samsung Galaxy için Hard format atma işlemi diğer işlem gibi oldukça kolay ve faydalı bir format türüdür.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!