Başlangıç Hard Reset Samsung Galaxy A50 Format Atma – Hard Reset – Recovery Mode

Samsung Galaxy A50 Format Atma – Hard Reset – Recovery Mode

6
Samsung Galaxy A50 Format Atma

Samsung Galaxy A50 Format Atma işlemi Android arayüzü üzerinden yapılabilen bir işlem. Android arayüzüne erişemediğimiz bir Samsung Galaxy A50 telefona hard reset ile format atılabilir. Recovery Mode üzerinden yapılan bu işlemi de yine bu yazıda öğreniyor olacağız.

Samsung Galaxy A50 Format Atma

Samsung Galaxy A50 Format Atma

Samsung Galaxy A50 Format Atma işleminden önce telefonunuzda kaybolmasını istemediğiniz verilerin yedeklemesini yapın. Rehberiniz, WhatsApp konuşmalarınız ve diğer mesajlarınız, Galerinizdeki medya dosyaları gibi kaybetmek istemediğiniz veriler var ise öncelikle yedek almanız tavsiye edilir. Eğer telefonunuz arızalı ve açılmıyor ise ya da şifresi unutulmuş ise yetkili bir servisten yardım alıp verilerinizi kurtarmayı deneyebilirsiniz.

Ayrıca Android işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonların bir çoğunda FRP koruması bulunmaktadır. FRP koruması, Lollipop 5.1 ve daha güncel sürümlere sahip akıllı telefonlarda telefonun güvenliğini sağlamak için geliştirilmiş bir güvenlik önlemidir. FRP bir çok telefonda bulunur ve formatlamadan sonra cihazınızda önceden açılmış olan Google hesabınız oturum açmanızı ister. Formatlamaya başlamadan önce cihazın içerisindeki Google (gmail) hesabınızın giriş bilgilerini not ediniz. Aksi halde Google hesabı doğrulama sorunu ile karşı karşıya kalırsınız.

Verilerinizi kurtarma işleminden sonra formatlamak istediğiniz Samsung Galaxy A50 cihazınızın ayarlarına girin.

Samsung Galaxy A50 Format Atma – Hard Reset – Recovery Mode

Samsung Galaxy A50 Format Atma

Samsung Galaxy A50 Format Atma işlemi basit olarak şu şekilde yapılır:

 • Samsung Galaxy A50 Telefonunuzu kapatın
 • Telefonunuzun ses açma tuşuna  + Güç (Power) tuşuna aynı anda basın ve telefonun logosu görünene kadar herhangi bir tuştan parmağınızı kaldırmayın.
 • Ekrana logo geldikten sonra açma kapama (güç) tuşuna basmayı bırakın ve ses açma tuşuna basmaya devam edin.
 • Ekrana kurtarma modu (recovery mode) geldiğinde hard reset yapacağımız arayüze gelmiş oluyoruz. Buradaki  ekranda dokunmatik çalışmıyor. Ses ve güç tuşları ile işlemleri yapacağız.
 • Recovery Mode üzerinde ses kısma tuşu ile aşağı doğru gidin ve Yes–delete All User Data seçeneğini üzerine gelin ve güç tuşu ile bu seçeneğe girin. Eğer onay isterse Yes seçeneği ile onay verin.

Bu işlemlerden sonra telefondaki tüm kullanıcı verileri silinecen ve Recovery mode (hard reset ekranı) tekrar açılacak ve reboot system now‘a güç tuşu ile girerek telefonun yeniden başlatılmasını sağlıyoruz.

Bu işlemlerden sonra Samsung Galaxy A50 Format Atma işlemi tamamlanmış oluyor. Telefonunuzu fabrika ayarlarına dönermenin en kolay kolu recovery mode’u kullanarak hard reset atmaktır. Bu işlemler yapılmadan önce telefondaki önemli veriler yedeklenmeli.

6 Yorumlar

 1. a50 kullanicisiyim samsung galaxy a50 secured by KNOX ekranda takili kaliyor kapatamiyorum veya acamiyorum kurtarma moduda gelmiyor

  • Cihazınız bir sebepten ötürü brick olmuştur. Genelde odin ile yazılım yüklerken iletişim kopmasından kaynaklı brick olabiliyor. Durduk yere de olabiliyor nadiren de olsa. Bu gibi durumlarda box ile yazılım yüklemek çözüm olabiliyor. Teknik destek almanızı tavsiye ederiz.

 2. AYNI ŞEKİLDE A50 KULLANICISIYIM VUGUN FORMAT ATMAYI DENEDİM BU UYGULANMIYOR SAMSUNG MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ARADIM UZAKTAN BAĞLANTI YAPIP AYARLARI KONTROL EDECECKLERMİŞ.

  • Kendi cihazlarımızda test yaptığımızda kurtarma moduna giriyoruz. orijinal telefon kullanıyorsunuz sanırım? Yurt içi ve resmi sürümde deniyoruz. Farklı modellerde deneyip konuyu güncellemeyi düşüneceğiz.

 3. merhaba, A50 telefonumda android 11 bulunmakta, yukarıda anlattığınız işlemi yapamıyorum. Format atma bölümü gelmiyor, nasıl bir yol izlemem gerek

  • tuşlarınız çalışıyor ise ses açma ve power tuşuna basılı tuttuğunuzda telefon recovery mode ile açılmalı. eğer rom vs yüklemediyseniz standardı bu. ses kısma ile de deneyebilirsiniz. tuşlarınızın çalışıyor olduğundan da emin olmak gerekiyor. bu işlemin android sürümü ile ilgili olduğunu düşünmüyorum.

Ne düşünüyorsun?

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen Adınızı Girin!

Exit mobile version