Başlangıç Güvenlik Opera VPN Nasıl Çalıştırılır?

Opera VPN Nasıl Çalıştırılır?

0

Opera VPN nasıl çalıştırılır? VPN nedir ve nasıl çalışır, VPN ile nasıl Opera internet tarayıcısına bağlanılır gelin bunları inceleyelim. VPN ile bağlantı sağlayarak internette yasak ve kısıtlı olan sitelere erişim sağlayabileceğimiz gibi yasal olarak Opera VPN ile de bağlantı sağlayabilmekteyiz. Peki VPN nedir, nasıl çalışır ve Opera tarayıcısına nasıl bağlanır?

Opera VPN Nasıl Çalıştırılır?
Opera VPN Nasıl Çalıştırılır?

Opera VPN Nasıl Çalıştırılır? Detaylar

VPN Nedir?

VPN Türkçe ’de Sanal Özel Ağ anlamına gelmektedir. İngilizce açılımı ise Virtual Private Network olarak geçmektedir. VPN ile başka bir ağ üzerinden kısıtlı ve ya erişimi engellenmiş sitelere giriş yapılabilmektedir.

VPN ile IP adresinizi değiştirdiğinizden dolayı internet sitelerine girdiğinizde bilgisayarınızın IP adresi görünmeyeceği için oldukça güvenli bir internet ağıdır. Dünyada kullanımı oldukça geniş olan Opera tarayıcısı yeni geliştirdiği özelliği ile birlikte artık Opera üzerinden VPN ile bağlanabilmektesiniz. Peki Opera VPN açma özelliği nasıl yapılmaktadır.

Opera VPN Açma

VPN kullanmak için özel bir programa ihtiyaç duyulduğu için Opera tarayıcısı bu özelliği kaldırarak rahat bir şekilde herhangi özel bir program ve uygulama olmadan bağlanabilirsiniz. Öncelikle Opera tarayıcısını bilgisayarınıza indirmelisiniz. Kurulumu tamamladıktan sonra tarayıcıyı açın ve ayarlar bölümüne tıklayın.

Daha sonra ayarlar bölümünden VPN özelliğini aktif olarak seçmelisiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra herhangi bir internet sitesine girdiğinizde açılan sayfada VPN sekmesini göreceksiniz ve VPN sekmesine istediğiniz ülkeyi yazarak sorunsuz bir şekilde bağlanabilirsiniz.

Opera VPN açma bilgisayar üzerinden yapıldığı gibi telefonlar üzerinden de yapılabilir.

Telefonda Opera VPN Açma İşlemi Nasıl Olur?

VPN açma işlemi için telefonunuzun sistemine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Andorid ve iOS için farklı yöntemlerle gerçekleşmektedir. Andorid telefonlarınız için, öncelikle Google Play Store’dan Opera uygulamasını indirmelisiniz. İndirilme işlemi tamamlandıktan sonra tarayıcıyı açın ve ayarlar bölümüne tıklayın.

Ayarlar bölümüne geçtikten sonran VPN özelliği aç seçeneğine tıklamalısınız. Bu işlemi yaptıktan sonra herhangi bir internet sitesine bağlandığınızda VPN sekmesinden istediğiniz ülkeyi seçebilirsiniz.

iOS telefonları için App Store’dan Opera uygulamasını indirerek aynı adımları takip edip VPN açma özelliğini aktifleştirebiliriz.

Buna göre telefonlar için Opera VPN açma işlemi bu şekilde tamamlanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!